Tour of Slovenia 2019: etap 5. Nizzolo zamyka wyścig Ulissiego

Giacomo Nizzolo

Diego Ulissi (UAE Team Emirates) triumfował w 26. edycji wyścigu Tour of Slovenia. Ostatni etap wygrał Włoch Giacomo Nizzolo (Dimension Data).

Nizzolo na ostatnich metrach pokonał Słoweńca Lukę Mezgeca (Mitchelton-Scott) oraz Nowozelandczyka Shane'a Archbolda (Bora-hansgrohe).

W klasyfikacji generalnej Ulissi wyprzedził o 22 sekundy Giovanniego Viscontiego (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM) oraz o 25 sekund Rosjanina Aleksandra Vlasova (Gazprom-Rusvelo).

Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence) znalazł się w ucieczce dnia wraz z Žigą Horvatem (Adria Mobil), Charlesem Planetem (Novo Nordisk) oraz Umberto Marengo (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM). Czwórka w deszczu uzyskała niemal 5 minut przewagi nad peletonem i dzieliła między siebie lotne finisze oraz pierwszą górską premię dnia.

Polak zapisał na swoim koncie pierwsze miejsce na górskiej premii i lotnym sprincie po zjeździe, ale przewaga grupki spadła do 50 sekund na 55 kilometrów przed metą i akcja została dość szybko zakończona.

To sprowokowało kolejne ruchy z peletonu, w których aktywny był m.in. Giovanni Visconti (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM). Chwilę potem kolejny odjazd sformowali Domen Novak (Bahrain-Merida), Marengo, Gaspar Katrasnik (Adria Mobil) oraz Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Santic). Ta akcja na czele wytrwała kolejne 20 kilometrów i rozkręciła walkę na ostatniej górskiej premii, której szczyt zlokalizowano 30 kilometrów przed metą w Novym Mescie.

8-kilometrowy podjazd na Vahtę nie był jednak stromy i mimo prób, nie uformowała się na nim akcja zaczepna. Mocno okrojony peleton zmierzał tym samym na metę, a na ostatnich metrach najszybciej finiszował zastępujący Marka Cavendisha Nizzolo.

Wyniki 5. etapu Tour of Slovenia 2019 (2.HC), Trebnje - Novo mesto (167,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Giacomo NizzoloDimension Data4:01:55
2.Luka MezgecMitchelton-Scott
3.Shane ArchboldBora-hansgrohe
4.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec
5.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
6.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF
7.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
8.Tadej PogacarUAE Team Emirates
9.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
10.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
11.Diego UlissiUAE Team Emirates
12.Marco MarcatoUAE Team Emirates
13.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo
14.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
15.Esteban ChavesMitchelton-Scott
16.Lorenzo RotaBardiani-CSF
17.Cameron MeyerMitchelton-Scott
18.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
19.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo00:07
20.Ben HermansIsrael Cycling Academy
21.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
22.Domen NovakBahrain-Merida00:12
23.Jan PolancUAE Team Emirates00:19
24.Oscar GattoBora-hansgrohe00:25
25.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy00:30
26.Callum ScotsonMitchelton-Scott00:32
27.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy00:35
28.Edoardo AffiniMitchelton-Scott01:34
29.Matej DrinovecSlovenia02:23
30.Jérémy LeveauDelko Marseille Provence
31.Marcel SiebergBahrain-Merida
32.Grega BoleBahrain-Merida
33.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
34.Daniel SaviniBardiani-CSF
35.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic
36.Phil BauhausBahrain-Merida
37.Heinrich HausslerBahrain-Merida
38.David LozanoTeam Novo Nordisk
39.Matic VeberSlovenia
40.Juraj SaganBora-hansgrohe
41.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
42.Erik BaskaBora-hansgrohe
43.Yukiya ArashiroBahrain-Merida
44.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
45.Jay MccarthyBora-hansgrohe
46.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
47.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
48.Aljaž JarcAdria Mobil
49.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence
50.Radoslav RoginaAdria Mobil
51.Mirco MaestriBardiani-CSF
52.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic
53.Martin LavricSlovenia
54.Lars Ytting BakDimension Data
55.Mark CavendishDimension Data
56.Davide RebellinMeridiana Kamen Team
57.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
58.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè
59.David PerAdria Mobil
60.Ziga GroseljAdria Mobil
61.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
62.Dion SmithMitchelton-Scott02:30
63.Kristjan HocevarSlovenia
64.Marko KumpAdria Mobil02:32
65.Rasmus TillerDimension Data
66.Enrico GasparottoDimension Data
67.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè
68.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
69.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
70.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
71.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
72.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
73.Iuri FilosiDelko Marseille Provence02:35
74.Simone ConsonniUAE Team Emirates
75.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè07:28
76.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
77.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec08:20
78.Marco MaroneseBardiani-CSF
79.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic11:03
80.Brian KamstraTeam Novo Nordisk
81.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic
82.Frantisek HonsaAC Sparta Praha
83.Luka LakotaSlovenia
84.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
85.Tilen FinkstLjubljana Gusto Santic
86.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
87.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec
88.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè
89.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
90.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
91.Jan StohrAC Sparta Praha
92.Gašper KatrasnikAdria Mobil
93.Ziga HorvatAdria Mobil
94.Bernhard EiselDimension Data
95.Laurent EvrardMeridiana Kamen Team
96.Andrea GuardiniBardiani-CSF
97.Luka CotarSlovenia
98.Mamyr StashGazprom-RusVelo
99.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
100.Mark RenshawDimension Data
101.Rui OliveiraUAE Team Emirates
102.Matteo RabottiniMeridiana Kamen Team
103.Igor BoevGazprom-RusVelo
104.Tomas KalojirosAC Sparta Praha
105.Umberto PoliTeam Novo Nordisk
106.Alessandro PessotBardiani-CSF
107.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence
108.Fabien SchmidtDelko Marseille Provence11:13
109.Conor DunneIsrael Cycling Academy
DNFMichael SchwarzmannBora-hansgrohe
DNFGuy SagivIsrael Cycling Academy
DNSPascal AckermannBora-hansgrohe

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Diego UlissiUAE Team Emirates19:41:23
2.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM00:22
3.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo00:25
4.Tadej PogacarUAE Team Emirates00:30
5.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec01:04
6.Esteban ChavesMitchelton-Scott01:08
7.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec01:21
8.Ben HermansIsrael Cycling Academy02:21
9.Jan PolancUAE Team Emirates03:17
10.Lorenzo RotaBardiani-CSF04:49
11.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo04:56
12.Radoslav RoginaAdria Mobil07:12
13.Grega BoleBahrain-Merida08:03
14.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM08:09
15.Jay MccarthyBora-hansgrohe
16.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy08:50
17.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM09:03
18.David LozanoTeam Novo Nordisk11:16
19.Daniel SaviniBardiani-CSF11:22
20.Davide RebellinMeridiana Kamen Team
21.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy12:41
22.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec13:16
23.Cameron MeyerMitchelton-Scott16:34
24.Domen NovakBahrain-Merida16:36
25.Ivan RovnyGazprom-RusVelo17:11
26.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo18:49
27.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè18:58
28.Kristjan HocevarSlovenia19:31
29.Luka MezgecMitchelton-Scott20:44
30.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM21:40
31.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec21:48
32.Lars Ytting BakDimension Data24:37
33.Martin LavricSlovenia25:12
34.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM25:15
35.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM27:13
36.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels28:31
37.Péter KusztorTeam Novo Nordisk28:49
38.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè29:03
39.Iuri FilosiDelko Marseille Provence29:48
40.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo30:49
41.Jérémy LeveauDelko Marseille Provence31:06
42.Ziga GroseljAdria Mobil32:23
43.Heinrich HausslerBahrain-Merida32:50
44.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy33:41
45.Marco MarcatoUAE Team Emirates35:03
46.Tomas KalojirosAC Sparta Praha37:33
47.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF38:55
48.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec39:25
49.Matej DrinovecSlovenia42:29
50.Mirco MaestriBardiani-CSF42:31
51.Aljaž JarcAdria Mobil42:51
52.Marko KumpAdria Mobil43:10
53.Enrico GasparottoDimension Data
54.Charles PlanetTeam Novo Nordisk43:28
55.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy44:43
56.Giacomo NizzoloDimension Data44:49
57.Dion SmithMitchelton-Scott45:34
58.David PerAdria Mobil47:34
59.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM48:23
60.Matic VeberSlovenia48:45
61.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic49:08
62.Tilen FinkstLjubljana Gusto Santic49:46
63.Rasmus TillerDimension Data50:04
64.Simone ConsonniUAE Team Emirates50:41
65.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè51:24
66.Yukiya ArashiroBahrain-Merida51:53
67.Edoardo AffiniMitchelton-Scott52:29
68.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec53:36
69.Shane ArchboldBora-hansgrohe54:16
70.Andrea PeronTeam Novo Nordisk54:46
71.Mauro FinettoDelko Marseille Provence55:57
72.Marco MaroneseBardiani-CSF57:08
73.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic57:09
74.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence57:26
75.Callum ScotsonMitchelton-Scott57:53
76.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic58:14
77.Matteo RabottiniMeridiana Kamen Team58:20
78.Phil BauhausBahrain-Merida58:23
79.Oscar GattoBora-hansgrohe58:28
80.Rui OliveiraUAE Team Emirates59:07
81.Erik BaskaBora-hansgrohe59:13
82.Jan StohrAC Sparta Praha59:25
83.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec1:00:15
84.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè1:00:19
85.Fabien SchmidtDelko Marseille Provence1:00:29
86.Juraj SaganBora-hansgrohe1:00:42
87.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk1:01:02
88.Mark CavendishDimension Data1:01:17
89.Mark RenshawDimension Data1:01:27
90.Marcel SiebergBahrain-Merida1:01:32
91.Conor DunneIsrael Cycling Academy
92.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels1:02:33
93.Brian KamstraTeam Novo Nordisk1:02:34
94.Igor BoevGazprom-RusVelo1:03:56
95.Frantisek HonsaAC Sparta Praha1:05:06
96.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè1:05:55
97.Gašper KatrasnikAdria Mobil1:07:02
98.Mamyr StashGazprom-RusVelo1:07:03
99.Luka CotarSlovenia
100.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic1:07:05
101.Luka LakotaSlovenia1:07:34
102.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence1:08:10
103.Bernhard EiselDimension Data1:09:06
104.Andrea GuardiniBardiani-CSF
105.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic1:09:13
106.Alessandro PessotBardiani-CSF1:09:15
107.Umberto PoliTeam Novo Nordisk1:09:22
108.Laurent EvrardMeridiana Kamen Team1:10:29
109.Ziga HorvatAdria Mobil1:15:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: