Julian Alaphilippe, po ataku na wzgórzu Mutigny, zdobył trzeci etap Tour de France i przejął żółtą koszulkę lidera wyścigu.
Drugie i trzecie miejsce, przyprowadzając główną grupę, zajęli Michael Matthews (Team Sunweb) i Jasper Stuyven (Trek-Segafredo).
“Wielka Pętla” wjechała do Francji, prowadząc trzeciego dnia na długości 215 kilometrów. Początkowo płaski teren na ostatnich 50 kilometrach przechodził w pagórkowaty. Sześć krótkich, ale miejscami stromych podjazdów, w tym cztery punktowane oraz finisz na wzgórzu w Épernay (500 m; 8%), musiały wyzwolić energię, uwięzioną w mięśniach kolarzy.
Wielokolorowa grupa wyruszyła z belgijskiego Binche, odpuszczając akcję w składzie: Tim Wellens (Lotto Soudal), Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic), Yoann Offredo (Wanty-Groupe Gobert), Paul Ourselin (Total Direct Energie) i Stéphane Rossetto (Cofidis). W peletonie Jumbo-Visma oddelegowała do pracy Tony Martina, za którym ustawiła się cała drużyna Astany. Przewaga uciekającej piątki szybko osiągnęła 2 minut, by później wzrosnąć nawet do 6:21 (80 km).
Jadących z przodu nazwisk nie można było lekceważyć, z racji ich sukcesów i przede wszystkim doświadczenia. Martinowi w końcu w sukurs przyszła ekipa Deceuninck-Quick Step, w osobie Kaspera Asgreena, wysyłając sygnał do rozpoczęcia pościgu.
W połowie drogi różnica stopniała poniżej 4 minut, a przed pierwszą górską premią, Côte de Nanteuil-la-Forêt (42 km przed metą; 1,1 km; 6,8%; kat. 4), ucieczce pozostało w zapasie 2:20. Wellens postanowił w tym miejscu pożegnać swoich francuskich towarzyszy i ruszył odważnie przed siebie.
Na Côte d’Hautvillers (29,5 km przed metą; 900 m; 10,5%; kat. 3) peleton zbliżył się do Belga na 1:27, natomiast po Côte de Champillon (25 km przed metą; 1,8 km; 6,6%; kat. 3) kolarzowi Lotto Soudal pozostało 1:07.
Stromy Côte de Mutigny (16 km przed metą; 900 m; 12,2%; kat. 3) nagradzał bonifikatami czasowymi (8 – 5 – 2 sekundy). Pierwszy linię górskiej premii przeciął Wellens, ale tuż za nim pojawił się Julian Alaphilippe. Kolarz Deceuninck-Quick Step zaatakował po etap i koszulkę lidera. Dotychczasowy jej właściciel, Mike Teunissen (Jumbo-Visma), na Mutigny został za główną grupą.
Alaphilippe frunął, na końcowe 8 kilometrów wpadł z zapasem 50 sekund. Pościg, głównie napędzany przez kolarzy Ineos, zaczął się zbliżać, lecz nie na tyle szybko by Francuz miał zwątpić. 4 kilometry przed metą leżała Côte du Mont Bernon (1 km; 5,5%), którą uciekinier zdobył z przewagą 35 sekund.
Nic nie mogło już mu odebrać zwycięstwa. Główna grupa, przyprowadzona przez Matthewsa, przyjechała spóźniona o 26 sekund.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 4:40:29 |
2. | Michael Matthews | Team Sunweb | 00:26 |
3. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
4. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
5. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
7. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
8. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
9. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
10. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
11. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
12. | Egan Bernal | Team Ineos | |
13. | Geraint Thomas | Team Ineos | 00:31 |
14. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
15. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
16. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
17. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
18. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
19. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
20. | Michael Woods | EF Education First | |
21. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
22. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
23. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
24. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
25. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
26. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
27. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
28. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
29. | Mikel Landa | Movistar Team | |
30. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
31. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
32. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
33. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
34. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
35. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
36. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
37. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
38. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
39. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
40. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
41. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
42. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
43. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
44. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
45. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
46. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
47. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
48. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
49. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
50. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
51. | Marc Soler | Movistar Team | |
52. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
53. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
54. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
55. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 00:45 |
56. | Andrey Amador | Movistar Team | 00:49 |
57. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 01:01 |
58. | Michael Valgren | Dimension Data | 01:04 |
59. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 01:13 |
60. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
61. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 01:22 |
62. | Wout Poels | Team Ineos | 01:44 |
63. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
64. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
65. | Gianni Moscon | Team Ineos | 02:19 |
66. | Simon Geschke | CCC Team | |
67. | Simon Clarke | EF Education First | 03:18 |
68. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 03:32 |
69. | Joey Rosskopf | CCC Team | 03:42 |
70. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 03:51 |
71. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
72. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
73. | Tanel Kangert | EF Education First | |
74. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
75. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
76. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
77. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 04:09 |
78. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 04:54 |
79. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
80. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
81. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 06:23 |
82. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 08:28 |
83. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
84. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 08:35 |
85. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
86. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
87. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
88. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
89. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
90. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 08:42 |
91. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 08:43 |
92. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
93. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 09:26 |
94. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
95. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
96. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
97. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
98. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
99. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
100. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
101. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
102. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
103. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 09:32 |
104. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
105. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
106. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
107. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
108. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
109. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 09:38 |
110. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 09:43 |
111. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
112. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 10:21 |
113. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | |
114. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
115. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
116. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 11:34 |
117. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 13:58 |
118. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
119. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
120. | Ben King | Dimension Data | |
121. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
122. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
123. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
124. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
125. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
126. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
127. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | |
128. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
129. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
130. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
131. | Patrick Bevin | CCC Team | |
132. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
133. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
134. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
135. | Michael Schar | CCC Team | |
136. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
137. | Serge Pauwels | CCC Team | |
138. | Carlos Verona | Movistar Team | |
139. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
140. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
141. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
142. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
143. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
144. | Luke Rowe | Team Ineos | |
145. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
146. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
147. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
148. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
149. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
150. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
151. | Chad Haga | Team Sunweb | |
152. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
153. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
154. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
155. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
156. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
157. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
158. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
159. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
160. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
161. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
162. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
163. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
164. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
165. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
166. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
167. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
168. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
169. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
170. | Steve Cummings | Dimension Data | |
171. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
172. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
173. | Tom Scully | EF Education First | |
174. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
175. | Cees Bol | Team Sunweb | |
176. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 20:26 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 9:32:19 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 00:20 |
3. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 00:25 |
4. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
5. | Michael Matthews | Team Sunweb | 00:40 |
6. | Egan Bernal | Team Ineos | |
7. | Geraint Thomas | Team Ineos | 00:45 |
8. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 00:46 |
9. | Greg van Avermaet | CCC Team | 00:51 |
10. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
11. | Michael Woods | EF Education First | |
12. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:52 |
13. | Rigoberto Uran | EF Education First | 00:53 |
14. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
15. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 00:56 |
16. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 00:57 |
17. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
18. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 01:00 |
19. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
20. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 01:01 |
21. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
22. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 01:06 |
23. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
24. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
25. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
26. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
27. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
28. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:11 |
29. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
30. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
31. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
32. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
33. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 01:18 |
34. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
35. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 01:19 |
36. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
37. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
38. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 01:28 |
39. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
40. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 01:29 |
41. | Nairo Quintana | Movistar Team | 01:30 |
42. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
43. | Mikel Landa | Movistar Team | |
44. | Marc Soler | Movistar Team | |
45. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 01:31 |
46. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 01:34 |
47. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:43 |
48. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
49. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
50. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
51. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 01:44 |
52. | Andrey Amador | Movistar Team | 01:48 |
53. | Michael Valgren | Dimension Data | 02:00 |
54. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 02:02 |
55. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 02:07 |
56. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 02:16 |
57. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:18 |
58. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 02:19 |
59. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:23 |
60. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 02:26 |
61. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 02:27 |
62. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 02:30 |
63. | Gianni Moscon | Team Ineos | 02:33 |
64. | Simon Geschke | CCC Team | 02:44 |
65. | Wout Poels | Team Ineos | 02:45 |
66. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 03:43 |
67. | Joey Rosskopf | CCC Team | 04:07 |
68. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 04:11 |
69. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
70. | Tanel Kangert | EF Education First | 04:13 |
71. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 04:21 |
72. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 04:38 |
73. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 05:03 |
74. | Simon Clarke | EF Education First | 05:04 |
75. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 05:14 |
76. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 05:15 |
77. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 05:41 |
78. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:43 |
79. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 05:48 |
80. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 07:57 |
81. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 09:01 |
82. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 09:03 |
83. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
84. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | 09:05 |
85. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 09:10 |
86. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 09:13 |
87. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 09:39 |
88. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 09:46 |
89. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 09:48 |
90. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 09:55 |
91. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 10:03 |
92. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 10:16 |
93. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 10:17 |
94. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 10:19 |
95. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 10:20 |
96. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 10:22 |
97. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 10:23 |
98. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 10:25 |
99. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 10:30 |
100. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 10:32 |
101. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 10:36 |
102. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 10:42 |
103. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 10:55 |
104. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 11:02 |
105. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
106. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 11:08 |
107. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 11:11 |
108. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 11:18 |
109. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 12:23 |
110. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 12:27 |
111. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 12:31 |
112. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 13:13 |
113. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 13:43 |
114. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 13:52 |
115. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 14:12 |
116. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | 14:18 |
117. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
118. | Alberto Bettiol | EF Education First | 14:20 |
119. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 14:22 |
120. | Patrick Bevin | CCC Team | 14:23 |
121. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
122. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 14:28 |
123. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 14:33 |
124. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
125. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 14:46 |
126. | Ben King | Dimension Data | |
127. | Steve Cummings | Dimension Data | |
128. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 14:51 |
129. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
130. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 14:55 |
131. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
132. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
133. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 15:11 |
134. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
135. | Tom Scully | EF Education First | 15:14 |
136. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 15:16 |
137. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 15:28 |
138. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 15:34 |
139. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
140. | Luke Rowe | Team Ineos | 15:40 |
141. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 15:41 |
142. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 15:43 |
143. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
144. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 15:51 |
145. | Michael Schar | CCC Team | 15:52 |
146. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 15:53 |
147. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 15:59 |
148. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 16:06 |
149. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:10 |
150. | Imanol Erviti | Movistar Team | 16:11 |
151. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 16:16 |
152. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 16:24 |
153. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 16:26 |
154. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:31 |
155. | Cees Bol | Team Sunweb | 16:32 |
156. | Chad Haga | Team Sunweb | 16:36 |
157. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 16:37 |
158. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
159. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 16:38 |
160. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 16:53 |
161. | Carlos Verona | Movistar Team | 16:55 |
162. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 16:57 |
163. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 17:02 |
164. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 17:07 |
165. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 17:13 |
166. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 17:18 |
167. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 17:38 |
168. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 18:14 |
169. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 18:15 |
170. | Serge Pauwels | CCC Team | 18:31 |
171. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 18:39 |
172. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 18:52 |
173. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 18:59 |
174. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 19:09 |
175. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 20:21 |
176. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 20:41 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 76 |
2. | Michael Matthews | Team Sunweb | 59 |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 54 |
4. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 50 |
5. | Greg van Avermaet | CCC Team | 40 |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 38 |
7. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 30 |
8. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 29 |
9. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 21 |
10. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 20 |
11. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 20 |
12. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 18 |
13. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 18 |
14. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 17 |
15. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 15 |
16. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 13 |
17. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 11 |
18. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 10 |
19. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 10 |
20. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 10 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 7 |
2. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 3 |
3. | Greg van Avermaet | CCC Team | 2 |
4. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 1 |
5. | Nairo Quintana | Movistar Team | 1 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 9:32:39 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 00:20 |
3. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 00:26 |
4. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:37 |
5. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 00:51 |
6. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
7. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 00:59 |
8. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:23 |
9. | Gianni Moscon | Team Ineos | 02:13 |
10. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 03:51 |
11. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 04:54 |
12. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 05:28 |
13. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 08:43 |
14. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 08:53 |
15. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 09:26 |
16. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 10:58 |
17. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 12:11 |
18. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 14:51 |
19. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 15:14 |
20. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 15:21 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 29:07:04 | |
2. | Team Sunweb | 01:44 | |
3. | EF Education First | 01:57 | |
4. | Team Ineos | 02:04 | |
5. | Groupama-FDJ | 02:08 | |
6. | Mitchelton-Scott | 02:44 | |
7. | Astana Pro Team | 02:49 | |
8. | Bora-hansgrohe | 03:04 | |
9. | Bahrain-Merida | 03:37 | |
10. | Dimension Data | 04:14 | |
11. | CCC Team | 04:22 | |
12. | Movistar Team | 04:25 | |
13. | UAE Team Emirates | 05:08 | |
14. | Trek-Segafredo | 05:12 | |
15. | AG2R La Mondiale | 06:03 | |
16. | Cofidis, Solutions Crédits | 06:57 | |
17. | Deceuninck-Quick Step | 08:55 | |
18. | Wanty-Gobert Cycling Team | 11:12 | |
19. | Katusha-Alpecin | 17:24 | |
20. | Lotto Soudal | 20:55 | |
21. | Team Arkéa Samsic | 24:28 | |
22. | Team Total Direct Energie | 24:43 |
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.
Polski Związek Kolarski wskazał trenera kadry juniorów. Alan Banaszek kontuzjowany. Marlen Reusser zdyskwalifikowana. Wiadomości z poniedziałku, 25 marca.
Zobacz komentarze
No trzeba mu przyznać - popisowo to dzisiaj rozegrał. Co za kolarz!!!
Nieźle depnął i wygrał. Choć jakoś za nim nie przepadam to nogę jednak ma. A Myślałem że go złapią..
A ja go lubię. Niesamowita energia, nawet jak był z tyłu peletonu, ruszył z charakterystycznym podskokiem i błyskawicznie przeszedł do przodu, aż miło było popatrzeć. Kiedyś z taką przyjemnością patrzyło się na jazdę Kwiatka, ale cóż...
Jak przewidział kiedyś Lefevebre, " stracił potencjał sprinterski i czasowy, a góralem na miarę najlepszych grand- tourowców nie będzie nigdy". Zobaczymy.
I pomyśleć, że te kilka lat temu przegrywał z Kwiatkiem. Chciałbym być złym prorokiem ale za kilkanaście lat będzie lepiej pamiętany. A Kwiato - życzę mu jak najlepiej, chwała mu za to, ze zrobił tyle, iż może teraz dowolnie kształtować swoją karierę. Prawdopodobnie najlepszy polski kolarz ever. Ma mega marzenie, które oby się spełniło. Ale na dziś....jak tu tak do końca kibicować kolarzowi, który choćby nie wiem jak był utalentowany ciągnie swoich liderów te kilka-kilkanaście km przed metą...Kolarstwo to sport drużynowy, to prawda, ale kto pamięta pomocników LeMonda czy Induraina...
Taki Gilbert, JA czy Bettini zawsze będzie ponad Carlosem Sastre czy Bradleyem Wigginsem.
Michał na własne życzenie pozostaje w zespole, w którym jest pomocnikiem. W wielu zespołach miałby wolną rękę w doborze wyścigów z pozycją lidera na GT. Czytając wywiad dla Rowery.org przed TDF można odnieść wrażenie, że dociera do niego, że w SKY/INEOS będzie to niemożliwe. Podobno CCC proponował angaż na kolejne sezony, ale nie podołali oczekiwaniom finansowym . Szkoda, bo tutaj miałby pole do popisu w każdym wybranym przez siebie wyścigu. Cóż. Pozostaje nam zaakceptować jego decyzję.
No właśnie. W poprzednich latach widać miał nadzieję na bycie liderem na tdf, teraz jakby docierało do niego, że to może się niespełnić. Alafilip ma na pewno 3 wygrane etapy na tdf, był najlepszym góralem a teraz ma żółtą koszulkę.
Z punktu widzenia polskiego kibica szkoda kwiatka na ciągnięcia kolejnych liderów ineos.
No ale Kwiatkowski dużo już wygrał, dużo więcej niż Alaphillipe. Po prostu Francuz jest teraz na topie bo wygrywa TERAZ, a Kwiatek wygrywał wcześniej. Kwiato osiągnął dużo więcej niż Alaphillipe.
A w CCC by nie wygrywał bo na trudniejszych odcinkach już w połowie zostawałby sam jak Greg na brukach ;) i wszyscy by narzekali, że nie ma kto na niego pracować w CCC.
Ja na miejscu Kwiatka wolałbym rozwijać się tylko pod klasyki, MŚ, Igrzyska, Tak jak np. Bettini czy Gilbert. Ale skoro chce TdF to też ok. Na Czas jeździ świetnie, a wszyscy wiemy, że w Ineos nawet najgrubsi czasowcy i torowcy nagle robią się wspaniałymi góralami, więc kto wie... ;)
Na razie oczywiście, że jeszcze Francuz nie osiągnął takich sukcesów jak Kwiatek, ale nadgania w takim tempie, że coś mi się wydaje, iż niedługo będzie miał w klasykach większe osiągnięcia niż Kwiatek, który teraz jest chyba nastawiony najbardziej na etapowe tygodniówki...
W Ineos nie wygrywa a w CCC by wygrał na pewno
Co poradzimy, każdy ma prawo spieszyć sobie karierę. Mam nadzieję że to kiedyś odszczekam :-))
Z tym "spieszeniem" wyszło zabawnie... niech więc pozostanie to takim śmiesznym niedopowiedzeniem... :-p
Skoro padło nazwisko Bettiniego to można by rzec, że Alaphillipe rozegrał to właśnie niczym włoski mistrz, fantastycznie.
Greg czwarty, było blisko, szkoda. Cały czas brakuje mu tego błysku. Jest bardzo dobry, ale brakuje kropki nad i.