Peter Sagan (Bora-hansgrohe), po finiszu ze zredukowanego peletonu, odniósł w Colmar zwycięstwo na piątym etapie Tour de France.
Drugie miejsce przypadło Woutowi van Aertowi (Jumbo-Vista), a trzeci kreskę przeciął Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).
Liderem “Wielkiej Pętli” pozostał Francuz Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick-Step).
Wyścig wjechał w Wogezy. Na trasie leżały cztery górskie premie, w tym dwie – jedna po drugiej – na końcowych 40 kilometrach.
Ucieczka dnia kształtowała się przez 20 kilometrów, w końcu szczęście dopisało czwórce Tim Wellens (Lotto-Soudal), Mads Würtz Schmidt (Katusha-Alpecin), Simon Clarke (EF Education First) i Toms Skujins (Trek-Segafredo).
Tempo peletonu regulowały ekipy Bora-hansgrohe i Team Sunweb. Na Côte de Grendelbruch (131,5 km przed metą; 3,4 km; 4,9%; kat. 3) różnica wynosiła 2 minuty i na podobnym poziomie była długo utrzymywana.
Obraz etapu zmienił się na Côte de Haut-Koenigsbourg (66 km przed metą; 5,9 km; 5,8%; kat. 2), ponieważ przewaga zaczęła powoli topnieć. Czołówka rozpadła się podczas pokonywania Côte des Trois-Épis (35 km przed metą; 4,9 km; 6,8%; kat. 2). Skujins wyszedł na samotne prowadzenie, meldując się na górskiej premii z zapasem jednej minuty.
Przygoda mistrza Łotwy zakończyła się na ostatnim podjeździe Côte des Cinq Châteaux (19,5 km przed metą; 4,6 km; 6,1%; kat. 3). Peleton wciąż pozostawał duży, acz osierocony przez najszybszych sprinterów.
Po zjeździe na odskok zdecydował się Rui Costa. Zawodnik UAE Team Emirates zdobył kilkanaście sekund, jednak dwa kilometry przed metą zapędy Portugalczyka zostały powstrzymane.
Na finiszu pewne zwycięstwo odniósł Sagan, już 12 w historii startów Słowaka w Tour de France.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 4:02:33 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
3. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
4. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
5. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
6. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
7. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
8. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
9. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
10. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
11. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
12. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
13. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
14. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
15. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
16. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
17. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
18. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
19. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
20. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
21. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
22. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
23. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
24. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
25. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
26. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
27. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
28. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
29. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
30. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
31. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
32. | Michael Valgren | Dimension Data | |
33. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
34. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
35. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
36. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
37. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
38. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
39. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
40. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
41. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
42. | Tanel Kangert | EF Education First | |
43. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
44. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
45. | Egan Bernal | Team Ineos | |
46. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
47. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
48. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
49. | Andrey Amador | Movistar Team | |
50. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
51. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
52. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
53. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
54. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
55. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
56. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
57. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
58. | Mikel Landa | Movistar Team | |
59. | Michael Woods | EF Education First | |
60. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
61. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
62. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
63. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
64. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
65. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
66. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
67. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
68. | Marc Soler | Movistar Team | |
69. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
70. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
71. | Wout Poels | Team Ineos | |
72. | Simon Geschke | CCC Team | |
73. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
74. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
75. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
76. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
77. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
78. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 00:17 |
79. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 00:51 |
80. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 01:44 |
81. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 02:06 |
82. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 06:25 |
83. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 07:41 |
84. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
85. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
86. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 08:16 |
87. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
88. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
89. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
90. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
91. | Serge Pauwels | CCC Team | |
92. | Ben King | Dimension Data | |
93. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
94. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
95. | Michael Schar | CCC Team | |
96. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
97. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
98. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
99. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
100. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
101. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
102. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
103. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
104. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
105. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
106. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
107. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
108. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
109. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
110. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
111. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
112. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 11:04 |
113. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 12:55 |
114. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
115. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
116. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
117. | Simon Clarke | EF Education First | 13:48 |
118. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
119. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
120. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 14:48 |
121. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
122. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
123. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
124. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
125. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
126. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
127. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
128. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
129. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
130. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
131. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
132. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
133. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
134. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
135. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
136. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 14:52 |
137. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 16:58 |
138. | Tom Scully | EF Education First | |
139. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
140. | Carlos Verona | Movistar Team | |
141. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
142. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
143. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
144. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
145. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
146. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
147. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
148. | Chad Haga | Team Sunweb | |
149. | Patrick Bevin | CCC Team | |
150. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
151. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
152. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
153. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
154. | Luke Rowe | Team Ineos | |
155. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
156. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
157. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 18:37 |
158. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
159. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | |
160. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
161. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
162. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
163. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
164. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
165. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
166. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | |
167. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
168. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
169. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
170. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
171. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
172. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
173. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
174. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
175. | Steve Cummings | Dimension Data | |
176. | Cees Bol | Team Sunweb |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 18:44:12 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 00:14 |
3. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 00:25 |
4. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
5. | Michael Matthews | Team Sunweb | 00:40 |
6. | Egan Bernal | Team Ineos | |
7. | Geraint Thomas | Team Ineos | 00:45 |
8. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 00:46 |
9. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 00:50 |
10. | Greg van Avermaet | CCC Team | 00:51 |
11. | Michael Woods | EF Education First | |
12. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
13. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:52 |
14. | Rigoberto Uran | EF Education First | 00:53 |
15. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
16. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 00:56 |
17. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 00:57 |
18. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
19. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
20. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 01:00 |
21. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 01:01 |
22. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 01:06 |
23. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
24. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
25. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
26. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
27. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
28. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:11 |
29. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
30. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 01:18 |
31. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
32. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 01:19 |
33. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
34. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
35. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 01:28 |
36. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
37. | Nairo Quintana | Movistar Team | 01:30 |
38. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
39. | Mikel Landa | Movistar Team | |
40. | Marc Soler | Movistar Team | |
41. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 01:34 |
42. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:43 |
43. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
44. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
45. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
46. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 01:44 |
47. | Andrey Amador | Movistar Team | 01:48 |
48. | Michael Valgren | Dimension Data | 02:00 |
49. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 02:07 |
50. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 02:15 |
51. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 02:16 |
52. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:18 |
53. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 02:19 |
54. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:23 |
55. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 02:27 |
56. | Gianni Moscon | Team Ineos | 02:33 |
57. | Simon Geschke | CCC Team | 02:44 |
58. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 02:55 |
59. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 02:56 |
60. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 03:03 |
61. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 03:12 |
62. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 03:16 |
63. | Wout Poels | Team Ineos | 03:31 |
64. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 03:43 |
65. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 04:11 |
66. | Tanel Kangert | EF Education First | 04:13 |
67. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 04:31 |
68. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 04:40 |
69. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 05:03 |
70. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 05:41 |
71. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 05:48 |
72. | Joey Rosskopf | CCC Team | 05:52 |
73. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 09:05 |
74. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 09:30 |
75. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 09:34 |
76. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 09:39 |
77. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 10:48 |
78. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 11:02 |
79. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
80. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 12:37 |
81. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 12:38 |
82. | Alberto Bettiol | EF Education First | 14:20 |
83. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 15:00 |
84. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 17:36 |
85. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 18:36 |
86. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 18:41 |
87. | Simon Clarke | EF Education First | 18:52 |
88. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | 19:06 |
89. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 19:25 |
90. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 19:30 |
91. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 19:34 |
92. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 20:51 |
93. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 21:52 |
94. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 21:56 |
95. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 22:11 |
96. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 22:15 |
97. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 22:38 |
98. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 22:41 |
99. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 22:49 |
100. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 23:07 |
101. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 23:14 |
102. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 23:15 |
103. | Ben King | Dimension Data | 23:35 |
104. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 23:44 |
105. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 23:50 |
106. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 23:58 |
107. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 24:21 |
108. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 24:24 |
109. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 24:28 |
110. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 24:29 |
111. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 24:40 |
112. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 24:44 |
113. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 24:45 |
114. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 24:50 |
115. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 24:54 |
116. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 25:12 |
117. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 25:16 |
118. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 26:29 |
119. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 26:36 |
120. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 26:42 |
121. | Serge Pauwels | CCC Team | 26:47 |
122. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 27:08 |
123. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 27:20 |
124. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 27:28 |
125. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 29:03 |
126. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 29:40 |
127. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 30:17 |
128. | Michael Schar | CCC Team | 30:25 |
129. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 30:39 |
130. | Imanol Erviti | Movistar Team | 30:59 |
131. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 31:00 |
132. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 31:04 |
133. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 31:07 |
134. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 31:08 |
135. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 31:14 |
136. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 31:16 |
137. | Patrick Bevin | CCC Team | 31:21 |
138. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 31:23 |
139. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 32:38 |
140. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 32:41 |
141. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | 32:55 |
142. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 33:11 |
143. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 33:23 |
144. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 33:26 |
145. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 33:27 |
146. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 33:28 |
147. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 33:35 |
148. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
149. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 33:46 |
150. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 33:51 |
151. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 33:54 |
152. | Luke Rowe | Team Ineos | 33:55 |
153. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 34:10 |
154. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 34:30 |
155. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 34:35 |
156. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 34:55 |
157. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 34:56 |
158. | Steve Cummings | Dimension Data | 35:08 |
159. | Cees Bol | Team Sunweb | 35:09 |
160. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 35:21 |
161. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 35:22 |
162. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 35:30 |
163. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 35:39 |
164. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 35:55 |
165. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 35:56 |
166. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 36:11 |
167. | Carlos Verona | Movistar Team | 36:15 |
168. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 36:51 |
169. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 36:52 |
170. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 37:30 |
171. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 37:43 |
172. | Tom Scully | EF Education First | 38:29 |
173. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 39:34 |
174. | Chad Haga | Team Sunweb | 39:51 |
175. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 41:47 |
176. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 43:26 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 144 |
2. | Michael Matthews | Team Sunweb | 97 |
3. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 92 |
4. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 88 |
5. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 75 |
6. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 64 |
7. | Greg van Avermaet | CCC Team | 62 |
8. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 48 |
9. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 46 |
10. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 40 |
11. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 37 |
12. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 34 |
13. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 33 |
14. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 32 |
15. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 31 |
16. | Michael Schar | CCC Team | 25 |
17. | Simon Clarke | EF Education First | 20 |
18. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 20 |
19. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 20 |
20. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 17 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 17 |
2. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 9 |
3. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 6 |
4. | Simon Clarke | EF Education First | 4 |
5. | Greg van Avermaet | CCC Team | 2 |
6. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 1 |
7. | Michael Schar | CCC Team | 1 |
8. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 1 |
9. | Nairo Quintana | Movistar Team | 1 |
10. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 1 |
11. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 1 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 18:44:26 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 00:26 |
3. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 00:32 |
4. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:43 |
5. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 01:05 |
6. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:29 |
7. | Gianni Moscon | Team Ineos | 02:19 |
8. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 02:41 |
9. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 02:49 |
10. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 03:57 |
11. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 05:34 |
12. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 08:51 |
13. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 09:16 |
14. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 19:16 |
15. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 19:20 |
16. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 21:38 |
17. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 23:36 |
18. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 24:10 |
19. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 24:58 |
20. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 26:54 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 56:42:43 | |
2. | Team Sunweb | 01:44 | |
3. | EF Education First | 01:57 | |
4. | Team Ineos | 02:02 | |
5. | Groupama-FDJ | 02:08 | |
6. | Mitchelton-Scott | 02:44 | |
7. | Astana Pro Team | 02:49 | |
8. | Bora-hansgrohe | 03:04 | |
9. | Bahrain-Merida | 03:37 | |
10. | Dimension Data | 04:14 | |
11. | CCC Team | 04:22 | |
12. | Movistar Team | 04:25 | |
13. | UAE Team Emirates | 05:08 | |
14. | Trek-Segafredo | 05:12 | |
15. | AG2R La Mondiale | 06:03 | |
16. | Cofidis, Solutions Crédits | 06:57 | |
17. | Deceuninck-Quick Step | 08:55 | |
18. | Wanty-Gobert Cycling Team | 19:28 | |
19. | Team Total Direct Energie | 32:24 | |
20. | Katusha-Alpecin | 33:21 | |
21. | Lotto Soudal | 37:27 | |
22. | Team Arkéa Samsic | 39:09 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.