Tour de Suisse 2019: etap 2. Luis Leon Sanchez skutecznie atakuje

Luis Leon Sanchez (Astana), po ataku w końcówce, wygrał w Langnau im Emmental drugi odcinek wyścigu Tour de Suisse.

Kilka sekund po "Lulu" z peletonu najlepiej finiszowali Peter Sagan (Bora-hansgrohe) i Matteo Trentin (Mitchelton-Scott). Koszulkę lidera przejął Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step).

Drugiego dnia rywalizacji w kraju Helwetów kolarze pokonali trzy pagórkowate 54-kilometrowe rundy wokół Langnau im Emmental. Na każdym okrążeniu do pokonania były podjazdy drugiej kategorii, Schallenberg (8 km; 5,1%) i Chunderhüsl (3 km; 9,3%), po raz ostatni położone 30,4 i 18,2 kilometra przed metą.

Tuż po starcie ostrym zaatakowała czwórka zawodników - Guillaume van Keirsbulck (CCC Team), Gavin Mannion (UHC Cycling Rally), Cladio Imhof (Reprezentacja Szwajcarii) i Fabien Greiller (Total Direct Energie), nie uzyskując zbyt dużej przewagi. Na pierwszej premii górskiej najwięcej punktów zgatnął Mannion, zaś na drugim podjeździe, gdy przewaga czwórki nad peletonem wynosiła ponad cztery minuty, zaatakował Imhof. Szwajcar szybko zyskał wyraźną przewagę i pokonywał kolejne kilometry na czele w pojedynkę. Pozostali śmiałkowie zostali złapani niemal 80 kilometrów przed kreską, gdy Imhof miał 2:50 przewagi.

28-letni Szwajcar dzięki swojej akcji spokojnie budował dorobek w klasyfikacji górskiej, a ostatnią rundę rozpoczął dwie minuty przed peletonem, lecz z powodu defektu szybko stracił 40 sekund, a na ostatnim podjeździe pod Schallenberg kompletnie opadł z sił, dając się doścignąć rozpędzonej grupie. Mocne tempo dyktowali kolarze Astany, ograniczając czołówkę do około 50 kolarzy i gubiąc m.in. Rui Costę (UAE Team Emirates).

Kilkaset metrów przed linią górskiej premii atak przypuścił Omar Fraile (Astana), a na zjeździe dołączyli do niego Kasper Asgreen (Deceuninck-QuickStep) i Roland Thalmann (Reprezentacja Szwajcarii). Hiszpan ponownie nacisnął na Chunderhüsl, chwilowo ponownie ruszając samotnie, lecz ostatecznie przekroczył szczyt za Asgreenem. Główna grupa jednak powstrzymała ich zapędy tuż potem, a następnie nie przyzwalała na żadne ataki na zjeździe. 11 kilometrów przed metą, gdy droga się wypłaszczyła, ruszył za to Luis Leon Sanchez, uzyskując około 30 sekund przewagi.

Szybko okazało się, że w peletonie żadna ekipa nie była chętna, aby gonić, co mocno zwiększyło szanse 35-letniego Hiszpana. Ten w pewnym momencie jechał 40 sekund przed główną grupą, a ostatni kilometr rozpoczął 25 sekundy przed nią. Z tyłu co prawda nastąpiło zdecydowane przyspieszenie i przewaga topniała jak sopel na słońcu, ale Sanchez zdołał się wybronić i sięgnął po zwycięstwo.

Wyniki 2. etapu Tour de Suisse 2019 (2.WT), Langnau im Emmental – Langnau im Emmental (159,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Luis León SanchezAstana Pro Team4:01:21
2.Peter SaganBora-hansgrohe00:06
3.Matteo TrentinMitchelton-Scott
4.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step
5.Greg van AvermaetCCC Team
6.Michael MatthewsTeam Sunweb
7.Omar FraileAstana Pro Team
8.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
9.Nathan HaasKatusha-Alpecin
10.Ben SwiftTeam Ineos
11.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
12.Stefan KungGroupama-FDJ
13.Michael ValgrenDimension Data
14.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
15.Roland ThalmannSwitzerland
16.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
17.Egan BernalTeam Ineos
18.Carlos BetancurMovistar Team
19.Koen BouwmanJumbo-Visma
20.Merhawi KudusAstana Pro Team
21.Nicola ConciTrek-Segafredo
22.Kevin GenietsGroupama-FDJ
23.Enric MasDeceuninck-Quick Step
24.Patrick KonradBora-hansgrohe
25.Nicolas RocheTeam Sunweb
26.Roman KreuzigerDimension Data
27.Robert StannardMitchelton-Scott
28.Geraint ThomasTeam Ineos
29.Tiesj BenootLotto Soudal
30.François BidardAG2R La Mondiale
31.Héctor CarreteroMovistar Team
32.Rohan DennisBahrain-Merida
33.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin
34.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step
35.Hugh CarthyEF Education First
36.Nathan BrownEF Education First
37.Sergio HenaoUAE Team Emirates
38.Mathias FrankAG2R La Mondiale
39.Romain SicardTeam Total Direct Energie
40.Simon SpilakKatusha-Alpecin
41.Patrick SchellingSwitzerland
42.Fabio AruUAE Team Emirates
43.Wilco KeldermanTeam Sunweb
44.Winner AnaconaMovistar Team
45.Domenico PozzovivoBahrain-Merida
46.Jan HirtAstana Pro Team
47.Steve MorabitoGroupama-FDJ
48.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
49.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
50.Fabio FellineTrek-Segafredo
51.Kenny ElissondeTeam Ineos
52.Marc SolerMovistar Team
53.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
54.Lluís MasMovistar Team
55.Lawson CraddockEF Education First
56.Jonathan CastroviejoTeam Ineos
57.Matteo BadilattiSwitzerland
58.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
59.Simon GeschkeCCC Team
60.Michael AlbasiniMitchelton-Scott00:15
61.Michael ScharCCC Team00:34
62.Marc HirschiTeam Sunweb00:41
63.Lennard KamnaTeam Sunweb00:55
64.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott01:28
65.Daniel OssBora-hansgrohe03:12
66.Willie SmitKatusha-Alpecin
67.Gino MaderDimension Data
68.Nikias ArndtTeam Sunweb
69.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
70.Carlos BarberoMovistar Team
71.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb04:08
72.Brandon McnultyRally UHC Cycling05:21
73.Matej MohoricBahrain-Merida
74.Patrick BevinCCC Team
75.Adam HansenLotto Soudal06:14
76.Stan DewulfLotto Soudal
77.Maxime MonfortLotto Soudal
78.Michael HepburnMitchelton-Scott
79.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
80.Marcus BurghardtBora-hansgrohe
81.Simon PellaudSwitzerland08:10
82.Tom-Jelte SlagterDimension Data
83.Paul OurselinTeam Total Direct Energie
84.Rui CostaUAE Team Emirates
85.Rob BrittonRally UHC Cycling
86.Antwan TolhoekJumbo-Visma
87.Timo RoosenJumbo-Visma
88.Yuriy NatarovAstana Pro Team
89.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
90.Manuele MoriUAE Team Emirates
91.Sep VanmarckeEF Education First
92.Andrey ZeitsAstana Pro Team
93.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
94.Pierre LatourAG2R La Mondiale
95.Valerio AgnoliBahrain-Merida11:36
96.Claudio ImhofSwitzerland
97.Daniel HoelgaardGroupama-FDJ
98.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
99.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
100.Gian FrieseckeSwitzerland
101.Mitchell DockerEF Education First
102.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida
103.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
104.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
105.Tosh van der SandeLotto Soudal
106.Ben KingDimension Data
107.Fabian LienhardSwitzerland
108.Jay Robert ThomsonDimension Data
109.Ryan AndersonRally UHC Cycling
110.Floris de TierJumbo-Visma
111.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie
112.Szymon SajnokCCC Team
113.Enzo WoutersLotto Soudal
114.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
115.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
116.Michael GoglTrek-Segafredo
117.Daniel MclayEF Education First
118.Andrea GarosioBahrain-Merida
119.John DegenkolbTrek-Segafredo
120.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
121.Colin JoyceRally UHC Cycling
122.Robin CarpenterRally UHC Cycling
123.Łukasz WiśniowskiCCC Team
124.Maciej BodnarBora-hansgrohe
125.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
126.Rick ZabelKatusha-Alpecin
127.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
128.Tom ScullyEF Education First
129.Antonio NibaliBahrain-Merida
130.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
131.Jelle VanendertLotto Soudal
132.Svein TuftRally UHC Cycling
133.Sam BewleyMitchelton-Scott
134.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
135.Luke RoweTeam Ineos
136.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
137.Owain DoullTeam Ineos
138.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
139.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
140.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
141.Tom BohliUAE Team Emirates
142.Jürgen RoelandtsMovistar Team
143.Gavin MannionRally UHC Cycling
144.Taco van der HoornJumbo-Visma
145.Alexander KristoffUAE Team Emirates
DNFDanny van PoppelJumbo-Visma
DNSBruno ArmirailGroupama-FDJ

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step4:12:16
2.Peter SaganBora-hansgrohe
3.Rohan DennisBahrain-Merida00:01
4.Michael MatthewsTeam Sunweb
5.Lawson CraddockEF Education First00:06
6.Stefan KungGroupama-FDJ00:10
7.Matteo TrentinMitchelton-Scott00:17
8.Geraint ThomasTeam Ineos00:18
9.Jonathan CastroviejoTeam Ineos00:19
10.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
11.Luis León SanchezAstana Pro Team
12.Winner AnaconaMovistar Team
13.Patrick KonradBora-hansgrohe00:20
14.Nathan HaasKatusha-Alpecin
15.Fabio FellineTrek-Segafredo
16.Egan BernalTeam Ineos00:24
17.Omar FraileAstana Pro Team
18.Kevin GenietsGroupama-FDJ00:26
19.Tiesj BenootLotto Soudal
20.Nicolas RocheTeam Sunweb00:27
21.Lluís MasMovistar Team00:28
22.Marc SolerMovistar Team00:30
23.Fabio AruUAE Team Emirates00:31
24.Steve MorabitoGroupama-FDJ00:32
25.Carlos BetancurMovistar Team00:34
26.Romain SicardTeam Total Direct Energie00:35
27.Michael ValgrenDimension Data
28.Sergio HenaoUAE Team Emirates00:37
29.Greg van AvermaetCCC Team00:38
30.Simon GeschkeCCC Team00:39
31.Simon SpilakKatusha-Alpecin
32.Mathias FrankAG2R La Mondiale00:40
33.Jan HirtAstana Pro Team00:41
34.Nicola ConciTrek-Segafredo
35.Hugh CarthyEF Education First
36.Enric MasDeceuninck-Quick Step00:44
37.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step00:46
38.Koen BouwmanJumbo-Visma00:47
39.Nathan BrownEF Education First00:49
40.Roman KreuzigerDimension Data00:50
41.Matteo FabbroKatusha-Alpecin00:53
42.Domenico PozzovivoBahrain-Merida00:54
43.Ben SwiftTeam Ineos
44.Roland ThalmannSwitzerland00:56
45.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale00:58
46.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo00:59
47.Patrick SchellingSwitzerland01:01
48.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin01:02
49.Michael AlbasiniMitchelton-Scott01:04
50.Héctor CarreteroMovistar Team01:05
51.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
52.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale01:06
53.Michael ScharCCC Team01:09
54.Robert StannardMitchelton-Scott01:12
55.François BidardAG2R La Mondiale01:13
56.Sven Erik BystromUAE Team Emirates01:16
57.Marc HirschiTeam Sunweb01:17
58.Merhawi KudusAstana Pro Team01:20
59.Kenny ElissondeTeam Ineos01:25
60.Lennard KamnaTeam Sunweb01:26
61.Wilco KeldermanTeam Sunweb01:29
62.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie01:39
63.Matteo BadilattiSwitzerland01:47
64.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott02:02
65.Nikias ArndtTeam Sunweb03:30
66.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe03:48
67.Gino MaderDimension Data04:01
68.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb04:05
69.Willie SmitKatusha-Alpecin04:14
70.Daniel OssBora-hansgrohe04:19
71.Carlos BarberoMovistar Team04:24
72.Patrick BevinCCC Team05:24
73.Brandon McnultyRally UHC Cycling05:50
74.Matej MohoricBahrain-Merida06:09
75.Michael HepburnMitchelton-Scott06:23
76.Benjamin ThomasGroupama-FDJ06:30
