Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) zwyciężyła na królewskim etapie wyścigu Giro Rosa.
Holenderka samotnie zdobyła wspinaczkę na Torri di Fraele, która kończyła się na szutrowych drogach przy jeziorze Cancamo. Triumf dał jej też koszulkę liderki, którą odebrała dzierżącej ją przez ostatnie cztery dni Katarzynie Niewiadomej (Canyon-SRAM).
Drugie miejsce na mecie, niemal trzy minuty za zwycięską Van Vleuten, wywalczyła Lucinda Brand (Team Sunweb), a trzecie Niewiadoma.
W klasyfikacji generalnej druga Niewiadoma do Van Vleuten traci 2:16, a trzecia Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv) 3:05.
Piątego dnia kolarki wjechały w wysokie góry. Pierwsza część rywalizacji przebiegała w dolinie rzeki Adda, odbijając na górską premię Teglio (15 km; 9,5 km; 7,2%). Po krótkim zjeździe i wizycie w Aprice, następował dłuższy zajazd do Villa di Tirano (30 km). Z tego punktu, położonego na wysokości 397 metrów, droga szła już niemal cały czas do góry. W samej końcówce wyrastał stromy Torri di Fraele (7,3 km; 8,3%), za który pozostawał 1500-metrowy szutrowy dojazd na metę w Validentro (1936 m n.p.m.). Razem ponad 2600 metrów przewyższenia na 88 kilometrach.
Krótki etap zachęcał do ofensywnej jazdy. Na czele szybko znalazły się Pauliena Rooijakkers z CCC-Liv i Karol-Ann Canuel z Boels Dolmans, sygnalizując chęć tychże ekip do wpędzenia w kłopoty liderki wyścigu.
Pierwszą wspinaczkę na czele rozpoczęła jednak większa grupa, w której tempo dyktowała Lucy Kennedy z Mitchelton-Scott. Czołówka mocno się naciągnęła, a atak szybko wyprowadziła Marianne Vos (CCC-Liv). Holenderki pilnowała Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), a po kolejnych przetasowaniach na czele znalazła się samotnie Elena Pirrone (Valcar-Cylance), za sobą mając grupkę 9 zawodniczek.
Ten układ nie trwał długo i na szczycie jako pierwsze zameldowały się faworytki zmagań: Annemiek van Vleuten i Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv) oraz Niewiadoma i Ruth Winder (Trek-Segafredo), na zjeździe znajdując się w 26-osobowej grupce.
53 kilometry przed meta, na wypłaszczającym się fragmencie, zaatakowała Nikola Noskova (Bigla). Czeszka została odpuszczona i zbudowała przewagę ponad dwóch minut nad peletonem, w którym faworytki szykowały się na finałowe rozdanie.
30 kilometrów przed metą ponownie ruszyła Rooijakkers, tym razem mając ze sobą Leah Kirchmann (Team Sunweb). Prowadząca zawodniczka poczekała na kontrujące i trójka wspólnie rozpoczęła ostatnie 20 kilometrów z dwuminutową przewagą nad spokojnie jadącym peletonikiem. Ten podkręcił wkrótce tempo, gubiąc m.in. Marianne Vos, a finałową wspinaczkę z niewielką przewagą rozpoczęły tylko Rooijakkers i Kirchmann.
Podjazd najbardziej strome oblicze prezentował na pierwszych 2500 metrach, co wykorzystała Van Vleuten. Holenderka odpaliła silniki i odjechała rywalkom, szybko budując 50 sekund przewagi.
Pościgiem kierowała Katie Hall (Boles Dolmans), z 11-osobowej grupki odczepiając Cecilie Uttrup Ludwig (Bigla), ale na 4,5 kilometra przed metą strata do prowadzącej Holenderki wynosiła już 2 minuty.
3 kilometry przed metą Van Vleuten miała już 2:50 przewagi nad grupką Niewiadomej, Spratt, Moolman-Pasio, Elisy Longo Borghini (Trek-Segafredo), Lucindy Brand (Team Suweb) oraz Eriki Magnaldi (WNT-Rotor). Jej pozycji nic nie zdołało zagrozić i 36-latka w wielkim stylu wygrała etap oraz postawiła spory krok ku wygraniu całego wyścigu.
