Giro Rosa 2019: etap 3. Marianne Vos zniweczyła marzenia Lucy Kennedy

Marianne Vos (CCC-Liv) zdobyła w stacji narciarskiej Piedicavallo trzeci odcinek Giro Rosa.

Holenderka na ostatnich metrach bardzo długiego, ale łagodnego podjazdu do Piedicavallo wyprzedziła atakującą wcześniej Lucy Kennedy (Mitchelton-Scott). Podium dnia dopełniła Dunka Cecilie Uttrup Ludwig (Bigla).

Liderką zmagań pozostała Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM). Polka w klasyfikacji ogólnej o 20 sekund wyprzedza Ludwig, a nad kolejnymi groźnymi rywalkami ma od 45 sekund do niemal półtorej minuty przewagi.

Trzeci etap włoskiej etapówki liczył tylko 101 kilometrów, a zawodniczki w finale mierzyły się ze wspinaczką do Piedicavallo. 16-kilometrowy odcinek nie był stromy (3,5%), acz w finale droga miała kilka bardziej stromych fragmentów, zwężała się i prowadziła po "kocich łbach".

W ucieczce dnia znalazły się po 18 kilometrach Eri Yonamine (Ale Cipollini), Lisa Morzenti (Eurotarget Bianchi) oraz Dalia Mucciolo (Valcar-PBM). Trójka z dwuminutową przewagą nakręcała rywalizację do połowy odcinka, gdy to na atak zdecydowała się Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Akcja ta szybko zmieniła układ rzeczy i gdy reprezentująca słoweńskie barwy objęła samotnie prowadzenie, za jej plecami kontrowały Simona Frapporti (BePink) oraz Lotte Becker (FDJ Nouvelle Aquitaine-Futuroscope). Włoszka i Belgijka nie zdołały jednak podpiąć się pod akcję Bujak i to słoweńska zawodniczka wprowadziła wyścig na jedyną i finałową wspinaczkę.

Peleton nie odpuścił akcji, ale nie spieszył się też z jej skasowaniem. Dopiero na 12 kilometrów przed metą do przodu wyrwała się Tayler Wiles (Trek-Segafredo), mijając Bujak, ale nie uzyskując odpowiedzi od żadnej z rywalek.

Amerykanka szybko zbudowała 55-sekundową przewagę i samotnie rozpoczęła ostatnie 8 kilometrów wspinaczki. Goniły zawodniczki Canyon-SRAM, redukując różnicę do poziomu pół minuty i na trzy kilometry przed metą doprowadzając zmniejszoną czołówkę za plecy Wiles.

Zawodniczka Trek-Segafredo złapana została w obrębie ostatnich dwóch kilometrów, a kontrę wyprowadziła Lucy Kennedy z Mitchelton-Scott. Australijce udało się odjechać, a jej akcja okazała się strzałem w dziesiątkę. 30-latce udało się zyskać nad grupką liderek i samotnie osiągnąć metę, ale w zmęczeniu nie zorientowała się jak blisko znajduje się pościg. Zwolnienie na bruku, przed samą kreską, wykorzystała Marianne Vos, która jak pocisk finiszowała po zwycięstwo, łamiąc serce Kennedy na ostatnich centymetrach etapu.