77.Maxime MonfortLotto Soudal06:35
78.Stan DewulfLotto Soudal06:39
79.Marcus BurghardtBora-hansgrohe07:06
80.Adam HansenLotto Soudal07:18
81.Sep VanmarckeEF Education First08:30
82.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team08:40
83.Rui CostaUAE Team Emirates08:42
84.Pierre LatourAG2R La Mondiale08:45
85.Tom-Jelte SlagterDimension Data08:51
86.Rob BrittonRally UHC Cycling08:53
87.Andrey ZeitsAstana Pro Team08:54
88.Larry WarbasseAG2R La Mondiale08:57
89.Paul OurselinTeam Total Direct Energie09:02
90.Simon PellaudSwitzerland09:10
91.Yuriy NatarovAstana Pro Team09:11
92.Timo RoosenJumbo-Visma09:17
93.Antwan TolhoekJumbo-Visma09:19
94.Manuele MoriUAE Team Emirates09:39
95.Maciej BodnarBora-hansgrohe11:31
96.Tom ScullyEF Education First11:42
97.Claudio ImhofSwitzerland11:44
98.Tom BohliUAE Team Emirates11:46
99.Owain DoullTeam Ineos11:50
100.Łukasz WiśniowskiCCC Team11:52
101.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
102.Mitchell DockerEF Education First11:56
103.Gian FrieseckeSwitzerland11:59
104.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida12:05
105.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
106.Michael GoglTrek-Segafredo12:08
107.Reto HollensteinKatusha-Alpecin12:09
108.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
109.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step12:11
110.Reinardt Janse van RensburgDimension Data12:13
111.Sam BewleyMitchelton-Scott12:15
112.John DegenkolbTrek-Segafredo12:17
113.Jay Robert ThomsonDimension Data12:18
114.Gavin MannionRally UHC Cycling12:19
115.Rick ZabelKatusha-Alpecin12:20
116.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie12:23
117.Szymon SajnokCCC Team12:26
118.Ben KingDimension Data
119.Robin CarpenterRally UHC Cycling12:28
120.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
121.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
122.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie12:29
123.Fabian LienhardSwitzerland12:31
124.Colin JoyceRally UHC Cycling12:32
125.Valerio AgnoliBahrain-Merida12:33
126.Alexander KristoffUAE Team Emirates12:34
127.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
128.Svein TuftRally UHC Cycling12:35
129.Taco van der HoornJumbo-Visma
130.Antonio NibaliBahrain-Merida12:38
131.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
132.Ryan AndersonRally UHC Cycling12:39
133.Daniel MclayEF Education First12:43
134.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma12:46
135.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
136.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie12:47
137.Jürgen RoelandtsMovistar Team
138.Andrea GarosioBahrain-Merida12:50
139.Jelle VanendertLotto Soudal12:52
140.Tosh van der SandeLotto Soudal
141.Floris de TierJumbo-Visma12:55
142.Daniel HoelgaardGroupama-FDJ13:02
143.Luke RoweTeam Ineos13:06
144.Kiel ReijnenTrek-Segafredo13:09
145.Enzo WoutersLotto Soudal13:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: