Końcówka czerwca to tradycyjny termin rozgrywania mistrzostw kraju w kolarstwie szosowym na europejskich szosach i nie tylko.
Poniżej publikujemy listę zwycięzców na rok 2019, w wyścigach o mistrzostwo kraju w jeździe indywidualnej na czas oraz ze startu wspólnego.
Indywidualnie na czas | Start wspólny | |
---|---|---|
Australia | Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) | Michael Freiberg (Australian Cycling Academy) |
Austria | Matthias Brändle (Israel Cycling Academy) | Patrick Konrad (Bora - hansgrohe) |
Belgia | Wout van Aert (Jumbo-Visma) | Tim Merlier (Corendon-Circus) |
Białoruś | Yauhen Sobal (Minsk Cycling Club) | Yauhen Sobal (Minsk Cycling Club) |
Czechy | Jan Bárta (Elkov - Author) | František Sisr (Elkov - Author) |
Chorwacja | Josip Rumac (Androni Giocattoli) | |
Dania | Kasper Asgreen (Deceuninck - Quick Step) | Michael Morkov (Deceuninck - Quick Step) |
Erytrea | Amanuel Ghebreigzabhier (Dimension Data) | Natnael Berhane (Cofidis) |
Estonia | Rein Taaramäe (Total Direct Energie) | Alo Jakin (St Michel - Auber93) |
Finlandia | Ukko Iisakki Peltonen | Arto Vainionpää |
Francja | Benjamin Thomas (Groupama - FDJ) | Warren Barguil (Arkéa-Samsic) |
Hiszpania | Jonathan Castroviejo (Team Ineos) | Alejandro Valverde (Movistar Team) |
Holandia | Jos van Emden (Jumbo-Visma) | Fabio Jakobsen (Deceuninck - Quick Step) |
Irlandia | Ryan Mullen (Trek - Segafredo) | Sam Bennett (Bora - hansgrohe) |
Japonia | Nariyuki Masuda (Utsunomiya Blitzen) | Shotaro Iribe (Shimano Racing Team) |
Kanada | Rob Britton (Rally UHC Cycling) | Adam de Vos (Rally UHC Cycling) |
Kazachstan | Alexey Lutsenko (Astana) | Alexey Lutsenko (Astana) |
Kolumbia | Daniel Martínez (EF Education First) | Oscar Quiroz (Coldeportas Bicicletas) |
Litwa | Gediminas Bagdonas (AG2R La Mondiale) | Ramūnas Navardauskas (Delko Marseille Provence) |
Luksemburg | Bob Jungels (Deceuninck - Quick Step) | Bob Jungels (Deceuninck - Quick Step) |
Łotwa | Krists Neilands (Israel Cycling Academy) | Toms Skujiņš (Trek - Segafredo) |
Niemcy | Tony Martin (Jumbo-Visma) | Max Schachmann (Bora - hansgrohe) |
Norwegia | Andreas Leknessund (Uno-x Norwegian Development) | Amund Grøndahl Jansen (Jumbo-Visma) |
Nowa Zelandia | Patrick Bevin (CCC Team) | James Fouché (Team Wiggins Le Col) |
Polska | Maciej Bodnar (Bora - hansgrohe) | Michał Paluta (CCC Development Team) |
Portugalia | José Gonçalves (Katusha-Alpecin) | José Mendes (Sporting Clube de Portugal/Tavira) |
Rosja | Artem Ovechkin (Terengganu Cycling Team) | Alo Jakin (St Michel - Auber93) |
RPA | Daryl Impey (Mitchelton-Scott) | Daryl Impey (Mitchelton-Scott) |
Słowenia | Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates) | Domen Novak (Bahrain-Merida) |
Słowacja | Ján Andrej Cully (Dukla Banska Bystrica) | Juraj Sagan (Bora - hansgrohe) |
Szwajcaria | Stefan Küng (Groupama-FDJ) | Sébastien Reichenbach (Groupama-FDJ) |
Szwecja | Lucas Eriksson (Riwal Readynez) | |
USA | Ian Garrison (Hagens Berman Axeon) | Alex Howes (EF Education First) |
Ukraina | Mark Padun (Bahrain- Merida) | Andriy Kulyk (Shenzhen Xidesheng) |
Wielka Brytania | Alex Dowsett (Katusha-Alpecin) | Ben Swift (Team Ineos) |
Włochy | Filippo Ganna (Team Ineos) | Davide Formolo (Bora - hansgrohe) |
A także listę zwyciężczyń:
Indywidualnie na czas | Start wspólny | |
---|---|---|
Australia | Grace Brown (Mitchelton-Scott) | Sarah Gigante |
Austria | Anna Kiesenhoffer | |
Belgia | Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies) | Jesse Vandenbulcke (Dolcini - Van Eyck Sport) |
Białoruś | Tatsiana Sharakova (Minsk Cycling Club) | Tatsiana Sharakova (Minsk Cycling Club) |
Chorwacja | Mia Radotic (BTC City Ljubljana) | Maja Perinovic (TopGirls Fassa Bortolo) |
Dania | Louise Norman Hansen (Team Virtu Cycling) | Amalie Dideriksen (Boels Dolmans) |
Estonia | Liisi Rist | Liisa Ehrberg |
Francja | Severine Eraud (Dolcini - Van Eyck Sport) | Jade Wiel |
Hiszpania | Sheyla Gutierrez | Lourdes Oyarbide (Movistar Team(=) |
Holandia | Annemiek van Vleuten (MItchelton-Scott) | Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) |
Irlandia | Kelly Murphy | |
Japonia | Eri Yonamine (Ale Cipollini) | Eri Yonamine (Ale Cipollini) |
Kanada | Leah Kirchmann (Team Sunweb) | Karol-Ann Canuel (Boels Dolmans) |
Kolumbia | Blanca Liliana Moreno | |
Litwa | Katazyna Sosna | Silvija Pacevičienė |
Luksemburg | Christine Majerus (Boels Dolmans) | Christine Majerus (Boels Dolmans) |
Łotwa | Dana Rozlapa | Lija Laizane |
Niemcy | Lisa Klein (Canyon-SRAM) | Lisa Brennauer (Trek-Segafredo) |
Norwegia | Vita Heine (Hitec Products) | Ingrid Lorvik (Hitec Products) |
Nowa Zelandia | Georgia Williams (Mitchelton-Scott) | Georgia Christie |
Polska | Anna Plichta (Trek-Segafredo) | Łucja Pietrzak (MAT Atom Deweloper) |
Portugalia | Daniela Reis | |
Rosja | Anastazja Pliaskina | Aleksandra Gonczarowa |
RPA | Liezel Jordaan | Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv) |
Słowenia | Eugenia Bujak (BTC CIty Ljubljana) | Eugenia Bujak (BTC CIty Ljubljana) |
Szwajcaria | Marlen Reusser (WCC Team) | Marlen Reusser (WCC Team) |
Szwecja | Lisa Norden | |
USA | Amber Neben (Cogeas-Mettler) | Ruth Winder (Trek-Segafredo) |
Ukraina | Valeriya Kononenko (Lviv Cycling Team) | Olga Shekel (Astana Women's Team) |
Wielka Brytania | Alice Barnes (Canyon-SRAM) | Alice Barnes (Canyon-SRAM) |
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.
Polski Związek Kolarski wskazał trenera kadry juniorów. Alan Banaszek kontuzjowany. Marlen Reusser zdyskwalifikowana. Wiadomości z poniedziałku, 25 marca.
Zobacz komentarze
a gdzie tabela z mistrzyniami?