Wyniki 3. etapu Giro Rosa Iccrea - Giro d'Italia Femminile Internazionale 2019 (2.WWT), Sagliano Micca – Piedicavallo (104,1 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Marianne VosCCC-Liv2:49:11
2.Lucy KennedyMitchelton-Scott
3.Cecilie Uttrup LudwigBigla Pro Cycling
4.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott
5.Ashleigh MoolmanCCC-Liv
6.Lucinda BrandTeam Sunweb
7.Soraya PaladinAlé Cipollini
8.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
9.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team
10.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling
11.Amanda SprattMitchelton-Scott
12.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing
13.Katie HallBoels-Dolmans Cycling Team
14.Demi VolleringParkhotel Valkenburg00:09
15.Tatiana GuderzoBepink
16.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling
17.Sofie de VuystParkhotel Valkenburg
18.Eider MerinoMovistar Team
19.Elena FranchiEurotarget-Bianchi-Vittoria
20.Julie van de VeldeLotto Soudal Ladies
21.Ruth WinderTrek-Segafredo Women
22.Juliette LabousTeam Sunweb00:18
23.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing00:21
24.Urša PintarBTC City Ljubljana00:26
25.Leah ThomasBigla Pro Cycling00:29
26.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
27.Katia RagusaBepink00:32
28.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing
29.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women
30.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling
31.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling
32.Hanna NilssonBTC City Ljubljana00:43
33.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling
34.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling
35.Nadia QuagliottoAlé Cipollini00:47
36.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling
37.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team00:55
38.Tayler WilesTrek-Segafredo Women00:58
39.Paula PatinoMovistar Team01:01
40.Asja PaladinValcar Cylance Cycling
41.Floortje MackaijTeam Sunweb01:13
42.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope01:16
43.Kelly van Den SteenLotto Soudal Ladies01:23
44.Rasa LeleivyteAromitalia Vaiano01:31
45.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg
46.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA01:32
47.Enara LopezBizkaia Durango01:52
48.Elena PirroneValcar Cylance Cycling
49.Rossella RattoBTC City Ljubljana02:01
50.Marta LachCCC-Liv02:05
51.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
52.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling02:08
53.Cristina MartinezBizkaia Durango02:27
54.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling02:37
55.Romy KasperAlé Cipollini02:59
56.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling03:01
57.Małgorzata JasińskaMovistar Team03:06
58.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling03:19
59.Leah KirchmannTeam Sunweb03:25
60.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano03:58
61.Riejanne MarkusCCC-Liv04:05
62.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling
63.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing
64.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing04:06
65.Aude BiannicMovistar Team04:10
66.Lisa MorzentiEurotarget-Bianchi-Vittoria04:17
67.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA05:48
68.Ahreum NaAlé Cipollini06:02
69.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano06:16
70.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team06:23
71.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team
72.Laura TomasiTop Girls Fassa Bortolo
73.Birgitte KrogsgaardTeam Virtu Cycling06:24
74.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women06:25
75.Moniek TennigloMitchelton-Scott
76.Alexis RyanCanyon SRAM Racing06:26
77.Sophie de BoerParkhotel Valkenburg
78.Eugenia BujakBTC City Ljubljana06:38
79.Lucía GonzalezBizkaia Durango07:25
80.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team09:10
81.Pauliena RooijakkersCCC-Liv
82.Jeanne KorevaarCCC-Liv
83.Urška ZigartBTC City Ljubljana
84.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope09:11
85.Anastasiia PliaskinaCogeas-Mettler Pro Cycling Team09:14
86.Natalie GrinczerBizkaia Durango09:56
87.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria09:58
88.Michela BalducciAromitalia Vaiano
89.Deborah PaineCogeas-Mettler Pro Cycling Team09:59
90.Nicole D'agostinBizkaia Durango
91.Nicole NestiAromitalia Vaiano
92.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope10:01
93.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo
94.Charlotte BravardFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
95.Dani ChristmasLotto Soudal Ladies10:02
96.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA
97.Sofia BegginAromitalia Vaiano10:07
98.Elisa Dalla ValleTop Girls Fassa Bortolo10:09
99.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling10:12
100.Leonora GeppiConceria Zabri-Fanini10:13
101.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana11:13
102.Nicole SteigengaBepink
103.Eri YonamineAlé Cipollini11:14
104.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling
105.Julia SoekTeam Sunweb11:15
106.Simona FrapportiBepink
107.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling
108.Silvia ValsecchiBepink11:16
109.Arianna FidanzaEurotarget-Bianchi-Vittoria
110.Danique BraamLotto Soudal Ladies
111.Sandra AlonsoBizkaia Durango11:17
112.Annelies DomLotto Soudal Ladies11:18
113.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg
114.Chiara PeriniBepink
115.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women11:22
116.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
117.Grace BrownMitchelton-Scott
118.Sarah RoyMitchelton-Scott12:17
119.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria14:01
120.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women
121.Jelena EricAlé Cipollini
122.Esther van VeenParkhotel Valkenburg14:46
123.Lotte KopeckyLotto Soudal Ladies15:45
124.Maja PerinovicTop Girls Fassa Bortolo17:09
125.Claudia MeucciConceria Zabri-Fanini18:56
126.Marina UvarovaCogeas-Mettler Pro Cycling Team19:14
127.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling19:16
128.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini19:19
129.Pernille MathiesenTeam Sunweb19:29
130.Marketa HajkovaServetto-Piumate-Beltrami TSA20:23
131.Olga DeykoCogeas-Mettler Pro Cycling Team20:25
132.Francesca CauzServetto-Piumate-Beltrami TSA20:37
133.Sari SaarelainenCogeas-Mettler Pro Cycling Team20:38
134.Alexandra GoncharovaServetto-Piumate-Beltrami TSA20:39
135.Silvia FolloniConceria Zabri-Fanini20:44
136.Clemilda FernandesEurotarget-Bianchi-Vittoria20:47
137.Antri ChristoforouCogeas-Mettler Pro Cycling Team20:56
138.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini21:01
139.Elena LeonardiTop Girls Fassa Bortolo
140.Lisa de RanieriConceria Zabri-Fanini21:11
141.Gloria RodriguezMovistar Team21:17
142.Sheyla GutierrezMovistar Team21:19

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing5:36:48
2.Cecilie Uttrup LudwigBigla Pro Cycling00:20
3.Marianne VosCCC-Liv00:25
4.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing00:40
5.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing00:44
6.Ashleigh MoolmanCCC-Liv00:45
7.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott00:47
8.Amanda SprattMitchelton-Scott00:52
9.Lucy KennedyMitchelton-Scott00:59
10.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team01:04
11.Lucinda BrandTeam Sunweb01:13
12.Katie HallBoels-Dolmans Cycling Team01:16
13.Ruth WinderTrek-Segafredo Women
14.Leah ThomasBigla Pro Cycling
15.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling01:30
16.Juliette LabousTeam Sunweb01:38
17.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women01:39
18.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling01:50
19.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling
20.Eider MerinoMovistar Team02:02
21.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling02:11
22.Julie van de VeldeLotto Soudal Ladies02:16
23.Tayler WilesTrek-Segafredo Women02:17
24.Tatiana GuderzoBepink02:22
25.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling02:29
26.Soraya PaladinAlé Cipollini02:36
27.Katia RagusaBepink02:57
28.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling03:00
29.Demi VolleringParkhotel Valkenburg03:02
30.Sofie de VuystParkhotel Valkenburg
31.Hanna NilssonBTC City Ljubljana03:12
32.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team03:17
33.Urša PintarBTC City Ljubljana03:22
34.Elena FranchiEurotarget-Bianchi-Vittoria03:23
35.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling03:30
36.Nadia QuagliottoAlé Cipollini03:35
37.Paula PatinoMovistar Team03:40
38.Floortje MackaijTeam Sunweb03:51
39.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope04:23
40.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling04:25
41.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope04:30
42.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling04:43
43.Asja PaladinValcar Cylance Cycling04:54
44.Leah KirchmannTeam Sunweb04:57
45.Małgorzata JasińskaMovistar Team04:59
46.Elena PirroneValcar Cylance Cycling05:06
47.Rasa LeleivyteAromitalia Vaiano05:21
48.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing05:24
49.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg05:37
50.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
51.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling05:45
52.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA06:08
53.Riejanne MarkusCCC-Liv
54.Aude BiannicMovistar Team07:09
55.Marta LachCCC-Liv07:19
56.Cristina MartinezBizkaia Durango07:33
57.Enara LopezBizkaia Durango07:53
58.Kelly van Den SteenLotto Soudal Ladies07:56
59.Rossella RattoBTC City Ljubljana08:00
60.Romy KasperAlé Cipollini08:31
61.Eugenia BujakBTC City Ljubljana09:34
62.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing09:44
63.Birgitte KrogsgaardTeam Virtu Cycling09:56
64.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling10:00
65.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA10:45
66.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano11:10
67.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano11:23
68.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women12:08
69.Moniek TennigloMitchelton-Scott13:17
70.Dani ChristmasLotto Soudal Ladies13:56
71.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling14:28
72.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria14:48
73.Jeanne KorevaarCCC-Liv14:51
74.Urška ZigartBTC City Ljubljana15:12
75.Sofia BegginAromitalia Vaiano15:14
76.Ahreum NaAlé Cipollini15:22
77.Eri YonamineAlé Cipollini15:37
78.Lisa MorzentiEurotarget-Bianchi-Vittoria15:38
79.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team15:42
80.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team15:46
81.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope16:03
82.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope16:11
83.Nicole NestiAromitalia Vaiano16:14
84.Silvia ValsecchiBepink16:34
85.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling16:51
86.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo16:56
87.Nicole D'agostinBizkaia Durango16:59
88.Grace BrownMitchelton-Scott17:00
89.Lucía GonzalezBizkaia Durango17:09
90.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA17:21
91.Michela BalducciAromitalia Vaiano17:38
92.Natalie GrinczerBizkaia Durango18:02
93.Arianna FidanzaEurotarget-Bianchi-Vittoria18:10
94.Pauliena RooijakkersCCC-Liv18:14
95.Deborah PaineCogeas-Mettler Pro Cycling Team18:48
96.Lotte KopeckyLotto Soudal Ladies19:39
97.Laura TomasiTop Girls Fassa Bortolo19:50
98.Chiara PeriniBepink20:10
99.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women20:48
100.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling20:50
101.Sophie de BoerParkhotel Valkenburg21:02
102.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women21:12
103.Julia SoekTeam Sunweb21:30
104.Jelena EricAlé Cipollini21:31
105.Anastasiia PliaskinaCogeas-Mettler Pro Cycling Team21:37
106.Simona FrapportiBepink21:47
107.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg22:30
108.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team22:41
109.Elisa Dalla ValleTop Girls Fassa Bortolo23:36
110.Leonora GeppiConceria Zabri-Fanini24:19
111.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling24:33
112.Annelies DomLotto Soudal Ladies24:42
113.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana24:50
114.Danique BraamLotto Soudal Ladies24:56
115.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling25:09
116.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope25:18
117.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria25:22
118.Sarah RoyMitchelton-Scott25:23
119.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling25:54
120.Nicole SteigengaBepink26:05
121.Charlotte BravardFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope26:39
122.Alexis RyanCanyon SRAM Racing26:50
123.Sandra AlonsoBizkaia Durango27:18
124.Antri ChristoforouCogeas-Mettler Pro Cycling Team27:42
125.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini28:58
126.Esther van VeenParkhotel Valkenburg29:22
127.Maja PerinovicTop Girls Fassa Bortolo33:20
128.Pernille MathiesenTeam Sunweb34:12
129.Lisa de RanieriConceria Zabri-Fanini35:17
130.Marketa HajkovaServetto-Piumate-Beltrami TSA35:25
131.Claudia MeucciConceria Zabri-Fanini40:23
132.Sari SaarelainenCogeas-Mettler Pro Cycling Team41:19
133.Marina UvarovaCogeas-Mettler Pro Cycling Team42:06
134.Olga DeykoCogeas-Mettler Pro Cycling Team43:58
135.Alexandra GoncharovaServetto-Piumate-Beltrami TSA45:11
136.Clemilda FernandesEurotarget-Bianchi-Vittoria45:26
137.Gloria RodriguezMovistar Team
138.Silvia FolloniConceria Zabri-Fanini46:42
139.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini47:27
140.Francesca CauzServetto-Piumate-Beltrami TSA47:53
141.Elena LeonardiTop Girls Fassa Bortolo48:33
142.Sheyla GutierrezMovistar Team51:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: