GP Doliny Baryczy 2019. Sylwester Janiszewski najszybszy w Żmigrodzie

Sylwester Janiszewski (Voster ATS) sięgnął po zwycięstwo w GP Doliny Baryczy - 29. Memoriale J. Grundmanna i J. Wizowskiego.

Na finiszu Janiszewski wyprzedził Kamila Małeckiego (CCC Development) i Tobiasza Pawlaka (Hurom BDC Development).

GP Doliny Baryczy rozgrywane było na rundzie ze startem i metą w Żmigrodzie. Zawodnicy do przejechania mieli osiem okrążeń, co dawało łączy dystans 162 kiloemtrów.

Od samego startu działo się dużo. Peleton był bardzo aktywny, trwał prawdziwy festiwal ataków. Przed długi czas jednak żadna z akcji nie przynosiła oczekiwanych rezultatów.

Dopiero w okolicach 50. kilometra na prowadzenie wysunęli się m.in. Tobiasz Pawlak (Hurom BDC) i Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx Wrocław), do których z czasem dołączyło kilkunastu kolejnych kolarzy. Blisko 20-osobowa, mocna w składzie czołówka kręciła swoje, nie dając się już dogonić peletonowi.

Na ostatnich kilometrach rozpoczęły się ataki z ucieczki. Każdy szukał swojej szansy. Najbliższy sukcesu był Wojciech Sykała (Wibatech Merx Wrocław), którego akcje skasowano na kilometr przed kreską.

O kolejności na mecie zadecydowała rozgrywka z długiego finiszu, z której zwycięsko wyszedł Janiszewski.

Wyniki GP Doliny Baryczy - 29. Memoriału J.Grundmanna i J.Wizowskiego (1.2), Żmigród - Żmigród (162):

[table “598” not found /]

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Ed

    23 czerwca 2019, 09:07 o 09:07

    Zawodowcy mieli inną rundę niż amatorzy?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: