Tom Dumoulin ze szpitala na obóz wysokogórski

Przygotowania do Tour de France w obozie Toma Dumoulina pełną parą. Holender po wycofaniu się z Criterium du Dauphine przeszedł niewielki zabieg i ruszył na zgrupowanie wysokogórskie.

Dumoulin w maju upadł na czwartym odcinku Giro d'Italia i dzień później pożegnał się z wyścigiem, narzekając na mocno opuchnięte kolano. Holender w czerwcu stanął na starcie Criterium du Dauphine, chcąc przygotować się do lipcowego Tour de France. Na czasówce zapisał trzeci czas, a z rywalizacji wycofał się przed siódmym etapem, narzekając na ból kolana.

Zespół początkowo mówił o dmuchaniu na zimne, ale dziś wydał komunikat informujący o bardziej zdecydowanych krokach.

Tom przeszedł wczoraj niewielki zabieg, podczas którego usunięto [z kolana] coś, co początkowo przypominało metalowy odłamek, a okazało się kawałkiem szutru. Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo obecność tego fragmentu powodowała niewielkie zapalenie. Tom pojechał rano na trening, a ponieważ wszystko szło dobrze, daliśmy mu zielone światło by jechać na obóz treningowy

wyjaśniał Camiel Aldershof, lekarz zespołu.

Dumoulin 6 lipca stanąć ma w Brukseli na starcie "Wielkiej Pętli" i poprowadzić zespół Sunweb. Do startu pozostało 19 dni.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: