Tour de France 2019. Skład Trek-Segafredo

Richie Porte

Richie Porte poprowadzi amerykańsko-włoski zespół Trek-Segafredo na trasie Tour de France (6-28 lipca).

Dla 34-letniego Australijczyka to będzie dziewiąty występ w „Wielkiej Pętli” i chyba ostatnia szansa na poważne zaistnienie w Wielkim Tourze. Porte ma na rozkładzie niemal wszystkie prestiżowe tygodniówki i od wielu lat przystępował do TdF jako mocny kandydat do podium.

Mniej lub bardziej zawinione przez siebie upadki, czy też defekt w 2016, gdy zajął najwyższe 5., miejsce, stawały mu zawsze na drodze do chwały. Porte przed tym sezonem odszedł z BMC Racing do Trek-Segafredo i na razie niczym szczególnym nie zaimponował. Czy szczyt formy przyjdzie w najodpowiedniejszym momencie dowiemy się już wkrótce.

Posiadamy solidny zespół. Oczywiście chciałbym stanąć na podium w Paryżu, ale wiem jak ciężka czeka mnie walka

– powiedział.

W górach Porte pomogą Bauke Mollema i Giulio Ciccone, zwycięzca klasyfikacji górskiej Giro d’Italia. Skład uzupełniają Julien Bernard, Koen de Kort, Fabio Felline, Toms Skujiņš i Jasper Stuyven.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Bedrzich

  29 czerwca 2019, 22:41 o 22:41

  A ja bym nawet Richiemu czegoś życzył - taki trochę niespełniony kolarz - biorąc pod uwagę GT. Tylko gdzie tu znaleźć dla niego miejsce skoro podium takie małe, a kandydatów multum...

  • Wojtas 69

   30 czerwca 2019, 07:56 o 07:56

   Forma, jaka Porte prezentował przed ostatnimi dwoma edycjami Tdf , upoważniała, aby myśleć o nim jako o kontrandydacie do przełamania monopu zwycięstw kolarzy ekipy Sky. No ale kraksy , niestety dla atrakcyjności wyścigu , skutecznie uniemożliwiły ta opcje.
   Szkoda ...
   A teraz ?
   Brak zwycięstw oraz pokazywania się z mocnej strony na trasach kluczowych wyścigów przygotowawczych do francuskiej imprezy , jak dla mnie , źle wróży .
   Choć zawodnicy Sky , jak dotąd, tez nie błyszczą .
   No i są z lekka zdziesiątkowani co w kontekście atrakcyjności wyścigu zapowiada jedynie pozytywy.

   Po cichu, liczę jednak , że Porte odpali i tym razem odegra w Wielkiej pętli kluczową rolę , docierając do samego Paryża bez kraks i defektów .

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: