Nicola Venchiarutti pod dotarciu do Falcade triumfował na przedostatnim odcinku młodzieżowego Giro d’Italia.
20-letni Włoch na finiszu pokonał Węgra Barnabása Peáka i swojego rodaka Ricardo Tosina.
Liderem wyścigu pozostał Kolumbijczyk Andres Ardila.
Na trasie (134 km) leżały Passo Cereda (94 km; 7,5 km; 8,5%), Forcella Aurine (106 km; 3,6 km; 4,3%) oraz na koniec Falcade (8,2 km; 4,6%).
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nicola Venchiarutti | Cycling Team Friuli | 3:36:00 |
2. | Barnabás Peak | SEG Racing Academy | |
3. | Ricardo Tosin | ||
4. | Matteo Sobrero | Dimension Data for Qhubeka | |
5. | Cristian Scaroni | Equipe continentale Groupama-FDJ | |
6. | Tobias Bayer | Tirol KTM Cycling Team | |
7. | Jhon Stiven Munoz Ramirez | ||
8. | Daniel Tulett | Team Wiggins Le Col | 01:35 |
9. | Markus Wildauer | Tirol KTM Cycling Team | 02:56 |
10. | Thomas Vereecken | 03:14 | |
11. | Simone Zandomeneghi | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | 03:25 |
12. | Anton Vtiurin | 03:41 | |
13. | Einer Augusto Rubio | ||
14. | Andres Camilo Ardila | ||
15. | Alessandro Covi | Team Colpack | |
16. | Viktor Verschaeve | 03:45 | |
17. | Juan Diego Alba | Coldeportes Zenu | |
18. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | |
19. | Andre Carvalho | Hagens Berman Axeon | 03:47 |
20. | Filippo Zana | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 03:50 |
21. | Alessandro Monaco | ||
22. | Thymen Arensman | SEG Racing Academy | |
23. | Jesus David Pena Jimenez | Coldeportes Bicicletas Strongman | 04:08 |
24. | Henri Vandenabeele | 04:20 | |
25. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | 04:30 |
26. | Ethan Hayter | 05:00 | |
27. | Remi Capron | IAM Excelsior | 05:12 |
28. | Ibon Ruiz | ||
29. | Inigo Elosegui | ||
30. | Kevin Inkelaar | Equipe continentale Groupama-FDJ | |
31. | Sergio Garcia Gonzalez | 05:27 | |
32. | Félix Parra José | ||
33. | Riccardo Lucca | ||
34. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | 05:36 |
35. | Laurent Rigollet | ||
36. | FrancescodiFelice | ||
37. | Filippo Conca | Biesse Carrera | |
38. | Mason Hollyman | ||
39. | Alexander Evans | SEG Racing Academy | |
40. | Simon Guglielmi | Equipe continentale Groupama-FDJ | |
41. | Dinmukhammed Ulysbayev | Astana City | |
42. | Giovanni Aleotti | Cycling Team Friuli | 05:38 |
43. | Giacomo CassarÀ | 05:50 | |
44. | Fabio Mazzucco | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 06:31 |
45. | Tommaso Rigatti | ||
46. | Mattia Pellizzer | ||
47. | Anton Popov | 07:28 | |
48. | Arturo Gravalos | 07:37 | |
49. | Davide Baldaccini | Team Colpack | |
50. | Eduardo Perez-landaluce | 07:57 | |
51. | Jordi Lopez | 08:57 | |
52. | Bolat Niyazov | Astana City | 11:09 |
53. | Davide Bais | Cycling Team Friuli | 11:54 |
54. | Ide Schelling | SEG Racing Academy | 12:14 |
55. | Francisco Galvan | 12:16 | |
56. | Marco Friedrich | Tirol KTM Cycling Team | 12:30 |
57. | Marco Murgano | ||
58. | Gabriele Porta | ||
59. | Jacques Sauvagnargues | Team Wiggins Le Col | |
60. | Daniel Alejando Largo | ||
61. | Sebastiano Mantovani | ||
62. | Julian Mertens | ||
63. | Alessandro Iacchi | ||
64. | Nikita Martynov | ||
65. | Ilya Losev | ||
66. | Loran Cassaert | ||
67. | Michael Belleri | ||
68. | Gregorio Ferri | ||
69. | Alfred Wright | ||
70. | Daniil Marukhin | Astana City | |
71. | Edoardo Faresin | ||
72. | Andrea Cervellera | ||
73. | Georg Zimmermann | Tirol KTM Cycling Team | |
74. | Theo Nonnez | Equipe continentale Groupama-FDJ | |
75. | Lorenzo Ginestra | ||
76. | Nurbergen Nurlykhassym | Astana City | |
77. | Emanuele Barison | ||
78. | Calum Johnstone | ||
79. | Stuart Balfour | ||
80. | Marco Lolli | ||
81. | Nicolas Nesi | ||
82. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | |
83. | Carlos Garcia | ||
84. | Juan Fernando Calle Hurtado | 12:34 | |
85. | Adrián Bustamante | Coldeportes Zenu | |
86. | Davide Masi | ||
87. | Gabriele Ninci | ||
88. | Emanuele Amadio | Cycling Team Friuli | 12:37 |
89. | Alexander Konychev | Dimension Data for Qhubeka | 14:01 |
90. | Jakob Dorigoni | Team Colpack | |
91. | Daniel Smarzaro | 14:44 | |
92. | Michel Piccot | Biesse Carrera | 14:49 |
93. | Manuel Allori | 15:00 | |
94. | Veljko Stojnic | ||
95. | Mattia Bevilacqua | ||
96. | Jake Stewart | Equipe continentale Groupama-FDJ | 16:38 |
97. | Samuele Zambelli | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | |
98. | Matthew Walls | 22:21 | |
99. | Alexandr Kulikovskiy | Gazprom-RusVelo | |
100. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | |
101. | Gianni Pugi | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
102. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | |
103. | Nicolò Garibbo | ||
104. | Luca Rastelli | 24:32 | |
105. | Luca Riva | ||
106. | Federico Rosati | 24:34 | |
107. | Nicolas Dalla Valle | Tirol KTM Cycling Team | |
108. | Luca Mozzato | Dimension Data for Qhubeka | |
109. | Luca Coati | ||
110. | Filippo Magli | ||
111. | Riccardo Moro | ||
112. | Giulio Masotto | Team Colpack | |
113. | Manuele Tarozzi | ||
114. | Andrea Colnaghi | ||
115. | Marco Cecchini | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
116. | Giuseppe La Terra Pirre | ||
117. | Davide Bauce | ||
118. | Sebastian Alexander Castano Munoz | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze | |
119. | Filippo Bertone | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | |
120. | Kevin Colleoni | Biesse Carrera | |
121. | Davide Casarotto | ||
122. | Antoine Debons | IAM Excelsior | |
123. | Roger Adria | ||
124. | Christopher Consolaro | 24:49 | |
125. | Thomas Revard | Hagens Berman Axeon | 26:49 |
126. | Jason Saltzman | 27:09 | |
127. | Massimo Orlandi | Cycling Team Friuli | |
DNF | Aldo Caiati | ||
DNF | Matteo Bellia | Biesse Carrera | |
DNF | Jacopo Menegotto | Biesse Carrera | |
DNS | Charlie Quarterman |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Andres Camilo Ardila | 29:02:54 | |
2. | Alessandro Covi | Team Colpack | 04:13 |
3. | Einer Augusto Rubio | 04:41 | |
4. | Juan Diego Alba | Coldeportes Zenu | 04:56 |
5. | Cristian Scaroni | Equipe continentale Groupama-FDJ | 06:32 |
6. | Filippo Conca | Biesse Carrera | 06:57 |
7. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | 07:34 |
8. | Simon Guglielmi | Equipe continentale Groupama-FDJ | 09:50 |
9. | Viktor Verschaeve | 10:00 | |
10. | Alessandro Monaco | 10:25 | |
11. | Jesus David Pena Jimenez | Coldeportes Bicicletas Strongman | 10:57 |
12. | Filippo Zana | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 11:58 |
13. | Dinmukhammed Ulysbayev | Astana City | 12:23 |
14. | Kevin Inkelaar | Equipe continentale Groupama-FDJ | 12:36 |
15. | Ethan Hayter | 13:40 | |
16. | Inigo Elosegui | 17:14 | |
17. | Sergio Garcia Gonzalez | 19:18 | |
18. | Henri Vandenabeele | 21:48 | |
19. | Alexander Evans | SEG Racing Academy | 21:50 |
20. | Mason Hollyman | 22:39 | |
21. | Emanuele Barison | 22:53 | |
22. | Markus Wildauer | Tirol KTM Cycling Team | 23:27 |
23. | Daniel Tulett | Team Wiggins Le Col | 30:59 |
24. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | 32:55 |
25. | Marco Friedrich | Tirol KTM Cycling Team | 33:04 |
26. | Félix Parra José | 33:06 | |
27. | Simone Zandomeneghi | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | 33:44 |
28. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | 34:11 |
29. | Thomas Vereecken | 36:58 | |
30. | Ricardo Tosin | 38:15 | |
31. | Giovanni Aleotti | Cycling Team Friuli | 39:11 |
32. | Eduardo Perez-landaluce | 40:23 | |
33. | Lorenzo Ginestra | 41:15 | |
34. | Riccardo Lucca | 42:00 | |
35. | Giacomo CassarÀ | 42:23 | |
36. | Matteo Sobrero | Dimension Data for Qhubeka | 42:41 |
37. | Juan Fernando Calle Hurtado | 43:17 | |
38. | Fabio Mazzucco | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 44:22 |
39. | Alessandro Iacchi | 45:00 | |
40. | Carlos Garcia | 45:20 | |
41. | Ide Schelling | SEG Racing Academy | 45:23 |
42. | Roger Adria | 45:32 | |
43. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 45:41 |
44. | Daniel Alejando Largo | 48:02 | |
45. | Giuseppe La Terra Pirre | 48:09 | |
46. | Andre Carvalho | Hagens Berman Axeon | 51:46 |
47. | Daniil Marukhin | Astana City | 52:54 |
48. | Thymen Arensman | SEG Racing Academy | 53:02 |
49. | Nurbergen Nurlykhassym | Astana City | 54:14 |
50. | Tobias Bayer | Tirol KTM Cycling Team | 54:31 |
51. | Edoardo Faresin | 54:58 | |
52. | Antoine Debons | IAM Excelsior | 55:29 |
53. | Calum Johnstone | 56:07 | |
54. | Kevin Colleoni | Biesse Carrera | 58:01 |
55. | Andrea Cervellera | 58:07 | |
56. | Marco Lolli | 59:19 | |
57. | Jhon Stiven Munoz Ramirez | 1:00:01 | |
58. | Arturo Gravalos | 1:00:55 | |
59. | Julian Mertens | 1:01:58 | |
60. | Adrián Bustamante | Coldeportes Zenu | 1:02:34 |
61. | Mattia Pellizzer | 1:02:40 | |
62. | Bolat Niyazov | Astana City | 1:05:24 |
63. | Laurent Rigollet | 1:06:12 | |
64. | Barnabás Peak | SEG Racing Academy | 1:07:06 |
65. | Stuart Balfour | 1:07:42 | |
66. | Gabriele Porta | 1:08:00 | |
67. | Luca Rastelli | 1:08:18 | |
68. | Jordi Lopez | 1:08:27 | |
69. | Ibon Ruiz | 1:08:56 | |
70. | Michael Belleri | 1:09:03 | |
71. | Jacques Sauvagnargues | Team Wiggins Le Col | |
72. | Gianni Pugi | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 1:09:49 |
73. | Davide Casarotto | 1:12:07 | |
74. | Daniel Smarzaro | 1:13:26 | |
75. | Anton Popov | 1:14:49 | |
76. | Alfred Wright | 1:14:52 | |
77. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | 1:16:12 |
78. | Tommaso Rigatti | 1:21:27 | |
79. | Gabriele Ninci | 1:21:41 | |
80. | Georg Zimmermann | Tirol KTM Cycling Team | 1:22:22 |
81. | Anton Vtiurin | 1:22:30 | |
82. | Gregorio Ferri | 1:22:59 | |
83. | Francisco Galvan | 1:24:26 | |
84. | Remi Capron | IAM Excelsior | 1:24:47 |
85. | Jake Stewart | Equipe continentale Groupama-FDJ | 1:25:05 |
86. | Theo Nonnez | Equipe continentale Groupama-FDJ | 1:25:53 |
87. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | 1:25:58 |
88. | Marco Murgano | 1:26:14 | |
89. | Davide Baldaccini | Team Colpack | 1:26:41 |
90. | Alexander Konychev | Dimension Data for Qhubeka | 1:28:43 |
91. | Michel Piccot | Biesse Carrera | 1:30:06 |
92. | FrancescodiFelice | 1:30:54 | |
93. | Nicolas Nesi | 1:31:43 | |
94. | Nicolas Dalla Valle | Tirol KTM Cycling Team | 1:32:20 |
95. | Loran Cassaert | 1:34:01 | |
96. | Davide Bais | Cycling Team Friuli | 1:34:25 |
97. | Davide Masi | 1:35:38 | |
98. | Sebastian Alexander Castano Munoz | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze | 1:36:31 |
99. | Manuel Allori | 1:37:11 | |
100. | Nicola Venchiarutti | Cycling Team Friuli | 1:38:01 |
101. | Ilya Losev | 1:38:32 | |
102. | Manuele Tarozzi | 1:38:41 | |
103. | Mattia Bevilacqua | 1:39:30 | |
104. | Veljko Stojnic | 1:39:48 | |
105. | Jakob Dorigoni | Team Colpack | 1:39:56 |
106. | Nicolò Garibbo | 1:41:22 | |
107. | Sebastiano Mantovani | 1:44:59 | |
108. | Andrea Colnaghi | 1:46:24 | |
109. | Federico Rosati | 1:48:21 | |
110. | Emanuele Amadio | Cycling Team Friuli | 1:48:50 |
111. | Thomas Revard | Hagens Berman Axeon | 1:49:13 |
112. | Filippo Bertone | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | 1:49:19 |
113. | Matthew Walls | 1:50:33 | |
114. | Massimo Orlandi | Cycling Team Friuli | 1:55:47 |
115. | Luca Riva | 2:00:42 | |
116. | Luca Mozzato | Dimension Data for Qhubeka | 2:00:46 |
117. | Filippo Magli | 2:02:15 | |
118. | Riccardo Moro | 2:05:06 | |
119. | Giulio Masotto | Team Colpack | 2:08:24 |
120. | Samuele Zambelli | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | 2:09:54 |
121. | Nikita Martynov | 2:12:47 | |
122. | Marco Cecchini | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 2:17:09 |
123. | Davide Bauce | 2:21:12 | |
124. | Jason Saltzman | 2:22:06 | |
125. | Alexandr Kulikovskiy | Gazprom-RusVelo | 2:22:15 |
126. | Luca Coati | 2:24:59 | |
127. | Christopher Consolaro | 2:37:00 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.