Giro d'Italia 2020. Trzy węgierskie etapy zaprezentowane

103. Giro d'Italia rozpocznie 9,5-kilometrowa czasówka na ulicach Budapesztu. Organizatorzy podali również szczegóły kolejnych dwóch odcinków, rozegranych na terytorium Węgier.

Znaczna część pierwszego etapu będzie płaska. Po starcie kolarzy czeka długa prosta, następnie wjadą w kręte uliczki stolicy Węgier, pokonają fragment wzdłuż Dunaju, forsując w końcu rzekę. Ostatnie 1,5 kilometra poprowadzi w kierunku Zamku Królewskiego, przy średnim nachyleniu około 4%.

Organizatorzy starali się powtórzyć tegoroczne otwarcie w Bolonii, lecz podjazd w centrum Budapesztu jest znacznie łatwiejszy niż ten w stolicy regionu Emilia-Romagna. Różnice czasowe powinny być zatem wyraźnie mniejsze.

Peleton spędzi na Węgrzech jeszcze dwa dni, podczas których pokona płaskie odcinki, przeznaczone dla sprinterów. Najpierw czeka rywalizacja z metą w Gyor, a "Grande Partenza" zwieńczy finisz w Nagykanizsa. O ile na tym pierwszym czekają delikatne podjazdy, ten drugi jest niemal zupełnie płaski.

Giro d'Italia 2020 rozpocznie się w sobotę, 9 maja. Po trzech dniach u Madziarów kolarze pozbawieni 24 godzin przeznaczonych na odpoczynek i transport od razu ruszą w dalszą drogę na Sycylii.

"Grande Partenza" Giro d'Italia 2020

9 maja - etap 1: Budapeszt (9,5 km; jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️)

10 maja - etap 2: Budapest - Györ (193 km ⭐️)

11 maja - etap 3: Székesfehérvár - Nagykanizsa (197 km ⭐️)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. colnago

  28 czerwca 2019, 14:02 o 14:02

  Rozpoczęcie Giro na Węgrzech to nieporozumienie. Kraj nie mający żadnych tradycji w kolarstwie, ani żadnych liczących się zawodników załatwił to sobie, a gdzie Polska? Od lat mówiło się że Tour się zacznie w Warszawie, potem że Giro. I nic. A teraz tacy Węgrzy okazali się lepsi od nas,. Wstyd.

  • TomAsz

   28 czerwca 2019, 14:21 o 14:21

   Co tu ma do rzeczy tradycja? Trzeba posiadać odpowiednie pieniądze.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: