MP Ostróda 2019. Walka o medale w ostatni weekend czerwca

Od piątku do niedzieli kolarki i kolarze rywalizować będą na mazurskich szosach o medale szosowych mistrzostw Polski.

To już ostatnia prosta przed tegoroczną odsłoną szosowych mistrzostw Polski. Podobnie jak przed rokiem gospodarzami krajowego czempionatu są Grunwald i Ostróda, a organizatorem wydarzenia jest dolnośląski KS Ślęża Sobótka pod bacznym okiem Przemysława Bednarka. Rozgrywane na wietrznych terenach wyścigach mogą przynieść wiele niespodzianek i emocji.

Co w programie?

Walka o medale i biało-czerwone trykoty z orłem rozpocznie się w piątek 28 czerwca od czasówek. W szranki staną zawodnicy i zawodniczki we wszystkich sześciu kategoriach.

Nazajutrz, gdy już znać będziemy nowych mistrzów kraju w jeździe indywidualnej na czas, rozegrane zostaną wyścigi wspólne najmłodszej kategorii: juniorów i juniorek.

Tradycyjnie już, kulminacyjnym dniem mistrzostw Polski będzie niedziela. Tu o sukces najpierw powalczą orliczki startujące w wyścigu "open" z kobiecą elitą, a następnie rozegrany zostanie wyścig mężczyzn. Po kilku zmianach tu także tu wyścig będzie otwarty zarówno dla elity, jak i młodzieżowców.

Kto powalczy o medale?

Oficjalne listy startowe dostępne będą dopiero w wieczór poprzedzający każdy z wyścigów, niemniej sporo można już na temat startujących powiedzieć na podstawie listy zgłoszeń.

Jeśli chodzi o kobiety, to na starcie w Ostródzie nie zabraknie broniącej podwójnego złota wywalczonego przed rokiem - Małgorzaty Jasińskiej (Movistar Team). Jadącej w pojedynkę zawodniczce trudno jednak będzie przeciwstawić się zespołowej pracy krajowych drużyn MAT Atom Deweloper Wrocław czy TKK Pacific Nestle Fitness, w których nastroje są bojowe. Szczególnie drużyna prowadzona przez Pawła i Paulinę Bentkowskich ma sporo do udowodnienia po niezbyt udanym czempionacie sprzed roku.

Maciej Bodnar (Bora - hansgrohe), który okazał się przed rokiem najlepszy na czas i był wicemistrzem ze startu wspólnego, stanie na starcie obu wyścigów. Z kolei Michał Kwiatkowski (Team Ineos) - triumfator w wyścigu wspólnym - wystartuje jedynie w czasówce. W tej konkurencji stawi się też Marcin Białobłocki (Nopinz Symec), który przed rokiem zdobył srebro.

Rywalizacja w wyścigach męskich zapowiada się jednak bardzo ciekawie, a to m.in. z uwagi na fakt, że w szranki razem z elitą ponownie staną orlicy, którzy mogą sporo namieszać w stawce. Z całą pewnością dużą rolę - zarówno w jeździe na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego - odegrać powinni zawodnicy w pomarańczowych trykotach CCC. Co prawda brak informacji, czy kolarze CCC Team jechać będą ramię w ramię z CCC Development, jednak trudno sobie wyobrazić, by miało być inaczej.

Wstępna lista zgłoszeń do czasówek dostępna jest tutaj. Wstępną listę zgłoszeń do wyścigu wspólnych wszystkich kategorii znajdziecie tutaj.

Co na rowery.org?

Nasza ekipa tradycyjnie już obecna na trasie mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Już teraz zapraszamy na tekstowe relacje live z czasówki męskiej elity oraz wszystkich czterech wyścigów wspólnych. Ponadto na stronie nie zabraknie raportów, rozmów z zawodnikami i bajecznych zdjęć od Dominika Smolarka.

Od piątku polecamy także bacznie śledzić nasze konta w serwisach Facebook i Instagram, na których również nie zabraknie ciekawych treści.

Zapowiedź mistrzostw Polski 2019

MP Ostróda 2019. Walka o medale na Warmii i Mazurach

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. los_adamos

  27 czerwca 2019, 11:12 o 11:12

  Czy są zaplanowane transmisje w TV? Pozdrawiam!

  • TomAsz

   27 czerwca 2019, 11:36 o 11:36

   Nie.

   • los_adamos

    27 czerwca 2019, 11:39 o 11:39

    Dziękuję za informację. Szkoda...
    No comments...

 2. Tomek86

  27 czerwca 2019, 12:16 o 12:16

  Bodnar startuje w czasówce wg wszelkich źródeł. Nawet jego IG to potwierdza.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: