Tom Dumoulin trafi do Jumbo-Visma?

Tom Dumoulin

"Jestem od lat częścią znakomitej drużyny, w której mogę z dumą współpracować z niezwykłymi pasjonatami. Temat odejścia nie jest obecnie przedmiotem dyskusji" - mówi Tom Dumoulin o swej sytuacji w Team Sunweb, ale holenderskie media już go przymierzają do Jumbo-Visma.

Dumoulin jest rozdrażniony tym, że kierownictwo jego obecnego zespołu nie zadbało o odpowiednie wzmocnienia. Posiada również uwagi do sprzętu, a czarę goryczy przelała kontuzja kolana i związane z tym późniejsze problemy.

Obowiązujący do 2021 roku kontrakt 28-letniego Limburgijczyka z Sunweb najprawdopodobniej zostanie rozwiązany. Wśród zainteresowanych nim ekip wymienia się Team Ineos, Team CCC, UAE Team Emirates, Total Direct Energie i Jumbo-Visma.

Ta ostatnia jest niemal pewniakiem, według holenderskich dziennikarzy. Kraj pochodzenia, pieniądze, kadra i energia inwestowana w najnowsze rozwiązania sprzętowe, metody żywieniowe i szkoleniowe, przemawiają za Jumbo. Plus fakt, że zespół ten jest najlepszy w specjalności Dumoulina, jeździe na czas.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. reko

  3 lipca 2019, 13:59 o 13:59

  z jednej strony visma, z drugiej jeśli chce wygrać TdF to zrobi to w Ineos...za CCC przemawia chyba tylko sprzęt, która zna i któremu ufa. Chyba, że Miłek otworzy worek z pieniędzmi. Ale chyba ta drużyna nie dojrzała jeszcze do posiadania gwiazdy takiego formatu.

  • Dawid

   3 lipca 2019, 20:22 o 20:22

   A zmiana Gianta na Cervelo nie była podyktowana właśnie narzekaniem na sprzęt przez Toma? Jeśli dobrze pamiętam to tak - więc do CCC na Giantach raczej mu nie po drodze.

   • reko

    3 lipca 2019, 22:28 o 22:28

    pierwsze słyszę,z tego co pamiętam wypowiadał się dobrze...chyba, że Tom narzeka za kulisami na każdy. Teraz ponoć narzeka na obecny. No to niech idzie pośmigać na Pinarello albo Bianchi i tyle.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: