Michael Matthews przedłużył kontrakt z Team Sunweb

Michael Matthew

Australijczyk Michael Matthews związał się z niemieckim zespołem Sunweb do końca 2021 roku. Na taki sam krok zdecydowali się Cees Bol i Chad Haga.

Dla "Blinga" dotychczasowy pobyt w Team Sunweb to udany etap kariery. W pierwszym sezonie wygrał dwa odcinki Tour de France i cieszył się z zielonej koszulki dla najlepszego sprintera. Ubiegły rok był mniej szczęśliwy przez kontuzję, ale jako drugi kolarz w historii wygrał dwa klasyki w Kanadzie w jednym roku.

Cees Bol to rewelacja obecnego sezonu. Holender, w swoim debiutanckim roku na poziomie WorldTour, ma na koncie trzy zwycięstwa. Zaimponował w klasyku Nokere Koerse, a potem wygrał po etapie w Kalifornii i Tour of Norway (2.HC). Wychowanka SEG Academy czeka debiut w Wielkim Tourze, w nadchodzącym Tour de France.

Doświadczony Chad Haga jest zawodnikiem zespołu Iwana Spekenbrinka od 2014 roku. Amerykanin to przede wszystkim zaufany pomocnik Toma Dumoulina, z którym w 2017 roku wygrał Giro d’Italia. Jako dobry czasowiec wykorzystuje swoje umiejętności na płaskich odcinkach i podczas prób drużynowych. Tegoroczny sukces etapowy na Giro stanowi jego największy indywidualny sukces w karierze.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: