Inne

Torowe MME 2019. Sibiak, Karwacka i Pikulik z medalami

Dwa medale Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy wywalczyły reprezentantki Polski w drugim dniu zmagań w Gandawie. Złoto w sprincie drużynowym orliczek zdobyły Nikola Sibiak i Marlena Karwacka, a brąz w scratchu wywalczyła Daria Pikulik.

Polki startujące we środę w sprincie drużynowym orliczek w składzie Nikola Sibiak i Marlena Karwacka pokonały w finałowym biegu Holenderki Hetty van de Wouw i Steffie van der Peet i sięgnęły po złoty medal. Trzecie miejsce zapisały Brytyjki, Millicent Tanner i Blaine Ridge Davis.

W kategorii orliczek udanie dla Polek zakończył się także scratch. Daria Pikulik uplasowała się na najniższym stopniu podium, a ubiegły ją tylko nadrabiająca okrążenie nad stawką zwyciężczyni Daria Malkowa z Rosji i druga Ukrainka Oksana Kliachina.

Bardzo blisko medalu był za to Radosław Fratczak. W wyścigu eliminacyjnym juniorów, wygranym przez Niemca Tima Torna Teutenberga, zajął czwartą pozycję.

Wśród orlików sukcesu z niedawnych Igrzysk Europejskich nie zdołał powtórzyć Filip Prokopyszyn. Zmagania w scratchu orlików zakończył na 6. pozycji. Zmagania zdominował Moritz Malcharek.

Najciekawszą konkurencją dnia okazał się sprint drużynowy w kategorii mężczyzn do lat 23. Przez cały dzień minimalnie lepsze czasy od Holendrów osiągali Francuzi. W finale role się jednak odwróciły. Oranje prowadzeni przez mistrza świata Harriego Lavreysena pokonali Francuzów w składzie: Sebastien Vigier, Ryan Helal i Melvin Landerneau. Obok Lavreysena Holandię reprezentowali Sam Ligtlee i Koen van der Wijst. Polacy, Mateusz Miłek, Daniel Rochna i Cezary Łączkowski, zakończyli zmagania na 6. miejscu.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy organizowane są przez Europejską Unię Kolarską (UEC) i obejmują zmagania kategorii juniorskich (U19) i młodzieżowych (U23). Reprezentacja Polski przed rokiem z tej imprezy przywiozła 13 medali: 2 złote, 2 srebrne i 9 brązowych.

Tegoroczna impreza rozgrywana jest w dniach 9-14 lipca. Kadra Polski póki co na koncie ma 5 medali.

Kacper Wośkowiak

Pogacar i Van der Poel przed Liege-Bastogne-Liege | Lopez wygrał Tour of the Alps

Tadej Pogacar i Mathieu van der Poel optymistami przed Liege-Bastogne-Liege. Julian Alaphilippe rozmawia z TotalEnergies. Wiadomości z piątku, 19 kwietnia.

19 kwietnia 2024, 21:00

La Fleche Wallonne 2024. Kevin Vauquelin w życiowej formie

Kevin Vauquelin drugim miejscem w La Fleche Wallonne osiągnął swój życiowy wynik w worldtourowym wyścigu.

19 kwietnia 2024, 16:18

Zapowiedź Liege-Bastogne-Liege 2024

W niedzielę zawodnicy i zawodniczki zakończą sezon wiosennych klasyków. Na ardeńskich wzgórzach czekają dwie bitwy o zwycięstwo w monumencie Liege-Bastogne-Liege.

19 kwietnia 2024, 15:20

Simon Carr wygrał królewski etap Tour of the Alps | Remco Evenepoel wróci na ścieżkę

Chris Harper bez groźnych obrażeń. Płacić, czy nie płacić? Oto jest pytanie. Wiadomości i wyniki z czwartku, 18 kwietnia.

18 kwietnia 2024, 20:28

La Fleche Wallonne 2024. Maxim van Gils potwierdził renomę ściankowca

Maxim van Gils zajął trzecie miejsce w jednej z najtrudniejszych edycji La Fleche Wallonne. Tym wynikiem Belg z Lotto Dstny…

18 kwietnia 2024, 08:20

La Fleche Wallonne 2024. Stephen Williams: “to był mój dzień”

Stephen Williams triumfował w Strzale Walońskiej i sięgnął po największy sukces dotychczasowej kariery.

18 kwietnia 2024, 07:33