Letizia Borghesi (Aromitalia Vaiano) triumfowała na mecie czwartego odcinka Giro d’Italia kobiet.
20-letnia Włoszka po udanej ucieczce pokonała na finiszu swoje rodaczki Nadię Quagliotto (Ale Cipollini) i Chiarę Perini (BePink).
Różowa koszulka liderki pozostała przy Katarzynie Niewiadomej (Canyon-SRAM).
Czwartego dnia kolarki zmagały się z pofałdowany terenem, prowadzącym drogami na północ od Mediolanu. Festiwal ataków rozpoczął się dość szybko, ale dopiero po 40 kilometrach udało się odjechać Chiarze Perini (BePink), Nadii Quagliotto (Ale Cipollini) oraz Letizi Borghesi (Aromitalia Vaiano).
Trójka uzyskała ponad trzy minuty przewagi nad peletonem, a Quagliotto przez chwilę była nawet wirtualną liderką wyścigu, gdy na 20 kilometrów przed metą zegar pokazał 4 minuty przewagi.
Peleton zebrał się jednak w sobie i na ostatnich kilometrach znacząco okroił prowadzenie trójki. Quagliotto nie została liderką, ale na finiszu wciąż miała szanse na etapowe zwycięstwo. Zawodniczkę Ale Cipollini ubiegła jednak jej młodsza rodaczka, Letizia Borghesi, odnosząc największy sukces w krótkiej zawodowej karierze.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | 2:29:50 |
2. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | |
3. | Chiara Perini | Bepink | |
4. | Marianne Vos | CCC-Liv | 00:42 |
5. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | |
6. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | |
7. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | |
8. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | |
9. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | |
10. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | |
11. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | |
12. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
13. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
14. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | |
15. | Laura Tomasi | Top Girls Fassa Bortolo | |
16. | Lucinda Brand | Team Sunweb | |
17. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | |
18. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | |
19. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
20. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
21. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
22. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
23. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | |
24. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
25. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | |
26. | Tatiana Guderzo | Bepink | |
27. | Katia Ragusa | Bepink | |
28. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | |
29. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | |
30. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | |
31. | Jelena Eric | Alé Cipollini | |
32. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
33. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | |
34. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | |
35. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | |
36. | Eider Merino | Movistar Team | |
37. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | |
38. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | |
39. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | |
40. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | |
41. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | |
42. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | |
43. | Marta Lach | CCC-Liv | |
44. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | |
45. | Juliette Labous | Team Sunweb | |
46. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | |
47. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | |
48. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
49. | Paula Patino | Movistar Team | |
50. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
51. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | |
52. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | |
53. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
54. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
55. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
56. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | |
57. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | |
58. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | |
59. | Romy Kasper | Alé Cipollini | |
60. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
61. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | |
62. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | |
63. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | |
64. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
65. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | |
66. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
67. | Greta Richioud | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
68. | Aude Biannic | Movistar Team | |
69. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
70. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | |
71. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | |
72. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | |
73. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
74. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | |
75. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | |
76. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | |
77. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | |
78. | Ahreum Na | Alé Cipollini | |
79. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | |
80. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
81. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
82. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:58 |
83. | Julia Soek | Team Sunweb | 00:59 |
84. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | |
85. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 01:05 |
86. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | 02:03 |
87. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 00:42 |
88. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 03:09 |
89. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
90. | Maja Perinovic | Top Girls Fassa Bortolo | 03:10 |
91. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | 03:12 |
92. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | 03:16 |
93. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | |
94. | Simona Frapporti | Bepink | |
95. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
96. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
97. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | |
98. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | |
99. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | |
100. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
101. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | |
102. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 03:59 |
103. | Claudia Meucci | Conceria Zabri-Fanini | |
104. | Marketa Hajkova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
105. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | |
106. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | 04:22 |
107. | Charlotte Bravard | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
108. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | |
109. | Nicole Nesti | Aromitalia Vaiano | |
110. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | |
111. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
112. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | |
113. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | |
114. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | |
115. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 07:06 |
116. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | |
117. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | |
118. | Nicole Steigenga | Bepink | |
119. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | |
120. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
121. | Leonora Geppi | Conceria Zabri-Fanini | |
122. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | |
123. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
124. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | |
125. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
126. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | |
127. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | |
128. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | |
129. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
130. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | |
131. | Sophie de Boer | Parkhotel Valkenburg | |
132. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | |
133. | Marina Uvarova | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 08:20 |
134. | Silvia Folloni | Conceria Zabri-Fanini | 08:47 |
135. | Elena Leonardi | Top Girls Fassa Bortolo | |
DNF | Sari Saarelainen | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
DNF | Alexandra Goncharova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
DNF | Anastasiia Pliaskina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
DNF | Clemilda Fernandes | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
DNF | Olga Deyko | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
DNF | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
DNF | Francesca Cauz | Servetto-Piumate-Beltrami TSA |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 8:07:20 |
2. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | 00:20 |
3. | Marianne Vos | CCC-Liv | 00:25 |
4. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 00:40 |
5. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 00:44 |
6. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 00:45 |
7. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 00:47 |
8. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 00:52 |
9. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | 00:59 |
10. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:04 |
11. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 01:13 |
12. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 01:16 |
13. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | |
14. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
15. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 01:30 |
16. | Juliette Labous | Team Sunweb | 01:38 |
17. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 01:39 |
18. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | 01:50 |
19. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | |
20. | Eider Merino | Movistar Team | 02:02 |
21. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 02:11 |
22. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | 02:16 |
23. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 02:17 |
24. | Tatiana Guderzo | Bepink | 02:22 |
25. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 02:29 |
26. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | 02:36 |
27. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 02:46 |
28. | Katia Ragusa | Bepink | 02:57 |
29. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 03:00 |
30. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | 03:02 |
31. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | |
32. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | 03:12 |
33. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | 03:17 |
34. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 03:22 |
35. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 03:23 |
36. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | 03:30 |
37. | Paula Patino | Movistar Team | 03:40 |
38. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 03:51 |
39. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 04:23 |
40. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 04:25 |
41. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 04:30 |
42. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | 04:43 |
43. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 04:54 |
44. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 04:57 |
45. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 04:59 |
46. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | 05:06 |
47. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | 05:21 |
48. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 05:24 |
49. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | 05:37 |
50. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 05:45 |
51. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 06:08 |
52. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
53. | Aude Biannic | Movistar Team | 07:09 |
54. | Marta Lach | CCC-Liv | 07:19 |
55. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 07:33 |
56. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | 07:56 |
57. | Romy Kasper | Alé Cipollini | 08:31 |
58. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 09:17 |
59. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 09:34 |
60. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 09:44 |
61. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | 10:15 |
62. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 10:16 |
63. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | 10:27 |
64. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | 11:23 |
65. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 12:25 |
66. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | 12:30 |
67. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 13:12 |
68. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | 13:56 |
69. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | 14:24 |
70. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 14:28 |
71. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 14:48 |
72. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 14:51 |
73. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 15:22 |
74. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 15:38 |
75. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 15:42 |
76. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | 15:47 |
77. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 16:11 |
78. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 16:56 |
79. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | 17:38 |
80. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 18:10 |
81. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 18:11 |
82. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | 18:54 |
83. | Chiara Perini | Bepink | 19:22 |
84. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | 19:26 |
85. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | 19:39 |
86. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 19:43 |
87. | Laura Tomasi | Top Girls Fassa Bortolo | 19:50 |
88. | Nicole Nesti | Aromitalia Vaiano | 19:54 |
89. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 19:55 |
90. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | 20:31 |
91. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 20:36 |
92. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | 20:40 |
93. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 20:50 |
94. | Jelena Eric | Alé Cipollini | 21:31 |
95. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | 21:36 |
96. | Julia Soek | Team Sunweb | 21:47 |
97. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 22:27 |
98. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 22:41 |
99. | Silvia Valsecchi | Bepink | 22:58 |
100. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 23:23 |
101. | Simona Frapporti | Bepink | 24:21 |
102. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | 24:38 |
103. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | 24:42 |
104. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 25:09 |
105. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 25:12 |
106. | Greta Richioud | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 25:18 |
107. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 26:10 |
108. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | 26:44 |
109. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 26:50 |
110. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 27:07 |
111. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 27:12 |
112. | Sophie de Boer | Parkhotel Valkenburg | 27:26 |
113. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 27:36 |
114. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 27:41 |
115. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 27:56 |
116. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | 28:30 |
117. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | 28:54 |
118. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | 29:34 |
119. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 30:09 |
120. | Charlotte Bravard | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 30:19 |
121. | Leonora Geppi | Conceria Zabri-Fanini | 30:43 |
122. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | 31:20 |
123. | Nicole Steigenga | Bepink | 32:29 |
124. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | 35:46 |
125. | Maja Perinovic | Top Girls Fassa Bortolo | 35:48 |
126. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 40:36 |
127. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | 41:41 |
128. | Marina Uvarova | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 49:44 |
129. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 53:51 |