Mike Teunissen (Jumbo-Visma) wygrał w Brukseli pierwszy etap 106. Tour de France, obejmując prowadzenie w wyścigu.
Holender na wysokości Pałacu Królewskiego pokonał Słowaka Petera Sagana (Bora-hansgrohe) oraz Australijczyka Caleba Ewana (Lotto Soudal).
Sukces kolarza Jumbo-Visma to także historyczny moment holenderskiego kolarstwa. Teunissen został pierwszym od 1989 roku Holendrem, który zdobył maillot jaune.
„Wielka Pętla” w tym roku wyruszyła z Brukseli, a na początek organizatorzy przygotowali płaski odcinek prowadzący głównie na południe od miasta. Na trasie czekały Muur-Kapelmuur/Mur de Grammont (43,5 km; 1,2 km; 7,8%; kat. 3) i Bosberg (47,5 km; 1 km; 6,7%; kat. 4), zaś po wyjeździe z Charleroi do pokonania był krótki, lecz niegroźny odcinek brukowy. Końcowe metry prowadziły pod górę średnio przy nachyleniu 4%.
W skład ucieczki dnia weszli Natnael Berhane (Cofidis), Xandro Meurisse (Wanty-Groupe Gobert), Mads Würtz Schmidt (Katusha-Alpecin) i, co zaskakujące, Greg van Avermaet (CCC Team). Chwilę po starcie czwórka miała 3:30 przewagi nad peletonem. Mistrz olimpijski z 2016 roku punktował najwyżej na Mur de Grammont, gwarantując sobie koszulkę najlepszego górala. Lider polskiej ekipy za Bosbergiem odpuścił, wracając chwilę później do głównej grupki.
Na 118 kilometrów przed metą trójka na czele kręciła półtora minuty przed peletonem. Brukowy odcinek za Charleroi nie zmienił za wiele, a uciekinierzy opuścili go 45 sekund przed główną grupą. Defekt zanotował Elia Viviani, za to na czele przyspieszyli kolarze Bora-hansgrohe, przez co grupa się porwała, a ucieczka została złapana tuż przed lotną premią w Les Bons Villers, na której maksymalną ilość punktów złapał Peter Sagan.
Następnie tempo nieco spadło, a z tyłu dojechali ci, którzy zostali odczepieni. 59 kilometrów przed meta atak przypuścił Stéphane Rossetto (Cofidis), kilkanaście kilometrów później mając już półtorej minuty przewagi nad peletonem, w którym obowiązki dyktowania tempa przejęły grupy Jumbo-Visma oraz Lotto Soudal.
Przewaga samotnego uciekiniera spadła do minuty na 20 kilometrów przed metą, gdy na czele grupy goniącej pojawili się zawodnicy Deceuninck-Quick Step. 18 kilometrów przed metą w niewielkiej kraksie upadł natomiast Jakob Fuglsang (Astana). Duńczyk pozbierał się dość sprawnie i w towarzystwie czterech kolegów gonił peleton, acz na jego łokciu i twarzy spływały strużki krwi.
Rossetto walczył dzielnie i zmuszał do sporego wysiłku kolarzy Deceuninck-Quick Step, którzy jednak grę tę mieli dosyć dobrze wyliczoną i nie pomylili się. 10 kilometrów przed kreską było już po akcji dzielnego Francuza, a w międzyczasie dojechać zdołali kolarze Astany.
