Tour de Suisse 2019: etap 1. Rohan Dennis ułamki przed Maciejem Bodnarem

Rohan Dennis (Bahrain-Merida) zwycięstwem na trasie jazdy indywidualnej na czas w Langnau im Emmental otworzył 83. edycję wyścigu Tour de Suisse.

Australijczyk na dystanie 9500 metrów wykręcił rezultat o 14 setnych sekundy lepszy od Macieja Bodnara (Bora-hansgrohe) i o sekundę lepszy od swojego rodaka Michaela Matthewsa (Team Sunweb).

Dla polskiego zespołu CCC 7. czas zapisał Nowozelandczyk Patrick Bevin.

Rywalizacja toczyła się na płaskiej trasie w kantonie Berno, a blisko 10-kilometrowy odcinek nie nastręczał większych trudności, premiując specjalistów w jeździe na czas. Ci na trasę ruszali wcześniej, mając w perspektywie opady deszczu zapowiadane na popołudnie.

Bodnar startował dość wcześnie i ustawił poprzeczkę dla rywali. Ten sam wynik, 10 minut i 50 sekund, zapisał podążający w ślady Polaka Dennis, ale rezultat mistrza świata okazał się o 14 setnych sekundy lepszy.

Do zawodnika Bahrain-Merida na sekundę zbliżył się jeszcze Michael Matthews (Team Sunweb), ale poza nim nikt nie zdołał zagrozić pierwszej dwójce, tym bardziej, że ostatnią grupę startujących witał deszcz.

W gronie kolarzy liczących się w klasyfikacji generalnej i przygotowujących się do Tour de France, najlepiej wypadł Geraint Thomas (Team Ineos). Walijczyk z trasą uporał się o 2 sekundy lepiej niż Patrick Konrad (Bora-hansgrohe), o 6 sekund lepiej niż jego drużynowy kolega Egan Bernal, 13 sekund lepiej niż Fabio Aru (UAE Team Emirates) i 26 sekund lepiej niż Enric Mas (Deceuninck - Quick-Step).

Wyniki 1. etapu Tour de Suisse 2019 (2.WT), Langnau im Emmental – Langnau im Emmental (9,5 km; jazda indywidualna na czas):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Rohan DennisBahrain-Merida10:50
2.Maciej BodnarBora-hansgrohe
3.Michael MatthewsTeam Sunweb00:01
4.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb00:02
5.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step
6.Lawson CraddockEF Education First00:05
7.Peter SaganBora-hansgrohe00:07
8.Patrick BevinCCC Team00:08
9.Stefan KüngGroupama-FDJ00:09
10.Tom ScullyEF Education First00:11
11.Michael HepburnMitchelton-Scott00:14
12.Tom BohliUAE Team Emirates00:15
13.Geraint ThomasTeam Ineos00:17
14.Jonathan CastroviejoTeam Ineos00:18
15.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
16.Winner AnaconaMovistar Team
17.Patrick KonradBora-hansgrohe00:19
18.Owain DoullTeam Ineos
19.Nathan HaasKatusha-Alpecin
20.Claudio ImhofSwitzerland
21.Fabio FellineTrek-Segafredo
22.Matteo TrentinMitchelton-Scott00:20
23.Łukasz WiśniowskiCCC Team00:21
24.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
25.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
26.Egan BernalTeam Ineos00:23
27.Nikias ArndtTeam Sunweb
28.Mitchell DockerEF Education First00:25
29.Sep VanmarckeEF Education First
30.Kevin GenietsGroupama-FDJ
31.Omar FraileAstana Pro Team
32.Tiesj BenootLotto Soudal
33.Maxime MonfortLotto Soudal00:26
34.Nicolas RocheTeam Sunweb
35.Lluís MasMovistar Team00:27
36.Gian FrieseckeSwitzerland00:28
37.Marc SolerMovistar Team00:29
38.Stan DewulfLotto Soudal00:30
39.Fabio AruUAE Team Emirates
40.Steve MorabitoGroupama-FDJ00:31
41.Carlos BetancurMovistar Team00:33
42.Cortina Iván GarcíaBahrain-Merida00:34
43.Romain SicardTeam Total Direct Energie
44.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
45.Luis León SánchezAstana Pro Team
46.Brandon McnultyRally UHC Cycling
47.Michael ValgrenDimension Data
48.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team00:35
49.Sergio HenaoUAE Team Emirates00:36
50.Poppel Danny VanJumbo-Visma
51.Lennard KämnaTeam Sunweb
52.Michael GoglTrek-Segafredo00:37
53.Greg Van AvermaetCCC Team
54.Rui CostaUAE Team Emirates
55.Simon GeschkeCCC Team00:38
56.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
57.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
58.Simon SpilakKatusha-Alpecin
59.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott00:39
60.Mathias FrankAG2R La Mondiale
61.Michael SchärCCC Team00:40
62.Jan HirtAstana Pro Team
63.Pierre LatourAG2R La Mondiale
64.Nicola ConciTrek-Segafredo
65.Hugh CarthyEF Education First
66.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
67.Marc HirschiTeam Sunweb00:41
68.Lukas PöstlbergerBora-hansgrohe
69.Reinardt Janse Van RensburgDimension Data00:42
70.Enric MasDeceuninck-Quick Step00:43
71.Sam BewleyMitchelton-Scott00:44
72.Dries DevenynsDeceuninck-Quick Step00:45
73.John DegenkolbTrek-Segafredo00:46
74.Tom-Jelte SlagterDimension Data
75.Koen BouwmanJumbo-Visma
76.Jay Robert ThomsonDimension Data00:47
77.Nathan BrownEF Education First00:48
78.Rob BrittonRally UHC Cycling
79.Andrey ZeitsAstana Pro Team00:49
80.Gavin MannionRally UHC Cycling
81.Rick ZabelKatusha-Alpecin
82.Roman KreuzigerDimension Data
83.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie00:52
84.Daniel MclayEF Education First
85.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
86.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
87.Domenico PozzovivoBahrain-Merida00:53
88.Ben SwiftTeam Ineos
89.Matej MohoričBahrain-Merida
90.Michael AlbasiniMitchelton-Scott00:54
91.Gino MäderDimension Data
92.Szymon SajnokCCC Team00:55
93.Ben KingDimension Data
94.Roland ThalmannSwitzerland00:56
95.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
96.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale00:57
97.Robin CarpenterRally UHC Cycling
98.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
99.Marcus BurghardtBora-hansgrohe
100.Paul OurselinTeam Total Direct Energie
101.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie00:58
102.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
103.Guillaume Van KeirsbulckCCC Team00:59
104.Patrick SchellingSwitzerland01
105.Fabian LienhardSwitzerland
106.Colin JoyceRally UHC Cycling01:01
107.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin
108.Valerio AgnoliBahrain-Merida01:02
109.Alexander KristoffUAE Team Emirates01:03
110.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
111.Héctor CarreteroMovistar Team01:04
112.Svein TuftRally UHC Cycling
113.Taco van Der HoornJumbo-Visma
114.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
115.Aurélien Paret-PeintreAG2R La Mondiale01:05
116.Simon PellaudSwitzerland
117.Yuriy NatarovAstana Pro Team01:06
118.Antonio NibaliBahrain-Merida01:07
119.Willie SmitKatusha-Alpecin
120.Michael MørkøvDeceuninck-Quick Step
121.Ryan AndersonRally UHC Cycling01:08
122.Adam HansenLotto Soudal01:09
123.Robert StannardMitchelton-Scott01:11
124.François BidardAG2R La Mondiale01:12
125.Timo RoosenJumbo-Visma
126.Daniel OssBora-hansgrohe
127.Antwan TolhoekJumbo-Visma01:14
128.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma01:15
129.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
130.Sven Erik BystrømUAE Team Emirates
131.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie01:16
132.Jürgen RoelandtsMovistar Team
133.Carlos BarberoMovistar Team01:17
134.Merhawi KudusAstana Pro Team01:19
135.Andrea GarosioBahrain-Merida
136.Jelle VanendertLotto Soudal01:21
137.Tosh van Der SandeLotto Soudal
138.Kenny ElissondeTeam Ineos01:24
139.Floris De TierJumbo-Visma
140.Enzo WoutersLotto Soudal01:27
141.Wilco KeldermanTeam Sunweb01:28
142.Daniel HoelgaardGroupama-FDJ01:31
143.Manuele MoriUAE Team Emirates01:34
144.Luke RoweTeam Ineos01:35
145.Kiel ReijnenTrek-Segafredo01:38
146.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
147.Matteo BadilattiSwitzerland01:46

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. Karol

    15 czerwca 2019, 18:06 o 18:06

    Tak mało brakowało, szkoda. Miałby Maciek fajny skalp w swojej niezbyt bogatej kolekcji.

    • vip

      16 czerwca 2019, 21:53 o 21:53

      Sam jesteś niezbyt bogaty w swoich komentarzach!

  2. KACZAKWILI

    15 czerwca 2019, 19:40 o 19:40

    Wielkie gratulacje!

  3. Radek

    15 czerwca 2019, 22:38 o 22:38

    Idzie forma u Macieja!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: