Ivan Sosa (Team Ineos) wygrał na Hospice de France królewski etap wyścigu La Route d’Occitanie – La Dépêche du Midi.
Na mecie wyznaczonej na podjeździe pod Hospice de France (10,9 km; 6,8%) Kolumbijczyk wyprzedził Alejandro Valverde (Movistar Team). Hiszpan utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Etap o długości 175 kilometrów prowadził kolarzy przez 5 premii górskich, w tym Lancon (9 km; 4,1 km; 6,5%), Hourquette d’Ancizan (30 km; 10,4 km; 7,5%), Port de Bales (143 km; 19,3 km; 6,1%) i na koniec wspomniane już Hospice de France, gdzie wyznaczona była meta.
Przez większość dnia na czele utrzymywał się odjazd, do którego załapali się Hubert Dupont i Nans Peters (AG2R La Mondiale), oraz Oscar Rodriguez (Euskadi Murias Basque Country), a później przeskoczył Pavel Sivakov (Team Ineos). Czołówka między sobą rozgrywała kolejne premie czekające na trasie, przewodząc stawce z niewielką przewagą.
Układ sił całkowicie zmienił finałowy podjazd, na którym najmocniejsi okazali się Ivan Sosa, Alejandro Valverde oraz Rigoberto Uran (EF Education First).
2 kilometry przed metą zaatakował ten pierwszy, a dołączył Uran. Dwójka zyskała 12 sekund. Valverde zachował jednak spokój i powoli odrobił stratę.
Na kresce zdecydowanie lepszy okazał się Sosa, wyprzedzając zadowolonego z zachowania pozycji lidera Valverde.
Here's the finish as @ivansosacuervo wins in elite company at @RouteOccitanie. A fantastic team effort today with riders up the road throughout the stage #RDO2019 pic.twitter.com/q0tez1bUfX
— Team INEOS (@TeamINEOS) June 22, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 4:54:47 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
3. | Rigoberto Uran | EF Education First | 00:03 |
4. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 00:19 |
5. | Joe Dombrowski | EF Education First | 00:24 |
6. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
7. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 00:34 |
8. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | 00:40 |
9. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 01:24 |
10. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 01:31 |
11. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 01:39 |
12. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 02:42 |
13. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 02:59 |
14. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 03:41 |
15. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 04:17 |
16. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
17. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 04:38 |
18. | Adrien Guillonnet | Interpro Cycling Academy | 04:42 |
19. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | 04:52 |
20. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 05:03 |
21. | Hernán Aguirre | Interpro Cycling Academy | 05:05 |
22. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 05:27 |
23. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 05:36 |
24. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | 06:15 |
25. | Florian Hudry | Interpro Cycling Academy | 07:44 |
26. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 08:15 |
27. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | |
28. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | |
29. | Garikoitz Bravo | Euskadi Basque Country-Murias | 08:34 |
30. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 08:48 |
31. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 09:02 |
32. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 09:44 |
33. | Luca Covili | Bardiani-CSF | |
34. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 09:57 |
35. | Quentin Pacher | Vital Concept-B&B Hotels | 10:34 |
36. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | 10:50 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 14:28:45 |
2. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 00:08 |
3. | Rigoberto Uran | EF Education First | 00:17 |
4. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 00:42 |
5. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 00:45 |
6. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | 01:30 |
7. | Joe Dombrowski | EF Education First | 01:48 |
8. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 02:26 |
9. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 02:32 |
10. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 02:42 |
11. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 02:45 |
12. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 03:22 |
13. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 04:52 |
14. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 05:02 |
15. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | 07:16 |
16. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 07:25 |
17. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 07:33 |
18. | Adrien Guillonnet | Interpro Cycling Academy | 07:42 |
19. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | 08:08 |
20. | Hernán Aguirre | Interpro Cycling Academy | 08:25 |
21. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 08:36 |
22. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 09:28 |
23. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 09:39 |
24. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 09:57 |
25. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | 10:35 |
26. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 10:53 |
27. | Florian Hudry | Interpro Cycling Academy | 11:09 |
28. | Quentin Pacher | Vital Concept-B&B Hotels | 11:44 |
29. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 11:48 |
30. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | 12:10 |
31. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 12:57 |
32. | Garikoitz Bravo | Euskadi Basque Country-Murias | 13:22 |
33. | Rafael Valls | Movistar Team | 14:15 |
34. | Luca Covili | Bardiani-CSF | 15:10 |
35. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | 15:29 |
36. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 15:46 |
37. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 16:58 |
38. | Pierre Gouault | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 18:55 |
39. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | 19:43 |
40. | Sebastián Henao | Team Ineos | 20:19 |
41. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 20:25 |
42. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 20:43 |
43. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | 20:46 |
44. | Perrig Quemeneur | Team Total Direct Energie | 22:50 |
45. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 24:11 |
46. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | 24:20 |
47. | Eduard Prades | Movistar Team | 25:11 |
48. | Francesco Romano | Bardiani-CSF | 25:20 |
49. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 25:28 |
50. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 25:35 |
51. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 27:19 |
52. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 27:39 |
53. | Léo Vincent | Groupama-FDJ | 27:45 |
54. | Christian Knees | Team Ineos | 27:47 |
55. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
56. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | 27:54 |
57. | Pablo Torres | Interpro Cycling Academy | 28:30 |
58. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | 30:25 |
59. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 30:46 |
60. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 31:08 |
61. | Brice Feillu | Team Arkéa Samsic | 31:11 |
62. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 31:36 |
63. | Bryan Nauleau | Team Total Direct Energie | 31:46 |
64. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | 33:27 |
65. | Clément Carisey | Israel Cycling Academy | 34:05 |
66. | James Whelan | EF Education First | 34:46 |
67. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | 36:10 |
68. | Camille Thominet | St Michel-Auber93 | 36:29 |
69. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | 37:16 |
70. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 37:23 |
71. | Sean Bennett | EF Education First | 38:00 |
72. | Patrick Muller | Vital Concept-B&B Hotels | 38:20 |
73. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 38:43 |
74. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | |
75. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 38:57 |
76. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | 39:25 |
77. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 39:31 |
78. | Edwin Avila | Israel Cycling Academy | 39:32 |
79. | Kévin Le Cunff | St Michel-Auber93 | 40:10 |
80. | Moreno Hofland | EF Education First | 41:07 |
81. | Loïc Chetout | Cofidis, Solutions Crédits | 41:24 |
82. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 41:30 |
83. | Chris Lawless | Team Ineos | 41:46 |
84. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 43:08 |
85. | Sacha Modolo | EF Education First | 43:50 |
86. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | 43:58 |
87. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 45:17 |
88. | Jorge Arcas | Movistar Team | 45:49 |
89. | Jaime Castrillo | Movistar Team | |
90. | Yohann Gene | Team Total Direct Energie | 46:42 |
91. | Lorrenzo Manzin | Vital Concept-B&B Hotels | 47:41 |
92. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotels | |
93. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 47:57 |
94. | Michael Bresciani | Bardiani-CSF | 48:11 |
95. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
96. | Nikodemus Holler | Bike Aid | 48:18 |
97. | Adne van Engelen | Bike Aid | 48:24 |
98. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | 48:36 |
99. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 48:53 |
100. | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 49:02 |
101. | Evaldas Siskevicius | Delko Marseille Provence | 51:37 |