Torowe MME 2019. Dwa złota Wielowskiej, srebro sprinterów na otwarcie

Nikola Wielowska wywalczyła w belgijskiej Gandawie złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy w scratchu oraz sprincie drużynowym juniorek.

Polka zmagania rozpoczęła od zwycięstwa w scratchu, w którym pokonała Irlandkę Iarę Gillespie oraz Holenderkę Maike van der Duin.

Tego samego dnia rozgrywane były też sprinty drużynowe. W tych Wielowska i Nikola Seremak nie dały szans rywalkom i złoto zdobyły po wygranej w finale z Brytyjkami, Emmą Finucane i Charlotte Robinson Brąz odebrały Niemki: Christina Sperlich i Alessa-Catriona Propster.

Srebrny medal wywalczyli z kolei polscy sprinterzy. W wyścigu juniorów Konrad Burawski, Szymon Welens i Mateusz Sztrauch w finale ulegli Niemcom: Domenicowi Kruse, Laurinowi Drescherowi i Julienowi Jagerowi. Brąz wygrali w małym finale Holendrzy, Tijmen Van Loon, Daan Kool i Gino Knies.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy organizowane są przez Europejską Unię Kolarską (UEC) i obejmują zmagania kategorii juniorskich (U19) i młodzieżowych (U23). Reprezentacja Polski przed rokiem z tej imprezy przywiozła 13 medali: 2 złote, 2 srebrne i 9 brązowych.

Tegoroczna impreza rozgrywana jest w dniach 9-14 lipca.