Giro d'Italia U23 2019: etap 8. Nicola Venchiarutti po odjeździe

Nicola Venchiarutti

Nicola Venchiarutti pod dotarciu do Falcade triumfował na przedostatnim odcinku młodzieżowego Giro d'Italia.

20-letni Włoch na finiszu pokonał Węgra Barnabása Peáka i swojego rodaka Ricardo Tosina.

Liderem wyścigu pozostał Kolumbijczyk Andres Ardila.

Na trasie (134 km) leżały Passo Cereda (94 km; 7,5 km; 8,5%), Forcella Aurine (106 km; 3,6 km; 4,3%) oraz na koniec Falcade (8,2 km; 4,6%).

Wyniki 8. etapu Giro Ciclistico d'Italia 2019 (2.2U), Rosa - Falcade (133,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Nicola VenchiaruttiCycling Team Friuli3:36:00
2.Barnabás PeakSEG Racing Academy
3.Ricardo Tosin
4.Matteo SobreroDimension Data for Qhubeka
5.Cristian ScaroniEquipe continentale Groupama-FDJ
6.Tobias BayerTirol KTM Cycling Team
7.Jhon Stiven Munoz Ramirez
8.Daniel TulettTeam Wiggins Le Col01:35
9.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team02:56
10.Thomas Vereecken03:14
11.Simone ZandomeneghiIseo Serrature-Rime-Carnovali03:25
12.Anton Vtiurin03:41
13.Einer Augusto Rubio
14.Andres Camilo Ardila
15.Alessandro CoviTeam Colpack
16.Viktor Verschaeve03:45
17.Juan Diego AlbaColdeportes Zenu
18.Sean QuinnHagens Berman Axeon
19.Andre CarvalhoHagens Berman Axeon03:47
20.Filippo ZanaSangemini-Trevigiani-MG.Kvis03:50
21.Alessandro Monaco
22.Thymen ArensmanSEG Racing Academy
23.Jesus David Pena JimenezColdeportes Bicicletas Strongman04:08
24.Henri Vandenabeele04:20
25.Kevin VermaerkeHagens Berman Axeon04:30
26.Ethan Hayter05:00
27.Remi CapronIAM Excelsior05:12
28.Ibon Ruiz
29.Inigo Elosegui
30.Kevin InkelaarEquipe continentale Groupama-FDJ
31.Sergio Garcia Gonzalez05:27
32.Félix Parra José
33.Riccardo Lucca
34.Petr RikunovGazprom-RusVelo05:36
35.Laurent Rigollet
36.FrancescodiFelice
37.Filippo ConcaBiesse Carrera
38.Mason Hollyman
39.Alexander EvansSEG Racing Academy
40.Simon GuglielmiEquipe continentale Groupama-FDJ
41.Dinmukhammed UlysbayevAstana City
42.Giovanni AleottiCycling Team Friuli05:38
43.Giacomo CassarÀ05:50
44.Fabio MazzuccoSangemini-Trevigiani-MG.Kvis06:31
45.Tommaso Rigatti
46.Mattia Pellizzer
47.Anton Popov07:28
48.Arturo Gravalos07:37
49.Davide BaldacciniTeam Colpack
50.Eduardo Perez-landaluce07:57
51.Jordi Lopez08:57
52.Bolat NiyazovAstana City11:09
53.Davide BaisCycling Team Friuli11:54
54.Ide SchellingSEG Racing Academy12:14
55.Francisco Galvan12:16
56.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team12:30
57.Marco Murgano
58.Gabriele Porta
59.Jacques SauvagnarguesTeam Wiggins Le Col
60.Daniel Alejando Largo
61.Sebastiano Mantovani
62.Julian Mertens
63.Alessandro Iacchi
64.Nikita Martynov
65.Ilya Losev
66.Loran Cassaert
67.Michael Belleri
68.Gregorio Ferri
69.Alfred Wright
70.Daniil MarukhinAstana City
71.Edoardo Faresin
72.Andrea Cervellera
73.Georg ZimmermannTirol KTM Cycling Team
74.Theo NonnezEquipe continentale Groupama-FDJ
75.Lorenzo Ginestra
76.Nurbergen NurlykhassymAstana City
77.Emanuele Barison
78.Calum Johnstone
79.Stuart Balfour
80.Marco Lolli
81.Nicolas Nesi
82.Samuel JennerTeam Wiggins Le Col
83.Carlos Garcia
84.Juan Fernando Calle Hurtado12:34
85.Adrián BustamanteColdeportes Zenu
86.Davide Masi
87.Gabriele Ninci
88.Emanuele AmadioCycling Team Friuli12:37
89.Alexander KonychevDimension Data for Qhubeka14:01
90.Jakob DorigoniTeam Colpack
91.Daniel Smarzaro14:44
92.Michel PiccotBiesse Carrera14:49
93.Manuel Allori15:00
94.Veljko Stojnic
95.Mattia Bevilacqua
96.Jake StewartEquipe continentale Groupama-FDJ16:38
97.Samuele ZambelliIseo Serrature-Rime-Carnovali
98.Matthew Walls22:21
99.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo
100.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team
101.Gianni PugiSangemini-Trevigiani-MG.Kvis
102.Denis NekrasovGazprom-RusVelo
103.Nicolò Garibbo
104.Luca Rastelli24:32
105.Luca Riva
106.Federico Rosati24:34
107.Nicolas Dalla ValleTirol KTM Cycling Team
108.Luca MozzatoDimension Data for Qhubeka
109.Luca Coati
110.Filippo Magli
111.Riccardo Moro
112.Giulio MasottoTeam Colpack
113.Manuele Tarozzi
114.Andrea Colnaghi
115.Marco CecchiniSangemini-Trevigiani-MG.Kvis
116.Giuseppe La Terra Pirre
117.Davide Bauce
118.Sebastian Alexander Castano MunozTeam Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze
119.Filippo BertoneIseo Serrature-Rime-Carnovali
120.Kevin ColleoniBiesse Carrera
121.Davide Casarotto
122.Antoine DebonsIAM Excelsior
123.Roger Adria
124.Christopher Consolaro24:49
125.Thomas RevardHagens Berman Axeon26:49
126.Jason Saltzman27:09
127.Massimo OrlandiCycling Team Friuli
DNFAldo Caiati
DNFMatteo BelliaBiesse Carrera
DNFJacopo MenegottoBiesse Carrera
DNSCharlie Quarterman

Klasyfikacja generalna po 8. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Andres Camilo Ardila29:02:54
2.Alessandro CoviTeam Colpack04:13
3.Einer Augusto Rubio04:41
4.Juan Diego AlbaColdeportes Zenu04:56
5.Cristian ScaroniEquipe continentale Groupama-FDJ06:32
6.Filippo ConcaBiesse Carrera06:57
7.Sean QuinnHagens Berman Axeon07:34
8.Simon GuglielmiEquipe continentale Groupama-FDJ09:50
9.Viktor Verschaeve10:00
10.Alessandro Monaco10:25
11.Jesus David Pena JimenezColdeportes Bicicletas Strongman10:57
12.Filippo ZanaSangemini-Trevigiani-MG.Kvis11:58
13.Dinmukhammed UlysbayevAstana City12:23
14.Kevin InkelaarEquipe continentale Groupama-FDJ12:36
15.Ethan Hayter13:40
16.Inigo Elosegui17:14
17.Sergio Garcia Gonzalez19:18
18.Henri Vandenabeele21:48
19.Alexander EvansSEG Racing Academy21:50
20.Mason Hollyman22:39
21.Emanuele Barison22:53
22.Markus WildauerTirol KTM Cycling Team23:27
23.Daniel TulettTeam Wiggins Le Col30:59
24.Petr RikunovGazprom-RusVelo32:55
25.Marco FriedrichTirol KTM Cycling Team33:04
26.Félix Parra José33:06
27.Simone ZandomeneghiIseo Serrature-Rime-Carnovali33:44
28.Samuel JennerTeam Wiggins Le Col34:11
29.Thomas Vereecken36:58
30.Ricardo Tosin38:15
31.Giovanni AleottiCycling Team Friuli39:11
32.Eduardo Perez-landaluce40:23
33.Lorenzo Ginestra41:15
34.Riccardo Lucca42:00
35.Giacomo CassarÀ42:23
36.Matteo SobreroDimension Data for Qhubeka42:41
37.Juan Fernando Calle Hurtado43:17
38.Fabio MazzuccoSangemini-Trevigiani-MG.Kvis44:22
39.Alessandro Iacchi45:00
40.Carlos Garcia45:20
41.Ide SchellingSEG Racing Academy45:23
42.Roger Adria45:32
43.Denis NekrasovGazprom-RusVelo45:41
44.Daniel Alejando Largo48:02
45.Giuseppe La Terra Pirre48:09
46.Andre CarvalhoHagens Berman Axeon51:46
47.Daniil MarukhinAstana City52:54
48.Thymen ArensmanSEG Racing Academy53:02
49.Nurbergen NurlykhassymAstana City54:14
50.Tobias BayerTirol KTM Cycling Team54:31
51.Edoardo Faresin54:58
52.Antoine DebonsIAM Excelsior55:29
53.Calum Johnstone56:07
54.Kevin ColleoniBiesse Carrera58:01
55.Andrea Cervellera58:07
56.Marco Lolli59:19
57.Jhon Stiven Munoz Ramirez1:00:01
58.Arturo Gravalos1:00:55
59.Julian Mertens1:01:58
60.Adrián BustamanteColdeportes Zenu1:02:34
61.Mattia Pellizzer1:02:40
62.Bolat NiyazovAstana City1:05:24
63.Laurent Rigollet1:06:12
64.Barnabás PeakSEG Racing Academy1:07:06
65.Stuart Balfour1:07:42
66.Gabriele Porta1:08:00
67.Luca Rastelli1:08:18
68.Jordi Lopez1:08:27
69.Ibon Ruiz1:08:56
70.Michael Belleri1:09:03
71.Jacques SauvagnarguesTeam Wiggins Le Col
72.Gianni PugiSangemini-Trevigiani-MG.Kvis1:09:49
73.Davide Casarotto1:12:07
74.Daniel Smarzaro1:13:26
75.Anton Popov1:14:49
76.Alfred Wright1:14:52
77.Kevin VermaerkeHagens Berman Axeon1:16:12
78.Tommaso Rigatti1:21:27
79.Gabriele Ninci1:21:41
80.Georg ZimmermannTirol KTM Cycling Team1:22:22
81.Anton Vtiurin1:22:30
82.Gregorio Ferri1:22:59
83.Francisco Galvan1:24:26
84.Remi CapronIAM Excelsior1:24:47
85.Jake StewartEquipe continentale Groupama-FDJ1:25:05
86.Theo NonnezEquipe continentale Groupama-FDJ1:25:53
87.Patrick GamperTirol KTM Cycling Team1:25:58
88.Marco Murgano1:26:14
89.Davide BaldacciniTeam Colpack1:26:41
90.Alexander KonychevDimension Data for Qhubeka1:28:43
91.Michel PiccotBiesse Carrera1:30:06
92.FrancescodiFelice1:30:54
93.Nicolas Nesi1:31:43
94.Nicolas Dalla ValleTirol KTM Cycling Team1:32:20
95.Loran Cassaert1:34:01
96.Davide BaisCycling Team Friuli1:34:25
97.Davide Masi1:35:38
98.Sebastian Alexander Castano MunozTeam Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze1:36:31
99.Manuel Allori1:37:11
100.Nicola VenchiaruttiCycling Team Friuli1:38:01
101.Ilya Losev1:38:32
102.Manuele Tarozzi1:38:41
103.Mattia Bevilacqua1:39:30
104.Veljko Stojnic1:39:48
105.Jakob DorigoniTeam Colpack1:39:56
106.Nicolò Garibbo1:41:22
107.Sebastiano Mantovani1:44:59
108.Andrea Colnaghi1:46:24
109.Federico Rosati1:48:21
110.Emanuele AmadioCycling Team Friuli1:48:50
111.Thomas RevardHagens Berman Axeon1:49:13
112.Filippo BertoneIseo Serrature-Rime-Carnovali1:49:19
113.Matthew Walls1:50:33
114.Massimo OrlandiCycling Team Friuli1:55:47
115.Luca Riva2:00:42
116.Luca MozzatoDimension Data for Qhubeka2:00:46
117.Filippo Magli2:02:15
118.Riccardo Moro2:05:06
119.Giulio MasottoTeam Colpack2:08:24
120.Samuele ZambelliIseo Serrature-Rime-Carnovali2:09:54
121.Nikita Martynov2:12:47
122.Marco CecchiniSangemini-Trevigiani-MG.Kvis2:17:09
123.Davide Bauce2:21:12
124.Jason Saltzman2:22:06
125.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo2:22:15
126.Luca Coati2:24:59
127.Christopher Consolaro2:37:00

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: