Daniel - odzież kolarska

MP Ostróda 2019. Łucja Pietrzak mistrzynią Polski

Łucja Pietrzak (MAT Atom Deweloper Wrocław) wywalczyła w w Ostródzie tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu wspólnym kobiet. Złoto wśród orliczek zgarnęła druga na kresce Agnieszka Skalniak (CCC Liv).

Miejsca na podium wyścigu open dopełniła Marta Lach (CCC Liv), która zdobyła także srebro w orliczkach. Z kolei brązowy medal w kategorii młodzieżowej powędrował do Marty Jaskulskiej (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Wyścigi wspólne o szosowe mistrzostwo Polski rozgrywane są na znanej z zeszłego roku rundzie, ze startem i metą w Ostródzie, a trasa nie stanowi większego wyzwania pod względem profilu. Jest lekko pagórkowata, ale brak poważniejszych podjazdów. Podobnie jak na czasówce głównym wyzwaniem jest walka z silnym wiatrem. Liczącą 20 kilometrów rundę kobiety, startujące open elita z orliczkami, przejechały dziś sześć razy.

Przez pierwsze półtora okrążenia w peletonie panował całkowity spokój. 40 zawodniczek, które podjęło się rywalizacji, nie kwapiło się do ucieczek i trochę trzeba było poczekać, by poszła jakaś akcja.

W pierwszy odjazd załapały się: Monika Brzeźna (Mat Atom Deweloper Wrocław), Magda Sadłecka (TKK Pacific Nestlé Fitness), Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Wiktoria Polak (UKS Jedynka Kórnik).

Czwórka zawodniczek uzyskała do 2 i pół minuty przewagi, jednak po rozpoczęciu 4. okrążenia do pracy zabrały się m.in. Małgorzata Jasińska (Movistar Team), Anna Plichta (Trek Segafredo) oraz Marta Lach i Agnieszka Skalniak (CCC Liv). Różnica stopniowo zaczęła maleć i po wjeździe na kolejną rundę było już po uciecze.

Decydująca dla losów wyścigu okazała się ostatnie kółko. Zaraz po jej rozpoczęciu zaatakowała Gosia Jasińska, która broniła mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Rywalki jednak jej nie odpuszczały i po mocnej selekcji na czele uformowała się 12-osobowa grupa.

Ostatnie kilometry to ciągłe skoki z prowadzącej grupki. Zawodniczki na zmianę próbowały swoich sił, ale bez efektu. Ogromnego pecha miała walcząca o medal Katarzyna Wilkos (Mat Atom Deweloper Wrocław), która zaliczyła upadek i tak zakończyła swój start w wyścigu.

O kolejności na mecie zadecydował finisz z grupy. Pierwsza ruszyłaa Lach, jednak na kresce wyprzedzić ją zdołały Łucja Pietrzak (MAT Atom Deweloper Wrocław) oraz Skalniak.

Wyniki Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2019 - wyścig wspólny kobiet (elita+U23) (NC), Ostróda - Ostróda (122,6 km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.PIETRZAK ŁucjaMAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW3:21:05
2.*SKALNIAK AgnieszkaCCC - LIV TEAM
3.*LACH MartaCCC - LIV TEAM
4.GRACZEWSKA MonikaUKS TFP JEDYNKA KÓRNIK
5.JASIŃSKA MałgorzataMOVISTAR TEAM
6.*JASKULSKA MartaKK BCM NOWATEX ZIEMIA DARŁOWSKA
7.*KUMIĘGA KarolinaTKK "PACIFIC" TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM00:02
8.*RYSZ KajaMAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW
9.*NERLO AurelaTKK "PACIFIC" TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
10.BRZEŹNA MonikaMAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW
11.PLICHTA AnnaTREK SEGAFREDO
12.SOWA KarolinaMAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW00:10
13.*LORKOWSKA PatrycjaTKK "PACIFIC" NESTLE FITNESS CYCLING TEAM01:00
14.*PRZĘZAK DorotaLKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW01:24
15.*PEREKITKO KarolinaEQUANO-WASE ZON CYCLING TEAM01:26

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: