Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała w Teglio etap jazdy indywidualnej na czas, szóstą odsłonę włoskiego wyścigu Giro Rosa.
Holenderka trasę 12-kilometrowego etapu pokonała o 52 sekundy szybciej od drugiej Anny van der Breggen (Boels Dolmans). Podium dnia dopełniła Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo).
Próbę jazdy na czas z szóstym wynikiem ukończyła dotychczasowa vice-liderka wyścigu, Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), którą Van Vleuten dogoniła na linii mety.
Trasa czasówki liczyła tylko 12 kilometrów i prowadziła niemal cały czas pod górę. Po 1300 metrach płaskiego odcinka zawodniczki rozpoczynały podjazd (10,8 km, średnio 4,6%). Zawodniczki startowały w minutowych odstępach, a czołówka, w dwuminutowych.
Wśród zawodniczek z pierwszej dziesiątki pozycje na mecie początkowo odpowiadały porządkowi startu. Anna van der Breggen jako pierwsza zeszła poniżej 26 minut, wychodząc na prowadzenie przed Elisą Longo Borghini. Słabiej pojechały za to Amanda Spratt, Niewiadoma i Ashleigh Moolman-Pasio, natomiast niespodzianką dnia było piąte miejsce liderki klasyfikacji młodzieżowej, Juliette Labous (Team Sunweb).
Czasy Van der Breggen i Longo Borghini ostały się do samego końca, tj. do przejazdu Annemiek van Vleuten. Liderka wyścigu nie pozostawiła rywalkom złudzeń i z czasem 24:31 powiększyła znacząco prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 24:32 |
2. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:52 |
3. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 01:48 |
4. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 01:49 |
5. | Juliette Labous | Team Sunweb | 01:54 |
6. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 02:00 |
7. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | 02:03 |
8. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 02:09 |
9. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 02:21 |
10. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | 02:23 |
11. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 02:29 |
12. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 02:39 |
13. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | 02:40 |
14. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | 02:41 |
15. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 02:42 |
16. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 02:48 |
17. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 02:52 |
18. | Silvia Valsecchi | Bepink | 02:56 |
19. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | 02:57 |
20. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
21. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | 03:02 |
22. | Eider Merino | Movistar Team | 03:04 |
23. | Tatiana Guderzo | Bepink | 03:15 |
24. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | 03:20 |
25. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 03:23 |
26. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 03:27 |
27. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | 03:29 |
28. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | 03:30 |
29. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | 03:35 |
30. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 03:37 |
31. | Marianne Vos | CCC-Liv | 03:48 |
32. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | 03:49 |
33. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 03:55 |
34. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 04:01 |
35. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | 04:06 |
36. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
37. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 04:07 |
38. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 04:10 |
39. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
40. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | 04:15 |
41. | Paula Patino | Movistar Team | 04:16 |
42. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 04:24 |
43. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 04:26 |
44. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | 04:27 |
45. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 04:30 |
46. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | 04:31 |
47. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 04:32 |
48. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | 04:37 |
49. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 04:38 |
50. | Marta Lach | CCC-Liv | |
51. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | 04:42 |
52. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 04:43 |
53. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | |
54. | Katia Ragusa | Bepink | 04:48 |
55. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 04:51 |
56. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 04:59 |
57. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 05:04 |
58. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 05:05 |
59. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | 05:06 |
60. | Sophie de Boer | Parkhotel Valkenburg | 05:10 |
61. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 05:14 |
62. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 05:15 |
63. | Marketa Hajkova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 05:16 |
64. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 05:19 |
65. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 05:20 |
66. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 05:22 |
67. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | 05:23 |
68. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 05:28 |
69. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | 05:35 |
70. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | |
71. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 05:41 |
72. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 05:43 |
73. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 05:45 |
74. | Greta Richioud | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 05:51 |
75. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 06:03 |
76. | Nicole Nesti | Aromitalia Vaiano | 06:07 |
77. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | |
78. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 06:15 |
79. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 06:17 |
80. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 06:18 |
81. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | 06:19 |
82. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 06:20 |
83. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | 06:21 |
84. | Romy Kasper | Alé Cipollini | 06:23 |
85. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | 06:24 |
86. | Simona Frapporti | Bepink | 06:25 |
87. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | |
88. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | 06:27 |
89. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | 06:29 |
90. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 06:30 |
91. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | |
92. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | 06:34 |
93. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | |
94. | Nicole Steigenga | Bepink | 06:38 |
95. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 06:40 |
96. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 06:53 |
97. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 06:55 |
98. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | 06:56 |
99. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 06:58 |
100. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 07:03 |
101. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
102. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | 07:04 |
103. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 07:06 |
104. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 07:07 |
105. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | 07:08 |
106. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | 07:10 |
107. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 07:13 |
108. | Maja Perinovic | Top Girls Fassa Bortolo | 07:15 |
109. | Olga Deyko | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 07:16 |
110. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | 07:17 |
111. | Jelena Eric | Alé Cipollini | 07:20 |
112. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 07:31 |
113. | Laura Tomasi | Top Girls Fassa Bortolo | 07:35 |
114. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | 07:41 |
115. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 07:48 |
116. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
117. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 07:52 |
118. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 07:54 |
119. | Julia Soek | Team Sunweb | 07:56 |
120. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | 07:57 |
121. | Chiara Perini | Bepink | 08:00 |
122. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 08:02 |
123. | Aude Biannic | Movistar Team | 08:15 |
124. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | 08:18 |
125. | Leonora Geppi | Conceria Zabri-Fanini | 08:33 |
126. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | 08:39 |
127. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 08:50 |
128. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 08:51 |
129. | Charlotte Bravard | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 09:00 |
130. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | 09:53 |
131. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 10:37 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 11:42:15 |
2. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 04:17 |
3. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
4. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 05:17 |
5. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 05:21 |
6. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 05:47 |
7. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | 06:08 |
8. | Juliette Labous | Team Sunweb | 06:20 |
9. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 06:33 |
10. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | 06:34 |
11. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | 07:28 |
12. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | 07:59 |
13. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | 08:27 |
14. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | 08:31 |
15. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 09:14 |
16. | Eider Merino | Movistar Team | 09:21 |
17. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | 09:26 |
18. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 09:51 |
19. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | 10:19 |
20. | Marianne Vos | CCC-Liv | 10:36 |
21. | Tatiana Guderzo | Bepink | 11:04 |
22. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 11:16 |
23. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 11:17 |
24. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 11:46 |
25. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 12:09 |
26. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | 12:33 |
27. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 12:35 |
28. | Paula Patino | Movistar Team | 13:17 |
29. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 13:40 |
30. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 15:11 |
31. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 15:49 |
32. | Katia Ragusa | Bepink | 16:29 |
33. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | 17:26 |
34. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 17:46 |
35. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | 18:37 |
36. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | 19:04 |
37. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 20:47 |
38. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | 20:59 |
39. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | 21:43 |
40. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 23:21 |
41. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 23:27 |
42. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 23:40 |
43. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 23:44 |
44. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 25:00 |
45. | Marta Lach | CCC-Liv | 25:18 |
46. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 25:31 |
47. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 26:05 |
48. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | 26:41 |
49. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | 29:22 |
50. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 29:36 |
51. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 30:00 |
52. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 30:19 |
53. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | 30:58 |
54. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 31:36 |
55. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 31:46 |
56. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 31:57 |
57. | Romy Kasper | Alé Cipollini | 32:36 |
58. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | 34:27 |
59. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | 34:39 |
60. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 36:39 |
61. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 36:47 |
62. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 37:06 |
63. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 37:39 |
64. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | 37:45 |
65. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 38:16 |
66. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 39:30 |
67. | Aude Biannic | Movistar Team | 40:08 |
68. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 40:28 |
69. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 40:35 |
70. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 40:52 |
71. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 40:54 |
72. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | 40:55 |
73. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 41:04 |
74. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 41:12 |
75. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | 41:57 |
76. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | 42:01 |
77. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 42:27 |
78. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | 44:04 |
79. | Silvia Valsecchi | Bepink | 44:33 |
80. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 45:37 |
81. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | 45:48 |
82. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | 46:14 |
83. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | 46:48 |
84. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 46:56 |
85. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 47:19 |
86. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 47:48 |
87. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 49:00 |
88. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 49:03 |
89. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | 49:22 |
90. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 49:25 |
91. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 49:42 |
92. | Nicole Nesti | Aromitalia Vaiano | 50:34 |
93. | Jelena Eric | Alé Cipollini | 50:56 |
94. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 51:14 |
95. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 51:23 |
96. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 51:37 |
97. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | 51:39 |
98. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | 51:44 |
99. | Laura Tomasi | Top Girls Fassa Bortolo | 51:59 |
100. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | 52:10 |
101. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | |
102. | Sophie de Boer | Parkhotel Valkenburg | 52:15 |
103. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | 52:39 |
104. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 53:20 |
105. | Julia Soek | Team Sunweb | 54:17 |
106. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 54:50 |
107. | Simona Frapporti | Bepink | 55:20 |
108. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 55:32 |
109. | Greta Richioud | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 55:42 |
110. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | 56:24 |
111. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | 57:36 |
112. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 57:37 |
113. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | 59:31 |
114. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 59:32 |
115. | Chiara Perini | Bepink | 59:38 |
116. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 59:56 |
117. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | 59:57 |
118. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 1:00:18 |
119. | Nicole Steigenga | Bepink | 1:03:41 |
120. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | 1:06:45 |
121. | Charlotte Bravard | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 1:07:01 |
122. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 1:07:17 |
123. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | 1:09:57 |
124. | Maja Perinovic | Top Girls Fassa Bortolo | 1:10:49 |
125. | Leonora Geppi | Conceria Zabri-Fanini | 1:12:35 |
126. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | 1:22:12 |
127. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | 1:32:06 |
128. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 1:32:12 |
129. | Marketa Hajkova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 1:33:02 |
130. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 1:37:52 |
131. | Olga Deyko | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 1:37:57 |
Ekipa Canyon//SRAM przystępuje do Ronde van Vlaanderen z dużymi ambicjami. Czy Katarzyna Niewiadoma i Chloe Dygert włączą się do walki…
Lista nieoczywista na Ronde van Vlaanderen: czterech zawodników i dwie zawodniczki, na których warto zwrócić uwagę w Wyścigach Dookoła Flandrii.
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…