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 3:09:47 |
2. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 02:57 |
3. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
4. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | |
5. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
6. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
7. | Ashleigh Moolman-Pasio | CCC-Liv | |
8. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | |
9. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
10. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | 03:25 |
11. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | |
12. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | |
13. | Juliette Labous | Team Sunweb | |
14. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | 04:18 |
15. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | 04:44 |
16. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | 04:48 |
17. | Eider Merino | Movistar Team | 04:51 |
18. | Paula Patino | Movistar Team | 05:57 |
19. | Tatiana Guderzo | Bepink | 06:03 |
20. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 06:05 |
21. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 06:07 |
22. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 06:10 |
23. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | 06:59 |
24. | Marianne Vos | CCC-Liv | |
25. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | |
26. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
27. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 07:10 |
28. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 08:07 |
29. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
30. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | |
31. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 08:14 |
32. | Katia Ragusa | Bepink | 09:20 |
33. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | 09:51 |
34. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | 10:19 |
35. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
36. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
37. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | |
38. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 11:00 |
39. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | 11:01 |
40. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | 12:37 |
41. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 12:59 |
42. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 13:34 |
43. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | 13:36 |
44. | Marta Lach | CCC-Liv | 13:58 |
45. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 13:59 |
46. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | |
47. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 14:13 |
48. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | |
49. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | |
50. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | |
51. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | 15:06 |
52. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 16:40 |
53. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 17:35 |
54. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | |
55. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
56. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
57. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | |
58. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | |
59. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
60. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
61. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
62. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 17:53 |
63. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | 18:18 |
64. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
65. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | |
66. | Romy Kasper | Alé Cipollini | |
67. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 18:26 |
68. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
69. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 18:42 |
70. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | |
71. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
72. | Silvia Valsecchi | Bepink | 19:15 |
73. | Anastasiia Pliaskina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 20:13 |
74. | Sophie de Boer | Parkhotel Valkenburg | 20:15 |
75. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | 21:09 |
76. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 21:14 |
77. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 21:20 |
78. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
79. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 22:41 |
80. | Jelena Eric | Alé Cipollini | |
81. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 24:04 |
82. | Nicole Steigenga | Bepink | 25:10 |
83. | Ahreum Na | Alé Cipollini | |
84. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | |
85. | Marina Uvarova | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
86. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | |
87. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | |
88. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | |
89. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | |
90. | Greta Richioud | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
91. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | |
92. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | |
93. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | |
94. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
95. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | |
96. | Simona Frapporti | Bepink | |
97. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | |
98. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | |
99. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | |
100. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | |
101. | Laura Tomasi | Top Girls Fassa Bortolo | |
102. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
103. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | |
104. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | |
105. | Julia Soek | Team Sunweb | |
106. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | |
107. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | |
108. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | |
109. | Nicole Nesti | Aromitalia Vaiano | |
110. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
111. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
112. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | |
113. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | |
114. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
115. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | |
116. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | 25:19 |
117. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | |
118. | Aude Biannic | Movistar Team | 25:20 |
119. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | |
120. | Olga Deyko | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 26:20 |
121. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 26:40 |
122. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
123. | Charlotte Bravard | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 28:18 |
124. | Maja Perinovic | Top Girls Fassa Bortolo | 28:22 |
125. | Marketa Hajkova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 31:57 |
126. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 32:49 |
127. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | |
128. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | 32:50 |
129. | Chiara Perini | Bepink | 32:52 |
130. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | |
131. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | |
132. | Leonora Geppi | Conceria Zabri-Fanini | 33:55 |
133. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 34:00 |
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 11:17:44 |
2. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 02:16 |
3. | Ashleigh Moolman-Pasio | CCC-Liv | 03:05 |
4. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 03:12 |
5. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 03:24 |
6. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 03:27 |
7. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 03:59 |
8. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | 04:04 |
9. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | 04:10 |
10. | Juliette Labous | Team Sunweb | 04:26 |
11. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | 04:31 |
12. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | 04:38 |
13. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | 04:56 |
14. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | 05:50 |
15. | Eider Merino | Movistar Team | 06:16 |
16. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 06:17 |
17. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | 06:23 |
18. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | 06:43 |
19. | Marianne Vos | CCC-Liv | 06:47 |
20. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 07:02 |
21. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 07:39 |
22. | Tatiana Guderzo | Bepink | 07:48 |
23. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 07:52 |
24. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 08:46 |
25. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 08:53 |
26. | Paula Patino | Movistar Team | 09:00 |
27. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 09:47 |
28. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | 09:52 |
29. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 10:58 |
30. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 11:03 |
31. | Katia Ragusa | Bepink | 11:40 |
32. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 11:53 |
33. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 12:54 |
34. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | |
35. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | 14:21 |
36. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 15:06 |
37. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | 15:07 |
38. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | 16:16 |
39. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | 17:06 |
40. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 18:01 |
41. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 18:30 |
42. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 19:07 |
43. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 19:25 |
44. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 19:55 |
45. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 20:10 |
46. | Marta Lach | CCC-Liv | 20:40 |
47. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 20:49 |
48. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 21:57 |
49. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | 22:35 |
50. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 23:06 |
51. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | 24:54 |
52. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | 25:52 |
53. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 26:09 |
54. | Romy Kasper | Alé Cipollini | 26:12 |
55. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 26:58 |
56. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 27:19 |
57. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 27:33 |
58. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 29:35 |
59. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | 30:03 |
60. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | 30:11 |
61. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | 30:50 |
62. | Aude Biannic | Movistar Team | 31:52 |
63. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 32:36 |
64. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 32:37 |
65. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 32:40 |
66. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 32:56 |
67. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 34:07 |
68. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 34:12 |
69. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 34:17 |
70. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | 34:20 |
71. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 34:49 |
72. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | 34:57 |
73. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | 35:00 |
74. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 35:05 |
75. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 35:59 |
76. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 36:59 |
77. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 37:30 |
78. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 38:28 |
79. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | 38:29 |
80. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | 38:57 |
81. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | 39:26 |
82. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 39:55 |
83. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 39:57 |
84. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | 40:20 |
85. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 40:44 |
86. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 41:29 |
87. | Silvia Valsecchi | Bepink | 41:36 |
88. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | 42:11 |
89. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 42:44 |
90. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 43:17 |
91. | Jelena Eric | Alé Cipollini | 43:35 |
92. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 43:48 |
93. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | 43:59 |
94. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | 44:12 |
95. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 44:16 |
96. | Laura Tomasi | Top Girls Fassa Bortolo | 44:23 |
97. | Nicole Nesti | Aromitalia Vaiano | 44:27 |
98. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 44:28 |
99. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | 45:04 |
100. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | 45:13 |
101. | Julia Soek | Team Sunweb | 46:20 |
102. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | 46:35 |
103. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 47:00 |
104. | Sophie de Boer | Parkhotel Valkenburg | 47:04 |
105. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 47:07 |
106. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 47:55 |
107. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 48:19 |
108. | Simona Frapporti | Bepink | 48:54 |
109. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | 49:15 |
110. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 49:42 |
111. | Greta Richioud | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 49:51 |
112. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | 51:17 |
113. | Chiara Perini | Bepink | 51:37 |
114. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 52:24 |
115. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 53:02 |
116. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | 53:27 |
117. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 53:59 |
118. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | 54:07 |
119. | Nicole Steigenga | Bepink | 57:02 |
120. | Charlotte Bravard | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 58:00 |
121. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 58:25 |
122. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | 1:00:19 |
123. | Anastasiia Pliaskina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 1:02:13 |
124. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | 1:03:32 |
125. | Maja Perinovic | Top Girls Fassa Bortolo | 1:03:33 |
126. | Leonora Geppi | Conceria Zabri-Fanini | 1:04:01 |
127. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | 1:13:54 |
128. | Marina Uvarova | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 1:14:17 |
129. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | 1:22:13 |
130. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 1:24:23 |
131. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 1:27:14 |
132. | Marketa Hajkova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 1:27:45 |
133. | Olga Deyko | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 1:30:41 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.