Tour de France 2019: etap 4 – przekroje/mapki

Zapowiedź 4. etapu Tour de France. 9 lipca: Reims – Nancy (213,5 km).

Najprawdopodobniej druga okazja dla sprinterów, do sięgnięcia po etapowe zwycięstwo. Kolarze obiorą kurs na wschód, w kierunku Wogezów, gdzie spędzą kolejne dni, zatem na tym odcinku faworyci skryją się głęboko w peletonie.

Start zaplanowano w wybudowanym przez Rzymian mieście Reims, skąd peleton wyruszy drogą przez pola regionów Marna i Mozy. Trasa jest dość łatwa – pierwszą połowę naznacza tylko delikatna hopka kilka kilometrów po starcie, zaś w połowie czeka pierwsza górska premia – Côte de Rosières (1 km; 7%, kat. 4). Chwilę później pojawi się również lotna premia.

Kolarze zafiniszują w Nancy, mieście, gdzie znajduje się plac wybudowany w latach 1752-1755 przez Stanisława Leszczyńskiego, byłego króla Polski i księcia Lotaryngii i Baru. Na dojeździe do miasta, 15 kilometrów przed kreską, do pokonania będzie Côte de Maron, 3,2-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 5%, który nie powinien dokonać znacznej selekcji, choć może nadwyrężyć niektórych sprinterów. Po zjeździe kolarze będą krążyć po miejskich uliczkach. Na ostatnich pięciu kilometrach czekają tylko dwa ostre zakręty i delikatny wiraż w lewo około 270 metrów przed kreską.

Jeżeli oczekiwania się spełnią i do mety dojedzie cały peleton, o etapowy sukces walczyć powinni m.in. Elia Viviani (Deceuninck-Quick Step), Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), Peter Sagan (Bora-hansgrohe), Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma), Michael Matthews (Team Sunweb) i Caleb Ewan (Lotto-Soudal).

Premie górskie na trasie
Côte de Rosières (121 km – 92 km przed metą; 1 km; 7%; kat. 4)
Côte de Maron (198,5 km – 15 km przed metą; 3,2 km; 5,5%; kat. 4)

Lotna premia
Lérouville (147 km – 66,5 km przed metą)

Start honorowy do etapu o godz. 10:10, start ostry o godz. 10:25 po 7,3-kilometrowym odcinku neutralnym. Planowany finisz: 17:10-17:37.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: