MP Ostróda 2019. Maciej Bodnar: "Cieszę się z kolejnego tytułu"

Dla Macieja Bodnara wywalczona dziś biało-czerwona koszulka mistrza kraju w jeździe na czas jest szóstą w karierze.

W piątkowe popołudnie na szosach wiodących wokół "Pól Grunwaldu" Maciej Bodnar nie miał sobie równych. Broniący tytułu mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas zawodnik z kilometra na kilometr powiększał przewagę nad rywalami, wyraźnie pokazując w jak dobrej dyspozycji się znajduje.

Mi się dobrze jechało. Jechałem swoje i bardzo się cieszę z tego rezultatu. Po prostu zrobiłem to, co dzisiaj mogłem zrobić, a że przełożyło się to na tytuł mistrza Polski... lepiej być nie mogło. Myślę, że ten wiatr dziś tak naprawdę więcej sprzyjał niż przeszkadzał. Ciesze się, że w tym miejscu kolejny raz udało mi się zdobyć tytuł mistrza Polski

— skwitował krótko i konkretnie swój start kolarzy Bora hansgrohe.

Dla Macieja mistrzowski tytuł i złoty medal w czasówce to oczywiście nie pierwszyzna. Na swoim koncie posiada już pięć podobnych sukcesów, wywalczonych w elicie. Jak sam jednak stwierdził, nie sprawia to, że ta koszulka daje mniejszą radość.

Każdy tytuł cieszy. Różnie się walczy - raz jest lepiej, raz gorzej. W tamtym roku było bardzo dobrze, w tym roku również i po prostu cieszę się z kolejnego tytuły.

Przed rokiem do złotego medalu w jeździe na czas Bodnar dołożył także srebro z wyścigu wspólnego. Także tym razem kolarz w koszulce Bory zamierza stanąć w szranki w niedzielnym wyścigu mężczyzn, choć nie będzie łatwo w pojedynkę rywalizować z całymi grupami.

Jeśli chodzi o niedzielę, to nie jest to takie łatwe do przewidzenia. Trudno powiedzieć co będzie jutro, a co dopiero w niedzielę. A tak bardziej na poważnie, to ciężko będzie mi walczyć z kolarzami choćby z CCC, którzy - jak widać - prezentują wysoki poziom. Poza tym będzie ich znacznie więcej, a ja jestem sam, tak więc gdzieś będę musiał szukać jakiejś szansy. Może ją wykorzystam, a może nie, ale wiem na pewno, że to będzie nie lada wyzwanie z nimi walczyć. Na pewno będzie mi tu ciężej o podium, niż było przed rokiem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. ander_her

    29 czerwca 2019, 21:23 o 21:23

    Bravo Bodi

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: