Tour de France 2019. Warren Barguil z koszulką mistrza Francji i nadziejami

Warren Barguil na trasie Tour de France wystapi w koszulce mistrza Francji. 27-latek liczy na zakończenie mało szczęśliwego okresu kariery i powrót do walki z najlepszymi.

Barguilowi w ubiegłym sezonie zwyczajnie nie szło. Francuz po udanym sezonie 2017 zmienił ekipę Sunweb na Arkea-Samsic, założył rodzinę i zmienił trenera. Tour de France w 2018 roku skończył na 17. miejscu, w klasyfikacji górskiej przegrywając z Julianem Alaphilippem. Kilka wyższych miejsc w mniejszych wyścigach oraz kraksa na trasach Tour of Norway i na mistrzostw świata nie były w stanie podreperować pierwszego sezonu na poziomie pro-kontynentalnym.

Jakby tego było mało, Francuz w tym sezonie w kraksie na trasie Paryż-Nicea uszkodził kręgosłup, a na trasie Volta a Catalunya miednicę. Limit pecha wyczerpał się chyba w niedzielę – zwycięstwo w wyścigu ze startu wspólnego w La Haye-Fouassière i trójkolorowa koszulka mistrza Francji tuż przed startem 106. edycji Tour de France zdecydowanie podbudowały 27-latka.

Nie mogłem znieść negatywnych komentarzy w ubiegłym roku, ale w tym sezonie wyznaczyłem jasne granice, trzymałem się ludzi, którzy podali mi dłoń w trudnym czasie. Zdecydowałem, że trzeba słuchać ludzi, którzy pomagają ci znaleźć rozwiązanie w trudnych sytuacjach

– tłumaczył "L'Equipe".

Nie jestem supermanem. Przeszedłem trudne chwile, ale moje możliwości nie zniknęły. Miałem sporo wątpliwości, myślałem o rzuceniu kolarstwa. Wspierała mnie żona, rodzina, podpierał mnie upór. Ja ścigam się dla przyjemności, ta radość nadaje tempo mojemu życiu. Nie jeżdżę na rowerze by zarabiać, to po prostu moja pasja. Powiedziałem sobie, że jeśli ona przestanie mnie napędzać i jeśli mam się męczyć, to rzucę to i będę sprzedawał samochody, bo to moje marzenie jeszcze z czasów dzieciństwa

– dodał.

"Wawa" do Brukseli jedzie z zamiarem wygrania etapu. Francuz na uwadze będzie miał także klasyfikację górską, ale nie składał póki co żadnych deklaracji.

Ta koszulka nie niesie ze sobą obciążenia, a pasję

– stwierdził.

Paweł Gadzała

Recent Posts

Możliwe niemożliwe. 21-letni Tadej Pogacar zwycięzcą Tour de France

Tadej Pogacar wygrał Tour de France w wieku 21 lat. Trudno oceniać go wedle znanych kategorii. Być może potrzebne są…

20 września 2020, 21:47

Tour de France 2020. Sam Bennett w krainie sprinterskich marzeń

Paryż ma nowego króla, zielona koszulka ma nowego właściciela. Sam Bennett sięgnął po drugie etapowe zwycięstwo na tegorocznym Tour de…

20 września 2020, 20:21

Tour de France 2020: etap 21. Bennett w Paryżu, Pogacar w blasku zwycięstwa

Słoweniec Tadej Pogacar został zwycięzcą 107. wyścigu Tour de France. Ostatni etap na Polach Elizejskich w Paryżu wygrał Sam Bennett.

20 września 2020, 19:09

MŚ Imola 2020. Alaphilippe dla Francji, Valverde dla Hiszpanii

Julian Alaphilippe poprowadzi kadrę narodową Francji wyścigu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym w Imoli.

20 września 2020, 18:16

Rafał Majka w UAE Team Emirates?

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że Rafał Majka w przyszłym sezonie może trafić do UAE Team Emirates, zespołu zwycięzcy Tour…

20 września 2020, 17:36

Małopolski Wyścig Górski 2020: etap 3. Træen na Przehybie, Řepa w generalce

Małopolski Wyścig Górski. Torstein Træen wygrał na Przehybie trzeci etap, a drugi Vojtěch Řepa triumfował w klasyfikacji generalnej.

20 września 2020, 14:29