Elia Viviani wyszedł zwycięsko ze sprinterskiej rozgrywki o zwycięstwo na mecie czwartego etapu Tour de France.
Kolarz grupy Deceuninck-Quick Step w Nancy pokonał Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates) i Caleba Ewana (Lotto Soudal).
W klasyfikacji generalnej bez zmian, prowadzi Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).
Czwartego dnia peleton z Reims skierował się na wschód (231 km), szlakiem francuskich winnic, a lekko pagórkowaty teren podpowiadał sprinterski finał.
W odjeździe, zawiązanym od razu po starcie ostrym, zameldowali się Michael Schär (CCC Team), Yoann Offredo i Frederik Backaert (obaj Wanty-Groupe). Trójka nie wypracowała znacznej przewagi, po 60 kilometrach z trudem dobiła do 3:30. Peleton jechał spokojnie, a ekipy sprinterskie zgodnie zmieniały się na prowadzeniu.
30 kilometrów przed metą odpadł Offredo, a pozostałą dwójkę wchłonięto na Côte de Maron (15 km przed metą; 3,2 km; 5,5%; kat. 4). Podjazd nie sprawił kłopotów sprinterom, za to po zjeździe ich planom próbował przeszkodzić Lilian Calmejane. Kolarz Total Direct Energie utrzymał się przez dłuższą chwilę na czele, jednak nie miał szans w konfrontacji z rozpędzonym peletonem.
W samej końcówce Julian Alaphilippe i inni kolarze Deceuninck-Quick Step ustawili się do rozprowadzenia Vivianiego. Włoski sprinter nie zmarnował szansy, sięgając po swój pierwszy etap w „Wielkiej Pętli”.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 5:09:20 |
2. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
3. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
4. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
5. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
6. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
7. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
8. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
9. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
10. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
11. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
12. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
13. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
14. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
15. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
16. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
17. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | |
18. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
19. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
20. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
21. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
22. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
23. | Egan Bernal | Team Ineos | |
24. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
25. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
26. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
27. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
28. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
29. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
30. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
31. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
32. | Simon Clarke | EF Education First | |
33. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
34. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
35. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
36. | Marc Soler | Movistar Team | |
37. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
38. | Andrey Amador | Movistar Team | |
39. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
40. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
41. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
42. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
43. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
44. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
45. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | |
46. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
47. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
48. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
49. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
50. | Patrick Bevin | CCC Team | |
51. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
52. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
53. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
54. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
55. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
56. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
57. | Mikel Landa | Movistar Team | |
58. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
59. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
60. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
61. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
62. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
63. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
64. | Michael Woods | EF Education First | |
65. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
66. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
67. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
68. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
69. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
70. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
71. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
72. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
73. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
74. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
75. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
76. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
77. | Tanel Kangert | EF Education First | |
78. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
79. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
80. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
81. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
82. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
83. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
84. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
85. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
86. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
87. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
88. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
89. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
90. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
91. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
92. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
93. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
94. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
95. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
96. | Michael Valgren | Dimension Data | |
97. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
98. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
99. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
100. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
101. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
102. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
103. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
104. | Serge Pauwels | CCC Team | |
105. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
106. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
107. | Simon Geschke | CCC Team | |
108. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
109. | Cees Bol | Team Sunweb | |
110. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
111. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
112. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 00:27 |
113. | Ben King | Dimension Data | 00:33 |
114. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
115. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 00:36 |
116. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 00:46 |
117. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
118. | Wout Poels | Team Ineos | |
119. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
120. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
121. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
122. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
123. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
124. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
125. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
126. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
127. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
128. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
129. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
130. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
131. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
132. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 01:17 |
133. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
134. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
135. | Luke Rowe | Team Ineos | |
136. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
137. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
138. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 01:24 |
139. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
140. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 01:28 |
141. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
142. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 01:32 |
143. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 01:36 |
144. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 01:45 |
145. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
146. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
147. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
148. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
149. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
150. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
151. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
152. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
153. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
154. | Steve Cummings | Dimension Data | |
155. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
156. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
157. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
158. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 01:52 |
159. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 02:08 |
160. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 02:10 |
161. | Carlos Verona | Movistar Team | 02:22 |
162. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 02:31 |
163. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 02:40 |
164. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 02:54 |
165. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 03:09 |
166. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 06:17 |
167. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
168. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
169. | Tom Scully | EF Education First | |
170. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
171. | Chad Haga | Team Sunweb | |
172. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
173. | Michael Schar | CCC Team | |
174. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 08:50 |
175. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
176. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 08:56 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 14:41:39 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 00:20 |
3. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 00:25 |
4. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
5. | Michael Matthews | Team Sunweb | 00:40 |
6. | Egan Bernal | Team Ineos | |
7. | Geraint Thomas | Team Ineos | 00:45 |
8. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 00:46 |
9. | Greg van Avermaet | CCC Team | 00:51 |
10. | Michael Woods | EF Education First | |
11. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
12. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:52 |
13. | Rigoberto Uran | EF Education First | 00:53 |
14. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
15. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 00:56 |
16. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:57 |
17. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
18. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 01:00 |
19. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
20. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 01:01 |
21. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
22. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 01:06 |
23. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
24. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
25. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
26. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
27. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
28. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:11 |
29. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
30. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
31. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 01:18 |
32. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
33. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 01:19 |
34. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
35. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
36. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 01:28 |
37. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
38. | Nairo Quintana | Movistar Team | 01:30 |
39. | Marc Soler | Movistar Team | |
40. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
41. | Mikel Landa | Movistar Team | |
42. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 01:34 |
43. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 01:43 |
44. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
45. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
46. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
47. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 01:44 |
48. | Andrey Amador | Movistar Team | 01:48 |
49. | Michael Valgren | Dimension Data | 02:00 |
50. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 02:07 |
51. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 02:15 |
52. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 02:16 |
53. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:18 |
54. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 02:19 |
55. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:23 |
56. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 02:27 |
57. | Gianni Moscon | Team Ineos | 02:33 |
58. | Simon Geschke | CCC Team | 02:44 |
59. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 02:56 |
60. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 03:03 |
61. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 03:12 |
62. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 03:16 |
63. | Wout Poels | Team Ineos | 03:31 |
64. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 04:11 |
65. | Tanel Kangert | EF Education First | 04:13 |
66. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 04:21 |
67. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 04:31 |
68. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 04:38 |
69. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 04:40 |
70. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 04:57 |
71. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 05:03 |
72. | Simon Clarke | EF Education First | 05:04 |
73. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 05:19 |
74. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 05:41 |
75. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:43 |
76. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 05:48 |
77. | Joey Rosskopf | CCC Team | 05:52 |
78. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 06:59 |
79. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 07:00 |
80. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 08:43 |
81. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 09:01 |
82. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 09:13 |
83. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 09:39 |
84. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 09:56 |
85. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 10:19 |
86. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 10:20 |
87. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 10:22 |
88. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 10:25 |
89. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 10:26 |
90. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 10:30 |
91. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 10:48 |
92. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
93. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | 10:50 |
94. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 11:02 |
95. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
96. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 11:09 |
97. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 11:11 |
98. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 11:14 |
99. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 11:18 |
100. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 11:28 |
101. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 11:41 |
102. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 11:48 |
103. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 11:54 |
104. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 12:23 |
105. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 12:31 |
106. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 12:42 |
107. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 13:10 |
108. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 13:55 |
109. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 13:59 |
110. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | 14:18 |
111. | Alberto Bettiol | EF Education First | 14:20 |
112. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 14:22 |
113. | Patrick Bevin | CCC Team | 14:23 |
114. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 14:33 |
115. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 14:46 |
116. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 14:49 |
117. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 14:51 |
118. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
119. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 15:00 |
120. | Ben King | Dimension Data | 15:19 |
121. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 15:28 |
122. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 15:29 |
123. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 15:34 |
124. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 15:40 |
125. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 15:43 |
126. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 15:51 |
127. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 16:08 |
128. | Imanol Erviti | Movistar Team | 16:11 |
129. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 16:13 |
130. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 16:16 |
131. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 16:18 |
132. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 16:19 |
133. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
134. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 16:24 |
135. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 16:26 |
136. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 16:28 |
137. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 16:29 |
138. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:31 |
139. | Steve Cummings | Dimension Data | |
140. | Cees Bol | Team Sunweb | 16:32 |
141. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 16:34 |
142. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 16:37 |
143. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
144. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 16:48 |
145. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 16:53 |
146. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
147. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:56 |
148. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
149. | Luke Rowe | Team Ineos | 16:57 |
150. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 17:02 |
151. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 17:12 |
152. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 17:13 |
153. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 17:18 |
154. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 17:19 |
155. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 18:14 |
156. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 18:15 |
157. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 18:24 |
158. | Serge Pauwels | CCC Team | 18:31 |
159. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 18:39 |
160. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 18:52 |
161. | Carlos Verona | Movistar Team | 19:17 |
162. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 19:42 |
163. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 19:47 |
164. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 20:16 |
165. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 20:57 |
166. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 22:26 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 104 |
2. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 81 |
3. | Michael Matthews | Team Sunweb | 75 |
4. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 65 |
5. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 64 |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 53 |
7. | Greg van Avermaet | CCC Team | 45 |
8. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 40 |
9. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 39 |
10. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 33 |
11. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 33 |
12. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 32 |
13. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 30 |
14. | Michael Schar | CCC Team | 25 |
15. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 20 |
16. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 20 |
17. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 18 |
18. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 16 |
19. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 16 |
20. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 15 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 7 |
2. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 3 |
3. | Greg van Avermaet | CCC Team | 2 |
4. | Michael Schar | CCC Team | 1 |
5. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 1 |
6. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 1 |
7. | Nairo Quintana | Movistar Team | 1 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 14:41:59 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 00:20 |
3. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 00:26 |
4. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:37 |
5. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 00:51 |
6. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 00:59 |
7. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:23 |
8. | Gianni Moscon | Team Ineos | 02:13 |
9. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 02:43 |
10. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 03:51 |
11. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 05:28 |
12. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 06:39 |
13. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 08:53 |
14. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 10:28 |
15. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 10:54 |
16. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 10:58 |
17. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 12:11 |
18. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 15:14 |
19. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 15:31 |
20. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 15:48 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
. | Jumbo-Visma | 44:35:04 | |
2. | Team Sunweb | 01:44 | |
3. | EF Education First | 01:57 | |
4. | Team Ineos | 02:02 | |
5. | Groupama-FDJ | 02:08 | |
6. | Mitchelton-Scott | 02:44 | |
7. | Astana Pro Team | 02:49 | |
8. | Bora-hansgrohe | 03:04 | |
9. | Bahrain-Merida | 03:37 | |
10. | Dimension Data | 04:14 | |
11. | CCC Team | 04:22 | |
12. | Movistar Team | 04:25 | |
13. | UAE Team Emirates | 05:08 | |
14. | Trek-Segafredo | 05:12 | |
15. | AG2R La Mondiale | 06:03 | |
16. | Cofidis, Solutions Crédits | 06:57 | |
17. | Deceuninck-Quick Step | 08:55 | |
18. | Wanty-Gobert Cycling Team | 11:12 | |
19. | Katusha-Alpecin | 17:24 | |
20. | Lotto Soudal | 20:55 | |
21. | Team Arkéa Samsic | 24:28 | |
22. | Team Total Direct Energie | 24:43 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.