Kategorie: MTB

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2019 ponownie w Mrągowie

Mrągowo, drugi rok z rzędu, będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. W przedostatni weekend lipca w mieście znanym z Międzynarodowego Pikniku Country do rywalizacji w formule cross- county staną gwiazdy polskiego kolarstwa.

Najlepsi polscy kolarze i kolarki już niebawem zmierzą się na mazurskich szutrach. Polski Związek Kolarski doceniając ubiegłoroczny debiut Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Mrągowie, ponownie powierzył organizacje kolarskiego święta Stowarzyszeniu LUZ Grupa - pomysłodawcy i organizatorowi Milko Mazury MTB.

Jak potwierdza prezes mrągowskiego stowarzyszenia Arkadiusz Cała, w tym roku mistrzostwa przeniosą się z Góry Czterech Wiatrów na tereny Mrongoville Familly Town. Nowa lokalizacja charakteryzuje się stromymi wąwozami i pagórkami, co sprawi, że tegoroczna runda będzie kwintesencją nowoczesnego cross country. – Szykujemy szybką, techniczną rundę o długości 4 200 metrów. Suma przewyższeń na trasie to 150 metrów interwałowych podjazdów – dodaje Arkadiusz Cała.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2019 wystartują 19 lipca i potrwają trzy dni. Do Mrągowa przyjadą zawodnicy, których nazwiska znają wszyscy kibice kolarstwa, i to nie tylko ci z Polski, ale i ze świata. Tytułów mistrzowskich bronić mają trzynastokrotna mistrzyni Polski Maja Włoszczowska (elita kobiet) i aktualny mistrz Bartosz Wawak (elita mężczyzn).

Start mistrzów Polski w kolarstwie górskim zaplanowano na 21 lipca, wcześniej natomiast sportowych emocji dostarczy rywalizacja sztafet oraz wszystkich kategorii wiekowych, od młodzika po kategorie Masters. Pierwsze koszulki rozdane zostaną już w piątek podczas wyścigu o tytuł Mistrza Polski Sztafet ( XCR ), kiedy to do rywalizacji staną najlepsze kluby kolarskie w Polsce. Kolejne medale Mistrzostw Polski rozdane zostaną w niedzielę. Wtedy od samego rana zaplanowano wyścigi o tytułu Mistrzowskie. Na początek wystartują kategorie Masters i Cyklosport. Następnie o tytuły Mistrza Polski powalczy kategoria Junior, a po południu na linii startu stanie Elita kobiet.

REGULAMIN MISTRZOSTW POLSKI MTB

Podczas trzydniowego święta kolarstwa zaplanowane są wyścigi zarówno dla zawodników walczących o tytuł Mistrza Polski, jak i amatorów, którzy będą chcieli zmierzyć się z trasą. Odbędą się imprezy towarzyszące m.in. wyścigi w ramach cyklu Milko Mazury MTB oraz rywalizacja najmłodszych podczas Mistrzostw Polski Strider.

Organizatorzy z radością informują, że w tym roku także otrzymali zgodę PAP na organizację Mistrzostw Polski Dziennikarzy w kolarstwie górski, a to oznacza, że pod koniec lipca pióra na rowery zamienią także lokalni dziennikarze.

Trudna, wymagająca i widowiskowa trasa plus najlepsi polscy zawodnicy to gwarancja wielkich emocji. Jeśli jesteście na nie gotowi i chcecie stać się częścią tego wielkiego sportowego wydarzenia, to zapraszamy do Mrągowa. Pierwsze wyścigi w ramach Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2019 startują 19 lipca.

inf. prasowa

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:25

Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:21

Długa przerwa Mathiasa Norsgaarda

Mathias Norsgaard dwa tygodnie temu spełnił jedno ze swych marzeń, podpisując kontrakt z grupą Movistar, dziś plany debiutu na poziomie…

7 grudnia 2019, 16:29

Mistrzostwa Polski 2020 w Dusznikach-Zdroju

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w roku 2020 odbędą się w Dusznikach-Zdroju, w województwie dolnośląskim. (więcej…)

7 grudnia 2019, 15:14

Canyon-SRAM kompletuje skład na sezon 2020

Katarzyna Niewiadoma w sezonie 2020 ponownie będzie jedną z liderek niemieckiego zespołu Canyon-SRAM. (więcej…)

7 grudnia 2019, 14:28

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Pikulik i Płosaj 2. w madisonie

Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły drugie miejsce w madisonie kobiet podczas czwartej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym. (więcej…)

7 grudnia 2019, 09:04