Tour de France 2019. Cofidis z Laportem i Herradą, Total Direct Energie za Calmejanem

Jesus Herrada - Cofidis

Christophe Laporte oraz Jesus Herrada powinni być najwidoczniejszymi zawodnikami grupy Cofidis podczas 106. edycji Tour de France.

28-letni Hiszpan swojej szansy poszuka na pagórkowatych etapach oraz, jeśli pozwoli forma, na bardziej górskich odcinkach. Herrada wygrał ostatnio Mont Ventoux Dénivelé Challenge, pokonując na "Olbrzymie Prowansji" Romaina Bardeta. Hiszpan w niedzielę zapisał też trzecią lokatę w mistrzostwach kraju, kolejny dobry wynik po wygranej w Tour of Luxembourg oraz drugim miejscu w Grand Prix de Plumelec-Morbihan.

Dla Laporte'a będzie to okazja włączenia się do walki sprinterów. Tu jednak grupa Cofidis nie ma się czym chwalić, gdyż odsunięcie Nacera Bouhanniego nie odblokowało jego młodszego kolei. Laporte w tym sezonie wygrywał co prawda, ale mniejsze i słabiej obsadzone wyścigi. O przebicie się do grona najlepszych w trakcie Grand Boucle będzie mu trudno.

Skład nastawiony na wygrywanie etapów z ucieczek przywozi też ekipa Total Direct Energie. Projekt z Wandei dysponował będzie zasobami Liliana Calmejane'a oraz Nikiego Terpstry, natomiast w górskich odjazdach zobaczyć powinniśmy Estończyka Reina Taaramae.

Skład Cofidis na Tour de France 2019 (6-28 lipca):

Anthony Perez, Pierre-Luc Périchon, Christophe Laporte, Jesus Herrada, Nicolas Edet, Julien Simon, Stéphane Rossetto i Natnael Berhane.

Skład Total Direct Energie na Tour de France 2019 (6-28 lipca):

Lilian Calmejane, Niccolo Bonifazio, Fabien Grellier, Paul Ourselin, Romain Sicard, Rein Taaramae, Niki Terpstra oraz Anthony Turgis.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: