Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

MP Ostróda 2019. Dominik Górak ze złotem w juniorach

Dominik Górak (Warszawski Klub Kolarski) sięgnął w Stębarku po złoty medal szosowych mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas juniorów.

Drugie miejsce wywalczył Michał Gałka (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń), a trzeci był Kacper Majewski (KKS Kostyń).

Czasówka juniorów o mistrzostwo Polski rozgrywana była na trasie znanej już z rywalizacji juniorek. Zawodnicy do lat 19. dwuktornie pokonywali 11-kilometrową, wietrzną rundę. W szranki stanęło 45 zawodników.

Znakomicie z trasą poradził sobie Kacper Majewski, który na pokonanie całego dystansu potrzebował 28 minut i 48 sekund. Takim wynikiem zawodnik KKS Gostyń na długo zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji, choć nie do samego końca nie mógł być pewny sukcesu.

Ostatecznie okazało się, że dwóch zawodników zdołało wykręcić lepszy czas od Majewskiego. Najlepszy na czasówce wokół “Pól Grunwaldu” okazał się Dominik Górak, który o 1 sekundę pokonał Michała Gałkę i o kolejną sekundę Majewskiego.

Myślałem o mistrzostwach Polski głównie w kontekście jazdy indywidualnej na czas. Liczyłem, że będę w stanie stanąć na podium. Widziałem, że Kacper Majewski i Michał Gałka są silną konkurencją, patrząc na to jak radzili sobie na Pucharach Polski, ale pojechałem bardzo dobrze. Cieszę się, że udało mi się z nimi wygrać.

Bardzo cieszę się z tego sukcesu. Mam nadzieję, że pozwoli mi to zakwalifikować się do kadry na mistrzostwa świata

– komentował na gorąco swoją jazdę świeżo upieczony mistrz Polski juniorów w jeździe na czas.

Wyniki Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2019 – jazda indywidualna na czas juniorów (NC), Pola Grunwaldu (22 km):

Tour de Romandie 2024: etap 1. Dorian Godon wygrywa, dublet Decathlonu

Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.

24 kwietnia 2024, 17:29

Majka i Aniołkowski na liście do Giro d’Italia | Zaproszenie na Downhill City Tour

Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.

24 kwietnia 2024, 16:09

Tour de Romandie 2024: prolog. Maikel Zijlaard niespodziewanym zwycięzcą

Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

23 kwietnia 2024, 20:26

Trasa ORLEN Wyścig Narodów | Giovanni Lonardi prowadzi w Tour of Türkiye

"Atomówki" przed startem w Gracia. Isaac del Toro w UAE Team do 2029 roku . Liane Lippert rozpoczyna sezon. Wiadomości…

23 kwietnia 2024, 16:23

Liege-Bastogne-Liege 2024. Kwiatkowski i Pidcock w formie, ale bez wyniku

Forma jest, ale wyniku w Liege brak. Michał Kwiatkowski i Tom Pidcock po Liege-Bastogne-Liege i Ardeńskich Klasykach.

23 kwietnia 2024, 13:33

Kopecky rezygnuje z Tour de France | Max Kanter wygrywa w Tour of Türkiye

Lefevere chce Evenepoela na starcie Ronde. Intergiro wraca na Giro d’Italia. Wiadomości i wyniki z poniedziałku, 22 kwietnia.

22 kwietnia 2024, 20:53