Tempo podkręcali kolarze Bora-hansgrohe i Ineos, migały koszulki Katusha-Alpecin, a na 1400 metrów przed metą doszło do sporej kraksy, w której ucierpiał m.in. Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma). Finisz rozgrywała zatem okrojona grupka, a sprint z daleka rozpoczął Elia Viviani, na czele zostając 400 metrów przed metą. Włocha minął Peter Sagan, szybko obejmując prowadzenie i za plecami zostawiając Caleba Ewana i Sonny’ego Colbrellego. Byłemu mistrzowi świata zwycięstwo już mieniło się przed oczyma, gdy przyspieszenie na ostatnich 50 metrach odpalił Mike Teunissen. Holender nieco niespodziewanie włączył się do walki o etapowe zwycięstwo, minął Colbrellego i na kresce o grubość opony wyprzedził Słowaka.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 4:22:47 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
3. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
4. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
5. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
6. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
7. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
8. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
9. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
10. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
11. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
12. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
13. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
14. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
15. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
16. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
17. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
18. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
19. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
20. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
21. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
22. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
23. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
24. | Simon Clarke | EF Education First | |
25. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
26. | Patrick Bevin | CCC Team | |
27. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
28. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
29. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
30. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
31. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
32. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
33. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
34. | Cees Bol | Team Sunweb | |
35. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
36. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | |
37. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
38. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
39. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
40. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
41. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | |
42. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
43. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
44. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
45. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
46. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
47. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
48. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
49. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
50. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
51. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
52. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
53. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
54. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
55. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
56. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
57. | Andrey Amador | Movistar Team | |
58. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
59. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
60. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
61. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
62. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
63. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
64. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
65. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
66. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
67. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
68. | Michael Valgren | Dimension Data | |
69. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
70. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
71. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
72. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
73. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
74. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
75. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
76. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
77. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
78. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
79. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
80. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
81. | Egan Bernal | Team Ineos | |
82. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
83. | Marc Soler | Movistar Team | |
84. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
85. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
86. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
87. | Michael Woods | EF Education First | |
88. | Mikel Landa | Movistar Team | |
89. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
90. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
91. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
92. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
93. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
94. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
95. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
96. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
97. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
98. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
99. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
100. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
101. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
102. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
103. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
104. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
105. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
106. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
107. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
108. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
109. | Tanel Kangert | EF Education First | |
110. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
111. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
112. | Michael Schar | CCC Team | |
113. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
114. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
115. | Simon Geschke | CCC Team | |
116. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
117. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
118. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
119. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
120. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
121. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
122. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
123. | Wout Poels | Team Ineos | |
124. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
125. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
126. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
127. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
128. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
129. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
130. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
131. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
132. | Ben King | Dimension Data | |
133. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
134. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
135. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
136. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
137. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
138. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
139. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
140. | Tom Scully | EF Education First | |
141. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
142. | Steve Cummings | Dimension Data | |
143. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
144. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
145. | Chad Haga | Team Sunweb | |
146. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
147. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
148. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
149. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
150. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
151. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
152. | Serge Pauwels | CCC Team | |
153. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
154. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
155. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
156. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
157. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
158. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
159. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
160. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
161. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
162. | Luke Rowe | Team Ineos | |
163. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 03:06 |
164. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 00:00 |
165. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 03:32 |
166. | Carlos Verona | Movistar Team | 00:00 |
167. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
168. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 04:11 |
169. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
170. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 00:00 |
171. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 04:11 |
172. | George Bennett | Jumbo-Visma | 00:00 |
173. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
174. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 04:36 |
175. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 00:00 |
176. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 4:22:37 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 00:04 |
3. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 00:06 |
4. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 00:10 |
5. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
6. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
7. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
8. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
9. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
10. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
11. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
12. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
13. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
14. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
15. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
16. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
17. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
18. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
19. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
20. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
21. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
22. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
23. | Simon Clarke | EF Education First | |
24. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
25. | Patrick Bevin | CCC Team | |
26. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
27. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
28. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
29. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
30. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
31. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
32. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
33. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
34. | Cees Bol | Team Sunweb | |
35. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
36. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | |
37. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
38. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
39. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
40. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
41. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | |
42. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
43. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
44. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
45. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
46. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
47. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
48. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
49. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
50. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
51. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
52. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
53. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
54. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
55. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
56. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
57. | Andrey Amador | Movistar Team | |
58. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
59. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
60. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
61. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
62. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
63. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
64. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
65. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
66. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
67. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
68. | Michael Valgren | Dimension Data | |
69. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
70. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
71. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
72. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
73. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
74. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
75. | Tejay van Garderen | EF Education First | |
76. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
77. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
78. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
79. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
80. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
81. | Egan Bernal | Team Ineos | |
82. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
83. | Marc Soler | Movistar Team | |
84. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
85. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
86. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
87. | Michael Woods | EF Education First | |
88. | Mikel Landa | Movistar Team | |
89. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
90. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
91. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
92. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
93. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
94. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
95. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
96. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
97. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
98. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
99. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
100. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
101. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
102. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
103. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
104. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
105. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
106. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
107. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
108. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
109. | Tanel Kangert | EF Education First | |
110. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
111. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
112. | Michael Schar | CCC Team | |
113. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
114. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
115. | Simon Geschke | CCC Team | |
116. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
117. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
118. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
119. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
120. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
121. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
122. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
123. | Wout Poels | Team Ineos | |
124. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
125. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
126. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
127. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
128. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
129. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
130. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
131. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
132. | Ben King | Dimension Data | |
133. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
134. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
135. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
136. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
137. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
138. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
139. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
140. | Tom Scully | EF Education First | |
141. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
142. | Steve Cummings | Dimension Data | |
143. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
144. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
145. | Chad Haga | Team Sunweb | |
146. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
147. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
148. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
149. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
150. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
151. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
152. | Serge Pauwels | CCC Team | |
153. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
154. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
155. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
156. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
157. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
158. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
159. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
160. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
161. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
162. | Luke Rowe | Team Ineos | |
163. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
164. | Carlos Verona | Movistar Team | |
165. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
166. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
167. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
168. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
169. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
170. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
171. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 03:16 |
172. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 03:42 |
173. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 04:21 |
174. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
175. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
176. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 04:46 |
Klasyfikacja punktowa | |||
1. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 50 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 50 |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 33 |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | 27 |
5. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 23 |
6. | Greg van Avermaet | CCC Team | 21 |
7. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 20 |
8. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 18 |
9. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 10 |
10. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 10 |
11. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 9 |
12. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 8 |
13. | Michael Schar | CCC Team | 8 |
14. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 7 |
15. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 7 |
16. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 6 |
17. | Alberto Bettiol | EF Education First | 5 |
18. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 5 |
19. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 4 |
20. | Imanol Erviti | Movistar Team | 4 |
Klasyfikacja górska | |||
1. | Greg van Avermaet | CCC Team | 2 |
2. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 2 |
Klasyfikacja młodzieżowa | |||
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 4:22:43 |
2. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 00:04 |
3. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
4. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
5. | Cees Bol | Team Sunweb | |
6. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
7. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
8. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
9. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
10. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
11. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
12. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
13. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
14. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
15. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
16. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
17. | Egan Bernal | Team Ineos | |
18. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
19. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
20. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie |
Simoni
6 lipca 2019, 17:22 o 17:22
CCC z koszulką w grochy? Brawo Greg van Avermae!
To jest coś!
Wlada
6 lipca 2019, 19:33 o 19:33
Widać że Ochowicz orientuje się w możliwościach ekipy i jest realistą.
Ale fajnie, że GVA pokazał się chociaż na podium w swoim mieście.
reko
6 lipca 2019, 19:45 o 19:45
byłoby super gdyby jeszcze udało się machnąć żółtą…oczywiście na chwilę. To byłby dobry wynik dla CCC w tym roku. Wszystko zależy od jutrzejszej czasówki.
KACZAKWILI
6 lipca 2019, 21:33 o 21:33
Realnie zajmą jutro miejsce 6-12. Szans na żółtą nie ma żadnych.
cHarlie
7 lipca 2019, 01:10 o 01:10
Pamiętacie zaczarowany ołówek? Wiecie jak powstają ramy rowerów Kuota? Bierze się legendarne klapki Kubota i przekreśla się literę b.