Tour of Slovenia 2019: etap 4. Giovanni Visconti przed duetem UAE Team Emirates

Giovanni Visconti (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM) zwyciężył w czwartym dniu narodowego wyścigu Słowenii.

Włoski kolarz na finiszu rozprawił się z dwoma zawodnikami grupy UAE Team Emirates: Diego Ulissim oraz Tadejem Pogacarem.

Ulissi pozostał liderem zmagań i prowdzenia bronił będzie jutro na ostatnim etapie.

Czwarty odcinek ścigania w Słowenii liczyl 154 kilometry, a pagórkowaty teren zapowiadał walkę w klasyfikacji generalnej, tym bardziej, że na 40 kilometrów przed metą kolarze rozpoczynali 9-kilometrowy podjazd na Predmeję.

W ucieczce miejsce znaleźli Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Santic), Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), Matteo Montaguti (Androni Giocattoli Sidermec), Florian Kierner (Team Felbermayr Simplon Wels) oraz Fabien Schmid (Delko Marseille Provence). Piątka dość szybko podzieliła się, a po 60 kilometrach Montaguti i Hill objęli prowadzenie z przewagą pięciu minut nad peletonem.

Praca grupy Neri Sottoli zredukowała przewagę uciekających, a tempo na pierwszych kilometrach wspinaczki na Predmeja (130 km; 9,1 km; 7,7%) dyktowali kolarze Gazprom-Rusvelo.

Wsparcie kolegów wykorzystał Aleksandr Vlasov, jako pierwszy ruszając do ataku. Gonił Tadej Pogacar, a za nim kolejno Diego Ulissi i Giovanni Visconti. Za ich plecami Esteban Chaves (Mitchelton-Scott) mocował się z Fausto Masnadą i Andreą Vendrame (obaj Androni Giocattoli-Sidermec), ale nie żaden z nich nie zdołał dojechać do czołówki.

Vlasov i Pogacar mieli najwięcej werwy, ale Słoweniec kasował Rosjanina i umożliwiał powrót liderowi wyścigu. Ulissi trzymał się do szczytu, podobnie jak Visconti, choć ten ostatni z większymi problemami. 31 kilometrów przed metą, na szczycie górskiej premii, różnica między prowadzącą czwórką a pościgiem wynosiła 42 sekundy.

To wystarczyło by atakujący dojechali do mety i walczyli o etapowe zwycięstwo. Ulissi i Pogacar próbowali ograć Viscontiego, ale doświadczony Włoch nie dał się wykiwać i sięgnął po zwycięstwo.

Wyniki 4. etapu Tour of Slovenia 2019 (2.HC), Nova Gorica - Ajdovščina (153,9 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM4:00:53
2.Diego UlissiUAE Team Emirates
3.Tadej PogacarUAE Team Emirates
4.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo
5.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec00:32
6.Esteban ChavesMitchelton-Scott
7.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
8.Ben HermansIsrael Cycling Academy01:38
9.Cameron MeyerMitchelton-Scott02:22
10.Lorenzo RotaBardiani-CSF
11.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
12.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè
13.Radoslav RoginaAdria Mobil
14.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec
15.Jan PolancUAE Team Emirates
16.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
17.Grega BoleBahrain-Merida03:19
18.Jay MccarthyBora-hansgrohe
19.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
20.David LozanoTeam Novo Nordisk
21.Domen NovakBahrain-Merida04:14
22.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè
23.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM06:32
24.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
25.Daniel SaviniBardiani-CSF
26.Kristjan HocevarSlovenia
27.Davide RebellinMeridiana Kamen Team
28.Lars Ytting BakDimension Data
29.Martin LavricSlovenia
30.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
31.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
32.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
33.Matej DrinovecSlovenia09:47
34.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec09:54
35.Mirco MaestriBardiani-CSF
36.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
37.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec12:12
38.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
39.Jérémy LeveauDelko Marseille Provence
40.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
41.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
42.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
43.Yukiya ArashiroBahrain-Merida
44.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
45.Marco MarcatoUAE Team Emirates
46.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec13:35
47.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy14:25
48.Marco MaroneseBardiani-CSF14:50
49.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
50.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè16:46
51.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
52.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
53.Jan StohrAC Sparta Praha
54.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF
55.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
56.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
57.Dion SmithMitchelton-Scott
58.Callum ScotsonMitchelton-Scott16:57
59.Mauro FinettoDelko Marseille Provence17:41
60.Erik BaskaBora-hansgrohe19:26
61.Mark CavendishDimension Data19:27
62.Phil BauhausBahrain-Merida
63.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
64.Mamyr StashGazprom-RusVelo
65.Marko KumpAdria Mobil
66.Marcel SiebergBahrain-Merida
67.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic
68.Luka CotarSlovenia
69.Aljaž JarcAdria Mobil
70.Giacomo NizzoloDimension Data
71.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè
72.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic
73.Guy SagivIsrael Cycling Academy
74.Rasmus TillerDimension Data
75.Bernhard EiselDimension Data
76.Matic VeberSlovenia
77.David PerAdria Mobil
78.Luka MezgecMitchelton-Scott
79.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence
80.Tilen FinkstLjubljana Gusto Santic
81.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
82.Gašper KatrasnikAdria Mobil
83.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
84.Enrico GasparottoDimension Data
85.Frantisek HonsaAC Sparta Praha
86.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
87.Ziga GroseljAdria Mobil
88.Mark RenshawDimension Data
89.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic
90.Oscar GattoBora-hansgrohe
91.Brian KamstraTeam Novo Nordisk
92.Pascal AckermannBora-hansgrohe
93.Heinrich HausslerBahrain-Merida
94.Andrea GuardiniBardiani-CSF
95.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
96.Matthias MangertsederTeam Felbermayr-Simplon Wels
97.Iuri FilosiDelko Marseille Provence
98.Michal SchuranAC Sparta Praha19:36
99.Juraj SaganBora-hansgrohe
100.Alessandro PessotBardiani-CSF
101.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
102.Umberto PoliTeam Novo Nordisk
103.Igor BoevGazprom-RusVelo
104.Laurent EvrardMeridiana Kamen Team
105.Conor DunneIsrael Cycling Academy
106.Ziga HorvatAdria Mobil
107.Tomas KalojirosAC Sparta Praha
108.Matteo RabottiniMeridiana Kamen Team
109.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence
110.Fabien SchmidtDelko Marseille Provence
111.Shane ArchboldBora-hansgrohe
112.Rui OliveiraUAE Team Emirates
113.Simone ConsonniUAE Team Emirates
114.Luka LakotaSlovenia19:58

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Diego UlissiUAE Team Emirates15:39:28
2.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM00:22
3.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo00:25
4.Tadej PogacarUAE Team Emirates00:30
5.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec01:04
6.Esteban ChavesMitchelton-Scott01:08
7.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec01:14
8.Ben HermansIsrael Cycling Academy02:14
9.Jan PolancUAE Team Emirates02:58
10.Radoslav RoginaAdria Mobil04:49
11.Lorenzo RotaBardiani-CSF
12.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
13.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec04:56
14.Grega BoleBahrain-Merida05:40
15.Jay MccarthyBora-hansgrohe05:46
16.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
17.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy06:27
18.David LozanoTeam Novo Nordisk08:53
19.Daniel SaviniBardiani-CSF08:59
20.Davide RebellinMeridiana Kamen Team
21.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM09:03
22.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM10:37
23.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy12:06
24.Ivan RovnyGazprom-RusVelo14:39
25.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo16:17
26.Domen NovakBahrain-Merida16:24
27.Cameron MeyerMitchelton-Scott16:34
28.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè16:35
29.Kristjan HocevarSlovenia17:01
30.Péter KusztorTeam Novo Nordisk17:46
31.Luka MezgecMitchelton-Scott20:50
32.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec21:48
33.Lars Ytting BakDimension Data22:14
34.Martin LavricSlovenia22:49
35.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM25:20
36.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels26:08
37.Tomas KalojirosAC Sparta Praha26:30
38.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè26:31
39.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM27:13
40.Iuri FilosiDelko Marseille Provence
41.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo28:17
42.Jérémy LeveauDelko Marseille Provence28:43
43.Ziga GroseljAdria Mobil30:00
44.Heinrich HausslerBahrain-Merida30:27
45.Charles PlanetTeam Novo Nordisk32:28
46.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy33:11
47.Marco MarcatoUAE Team Emirates35:03
48.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec36:53
49.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic38:05
50.Tilen FinkstLjubljana Gusto Santic38:43
51.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF38:55
52.Matej DrinovecSlovenia40:06
53.Mirco MaestriBardiani-CSF40:08
54.Aljaž JarcAdria Mobil40:28
55.Marko KumpAdria Mobil40:38
56.Enrico GasparottoDimension Data
57.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec42:33
58.Dion SmithMitchelton-Scott43:04
59.Pascal AckermannBora-hansgrohe44:36
60.Guy SagivIsrael Cycling Academy44:39
61.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy44:43
62.Giacomo NizzoloDimension Data44:59
63.David PerAdria Mobil45:11
64.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM46:00
65.Matic VeberSlovenia46:22
66.Matteo RabottiniMeridiana Kamen Team47:17
67.Rasmus TillerDimension Data47:32
68.Rui OliveiraUAE Team Emirates48:04
69.Simone ConsonniUAE Team Emirates48:06
70.Jan StohrAC Sparta Praha48:22
71.Marco MaroneseBardiani-CSF48:48
72.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe48:53
73.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè49:01
74.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec49:12
75.Fabien SchmidtDelko Marseille Provence49:16
76.Yukiya ArashiroBahrain-Merida49:30
77.Conor DunneIsrael Cycling Academy50:19
78.Mark RenshawDimension Data50:24
79.Edoardo AffiniMitchelton-Scott50:55
80.Brian KamstraTeam Novo Nordisk51:31
81.Andrea PeronTeam Novo Nordisk52:23
82.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè52:51
83.Igor BoevGazprom-RusVelo52:53
84.Mauro FinettoDelko Marseille Provence53:25
85.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk53:34
86.Frantisek HonsaAC Sparta Praha54:03
87.Shane ArchboldBora-hansgrohe54:20
88.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic54:46
89.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè54:52
90.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence55:03
91.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic55:51
92.Mamyr StashGazprom-RusVelo56:00
93.Phil BauhausBahrain-Merida
94.Luka CotarSlovenia
95.Gašper KatrasnikAdria Mobil
96.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic56:05
97.Luka LakotaSlovenia56:31
98.Erik BaskaBora-hansgrohe56:50
99.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence57:11
100.Callum ScotsonMitchelton-Scott57:21
101.Bernhard EiselDimension Data58:03
102.Andrea GuardiniBardiani-CSF
103.Oscar GattoBora-hansgrohe
104.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic58:10
105.Alessandro PessotBardiani-CSF58:12
106.Juraj SaganBora-hansgrohe58:19
107.Umberto PoliTeam Novo Nordisk
108.Mark CavendishDimension Data58:54
109.Marcel SiebergBahrain-Merida59:09
110.Laurent EvrardMeridiana Kamen Team59:26
111.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels1:00:10
112.Ziga HorvatAdria Mobil1:04:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: