Madison Genesis kończy działalność

Decyzją kierownictwa głównego sponsora, wraz z zakończeniem sezonu 2019, brytyjski zespół Madison Genesis przestanie istnieć.

Ekipa kierowana przez Rogera Hammonda powstała w lipcu 2012 roku i od tego czasu pojawiałą się głównie na wyścigach w Wielkiej Brytanii. Do maja w jej barwach jeździł obecny mistrz tego kraju, Connor Swift, który ostatecznie przeniósł się do Arkéa-Samsic. W 2019 roku zawodnicy w czerwono-granatowych trykotach do tej pory nie odnośli jednak żadnych zwycięstw w wyścigach UCI WorldTour.

Wczoraj kierownictwo ekipy poinformowała jednak w otwartym liście do kibiców, że po tym sezonie zespół zniknie ze światowego peletonu.

Stworzyliśmy brytyjską ekipę kochaną przez wielu ludzi, mającą mocno pożądany wizerunek. Pracowaliśmy mocno, aby stworzyć wśród nas ducha drużyny ze wsparciem kibiców, co dało nam kilka świetnych wyników. Pomogliśmy również kilku utalentowanym zawodnikom osiągnąć ich pełny potencjał. Rynek jednak mocno ewoluuje i choć kłamałbym mówiąc, że nie jesteśmy sfrustrowani niektórymi cechami brytyjskiego światka rowerowego, czuję przede wszystkim, że teraz jest najlepszy czas, aby zakończyć działaność ekipy. Pozwoli nam to zainwestować w innych częściach rynku, które teraz pokazują dużo większy rozwój

– tłumaczył dyrektor firmy Madison and Sportline, Dominic Langan.

Ekipa chce przede wszystkim wystąpić jeszcze w jesiennym Tour of Britain (7-14 września), w którym pojawiała się od swojego pierwszego sezonu. W związku z tą decyzją nowego agażu szukać będą Ian Bibby, Michael Cuming, Jonathan Dibben, Richard Handley, Matthew Holmes, Tobyn Horton, Joseph Laverick, Jonathan McEvoy, Thomas Moses, Jon Mould, George Pym, Erick Rowsell i Joey Walker.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: