Zespół Jumbo-Visma najszybciej pokonał drugi etap Tour de France, jazdę drużynową na czas po ulicach Brukseli.
Holenderska formacja w stolicy Belgii pokonała o 20 sekund Team Ineos oraz o 21 sekund Deceuninck-Quick Step. Polska grupa CCC wywalczyła 7. miejsce.
W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu pozostał kolarz zwycięskiej ekipy Mike Teunissen.
Ośmioosobowe składy zmierzyły się na niespełna 28-kilometrowym dystansie, walcząc w porównywalnych warunkach pogodowych. Trasa prowadziła szerokimi ulicami Brukseli, nie stawiając kolarzom trudnych warunków technicznych.
Jumbo-Visma, która na trasę wyruszyła jako ostania, już na pierwszym pomiarze (13 km) notowała zdecydowanie najlepszy czas, o 11 sekund lepszy od Katusha-Alpecin.12 sekund tracił Deceuninck, po 14 Education First i Ineos, natomiast CCC miała 9. wynik i 19 sekund straty.
Na drugim punkcie kontrolnym (20 km) holenderski zespół powiększył swoją przewagę do 14 sekund nad Katushą i 16 sekund nad Deceuninck-Quick i Ineos. CCC team wciąż plasował się na 9. pozycji, tracąc 29 sekund.
Jumbo-Visma do końca utrzymał dobre tempo, na mecie spychając kolarzy Ineos z pierwszego miejsca. CCC stracił 31 sekund, co było 7. wynikiem dnia.
Poz. | Grupa | Czas |
---|---|---|
1. | Team Jumbo-Visma | 28:57 |
2. | Team INEOS | 00:20 |
3. | Deceuninck - Quick Step | 00:21 |
4. | Team Katusha Alpecin | 00:26 |
5. | Team Sunweb | |
6. | EF Education First | 00:28 |
7. | CCC Team | 00:31 |
8. | Groupama - FDJ | 00:32 |
9. | Bahrain Merida | 00:36 |
10. | Astana Pro Team | 00:41 |
11. | Mitchelton-Scott | |
12. | BORA - hansgrohe | 00:46 |
13. | Cofidis, Solutions Crédits | 00:53 |
14. | Team Dimension Data | 00:54 |
15. | Lotto Soudal | 00:59 |
16. | UAE-Team Emirates | 01:03 |
17. | Movistar Team | 01:05 |
18. | Trek - Segafredo | 01:18 |
19. | AG2R La Mondiale | 01:19 |
20. | Team Total Direct Energie | 01:42 |
21. | Team Arkéa Samsic | 01:51 |
22. | Wanty - Gobert Cycling Team | 01:58 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 4:51:34 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 00:10 |
3. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
4. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
5. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
6. | Gianni Moscon | Team Ineos | 00:30 |
7. | Egan Bernal | Team Ineos | |
8. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
9. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
10. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 00:31 |
11. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
13. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
14. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 00:33 |
15. | Michael Matthews | Team Sunweb | 00:36 |
16. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | |
17. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
18. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
19. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
20. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
21. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
22. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
23. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
24. | Alberto Bettiol | EF Education First | 00:38 |
25. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
26. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
27. | Michael Woods | EF Education First | |
28. | Tanel Kangert | EF Education First | |
29. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 00:40 |
30. | Greg van Avermaet | CCC Team | 00:41 |
31. | Patrick Bevin | CCC Team | |
32. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
33. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
34. | Simon Geschke | CCC Team | |
35. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:42 |
36. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
37. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
38. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
39. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
40. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 00:45 |
41. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 00:46 |
42. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
43. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
44. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
45. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
46. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
47. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
48. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 00:50 |
49. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 00:51 |
50. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
51. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
52. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
53. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
54. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
55. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
56. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
57. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
58. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
59. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 00:52 |
60. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 00:56 |
61. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
62. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
63. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
64. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 00:59 |
65. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 01:00 |
66. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 01:03 |
67. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
68. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
69. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
70. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
71. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
72. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
73. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 01:04 |
74. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
75. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
76. | Ben King | Dimension Data | |
77. | Steve Cummings | Dimension Data | |
78. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 01:07 |
79. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 01:09 |
80. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
81. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
82. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
83. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 01:10 |
84. | Michael Valgren | Dimension Data | 01:12 |
85. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
86. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 01:13 |
87. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
88. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
89. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
90. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
91. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
92. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
93. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
94. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 01:14 |
95. | Nairo Quintana | Movistar Team | 01:15 |
96. | Andrey Amador | Movistar Team | |
97. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
98. | Marc Soler | Movistar Team | |
99. | Mikel Landa | Movistar Team | |
100. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
101. | Wout Poels | Team Ineos | 01:17 |
102. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 01:28 |
103. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
104. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
105. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
106. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
107. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
108. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 01:29 |
109. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
110. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
111. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
112. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
113. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 01:32 |
114. | Tom Scully | EF Education First | |
115. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 01:34 |
116. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 01:39 |
117. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 01:40 |
118. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 01:46 |
119. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 01:52 |
120. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
121. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
122. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
123. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
124. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 01:55 |
125. | Luke Rowe | Team Ineos | 01:58 |
126. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 02:01 |
127. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
128. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
129. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
130. | Simon Clarke | EF Education First | 02:02 |
131. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:08 |
132. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
133. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
134. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
135. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 02:09 |
136. | Michael Schar | CCC Team | 02:10 |
137. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:11 |
138. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 02:13 |
139. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 02:15 |
140. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
141. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:17 |
142. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 02:18 |
143. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:28 |
144. | Imanol Erviti | Movistar Team | 02:29 |
145. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 02:34 |
146. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 02:42 |
147. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 02:44 |
148. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:49 |
149. | Cees Bol | Team Sunweb | 02:50 |
150. | Chad Haga | Team Sunweb | 02:54 |
151. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 02:55 |
152. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
153. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 02:56 |
154. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 03:11 |
155. | Carlos Verona | Movistar Team | 03:13 |
156. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 03:15 |
157. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 03:17 |
158. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 03:20 |
159. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 03:25 |
160. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 03:36 |
161. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 03:56 |
162. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
163. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 03:57 |
164. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 04:32 |
165. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 04:33 |
166. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 04:41 |
167. | Serge Pauwels | CCC Team | 04:49 |
168. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 04:57 |
169. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 05:10 |
170. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 05:17 |
171. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 05:27 |
172. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 05:31 |
173. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 06:01 |
174. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 06:39 |
175. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 07:22 |
176. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 07:46 |
Klasyfikacja punktowa | |||
1. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 50 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 50 |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 33 |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | 27 |
5. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 23 |
6. | Greg van Avermaet | CCC Team | 21 |
7. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 20 |
8. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 18 |
9. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 10 |
10. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 10 |
11. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 9 |
12. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 8 |
13. | Michael Schar | CCC Team | 8 |
14. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 7 |
15. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 7 |
16. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 6 |
17. | Alberto Bettiol | EF Education First | 5 |
18. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 5 |
19. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 4 |
20. | Imanol Erviti | Movistar Team | 4 |
Klasyfikacja górska | |||
1. | Greg van Avermaet | CCC Team | 2 |
2. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 2 |
Klasyfikacja młodzieżowa | |||
1. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 4:51:44 |
2. | Gianni Moscon | Team Ineos | 00:20 |
3. | Egan Bernal | Team Ineos | |
4. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 00:21 |
5. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
6. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 00:26 |
7. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
8. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
9. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
10. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:32 |
11. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 00:36 |
12. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 00:46 |
13. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
14. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 00:59 |
15. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 01:03 |
16. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:18 |
17. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 01:19 |
18. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 01:42 |
19. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 01:45 |
20. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:58 |
Klasyfikacja drużynowa | |||
1. | Jumbo-Visma | 15:04:09 | |
2. | Team Ineos | 01:20 | |
3. | Deceuninck-Quick Step | 01:24 | |
4. | Team Sunweb | 01:44 | |
5. | Katusha-Alpecin | ||
6. | Education First | 01:52 | |
7. | Team CCC | 02:04 | |
8. | Groupama-FDJ | 02:08 | |
9. | Bahrain-Merida | 02:24 | |
10. | Mitchelton-Scott | 02:44 | |
11. | Team Astana | ||
12. | Bora-hansgrohe | 03:04 | |
13. | Cofidis | 03:32 | |
14. | Dimension Data | 03:36 | |
15. | Lotto Soudal | 03:56 | |
16. | UAE Team Emirates | 04:12 | |
17. | Team Movistar | 04:20 | |
18. | Trek-Segafredo | 05:12 | |
19. | Ag2r La Mondiale | 05:16 | |
20. | Team Total Direct Energie | 06:48 | |
21. | Team Arkéa Samsic | 07:24 | |
22. | Wanty-Gobert | 07:52 |
Simoni
7 lipca 2019, 18:46 o 18:46
i już Kruijswijk 20 sekund przewagi nad Thomasem i Bernalem. Liczę, że on tu namiesza.
A CCC tylko 10 sekund straty do podium, w sumie bardzo dobra jazda, bardzo wyrównany poziom.
Karol
7 lipca 2019, 23:20 o 23:20
A Bardet 1:20, Quintana ponad minutę. To jest bardzo dużo.