Wout Poels (Team Ineos) wygrał w stacji narciarskiej Les Sept Laux-Pipay siódmy odcinek Critérium du Dauphiné.
Holender na końcowych metrach wyprzedził Jakoba Fuglsanga (Astana) i Emanuela Buchmanna (Bora-hansgrohe). Fuglsang przejął żółtą koszulkę lidera.
Mistrz Polski Michał Kwiatkowski (Team Ineos), po próbie odjazdu na końcowym podjeździe, zajął 23. miejsce.
Królewski etap wyścigu, o długości zaledwie 134 kilometrów, prowadził przez cztery górskie premie: Col de l’Épine (43 km – 90,5 km przed metą; 7,6 km; 7,2%, kat. 1), Col du Granier (72,5 km – 61 km przed metą; 12, km; 5,8%, kat. 1), Col de Marcieu (100,5 km – 33 km przed metą; 10,4 km; 6,1%, kat. 1) i na sam koniec do Les Sept Laux-Pipay – 19-kilometrowe wyzwanie, o średnim nachyleniu 6,9%.
Liczna ucieczka zaczęła się kształtować przed pierwszą przełęczą, w sumie odjechało 28 zawodników: Gianni Moscon, Dylan van Baarle (Ineos), Jack Haigh, Damian Howson (Mitchelton-Scott), Mikaël Chérel (AG2R-La Mondiale), Julian Alaphilippe, Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step), Felix Grossschartner (Bora-hansgrohe), Alexey Lutsenko, Magnus Cort (Astana), Jesper Hansen (Cofidis), Ruben Fernandez (Movistar), Lennard Hofstede (Jumbo-Visma), Niklas Eg, Edward Theuns (Trek-Segafredo), Michael Woods (Education First), Rémy Mertz (Lotto-Soudal), Mark Padun (Bahrain-Merida), Joey Rosskopf (CCC), Quentin Pacher (Vital Concept), Kevin Ledanois (Arkea-Samsic), Rob Power (Sunweb), Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale), Edward Ravasi (UAE Team Emirates), Stéphane Rossetto (Cofidis), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Pierre Rolland (Vital Concept), Jérémy Maison (Arkea-Samsic) i Nils Politt (Katusha).
Wczorajszy zwycięzca Alaphilippe z Hofstede oderwali się z czołówki na Col du Granier. Dwójka zameldowała się na premii z przewagą 1:15 nad następnymi kolarzami, a strata peletonu wynosiła w tym miejscu 4:20.
Hofstede na zjeździe upadł, ale szybko się pozbierał i na powrót dołączył do Francuza. Obaj jednak zostali wchłonięci na Col de Marcieu. Ucieczka całkowicie się rozpadła, na czele pozostali Michael Woods i Alexey Lutsenko. W peletonie, wciąż z obecnym Michałem Kwiatkowskim, przyspieszyła Astana, zbliżając się na 2 minuty. Na trasie rozpadało się.
Końcową wspinaczkę jako pierwsi rozpoczęli Moscon, Chérel, Woods, Lutsenko, Hansen, Power, Cort, Grossschartner i Haig. Z tyłu tempo podkręcił Movistar Team, zbliżając główną grupę 15 kilometrów przed metą na 1:05.
11 kilometrów kilometrów przed kreską z grupy lidera Adama Yatesa (Mitchelton-Scott) ruszył Nairo Quintana (Astana), do którego dołączył tylko mistrz Polski. Akcja Kolumbijczyka nie powiodła się. Kwiatkowski ruszył solo, dościgając prowadzących Woodsa i Lutsenko 7 kilometrów przed metą.
Czołówka wyścigu jeszcze wstrzymywała się z atakami, mając na widoku trójkę. Kwiatkowski próbował wyjść na samotne prowadzenie, jednak bez powodzenia.
4 kilometry przed metą było po akcji. Jakob Fuglsang mocno zaciągnął, poprawił Thibau Pinot (Groupama-FDJ), ale atak wyprowadził Emanuel Buchmann. Do kolarz Bora-hansgrohe przeskoczył Fuglsang. Dwójkę ścigał Yates, z piątką rywali za sobą.
Na ostatni kilometrze ruszył Wout Poels, dopadając dwójkę 250 metrów przed kreską, a następnie odskakując po etap.
💪 Quelle belle "remontada" de Wout Poels !
⏪ Revivez le dernier kilomètre de l'étape 7⃣ du #Dauphiné.💪 What a comeback by Wout Poels !
⏪ Relieve the last kilometre of stage 7⃣ of the #Dauphiné. pic.twitter.com/F0UxhucUgU— Critérium du Dauphiné (@dauphine) June 15, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wout Poels | Team Ineos | 4:01:34 |
2. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 00:01 |
3. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
4. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:10 |
5. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
6. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
7. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 00:13 |
8. | Tejay van Garderen | EF Education First | 00:16 |
9. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 00:30 |
10. | Bjorg Lambrecht | Lotto Soudal | 00:34 |
11. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 00:46 |
12. | Michael Woods | EF Education First | |
13. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
14. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
15. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 00:58 |
16. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
17. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:16 |
18. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:45 |
19. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
20. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
21. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
22. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
23. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
24. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 03:20 |
25. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | 03:49 |
26. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
27. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 04:03 |
28. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
29. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | |
30. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
31. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 05:28 |
32. | Robert Power | Team Sunweb | 05:31 |
33. | Joey Rosskopf | CCC Team | 07:31 |
34. | Gianni Moscon | Team Ineos | 09:01 |
35. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 09:28 |
36. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 10:13 |
37. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 11:56 |
38. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
39. | Alberto Bettiol | EF Education First | 12:57 |
40. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 13:10 |
41. | Carlos Verona | Movistar Team | 14:06 |
42. | Rubén Fernandez | Movistar Team | |
43. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
44. | Jérémy Maison | Team Arkéa Samsic | |
45. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | |
46. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
47. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
48. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 15:05 |
49. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 16:07 |
50. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | 16:08 |
51. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
52. | Simon Clarke | EF Education First | 16:10 |
53. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 17:49 |
54. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 18:03 |
55. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 19:44 |
56. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
57. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 19:51 |
58. | Serge Pauwels | CCC Team | 20:16 |
59. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert Cycling Team | |
60. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | |
61. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
62. | Florian Stork | Team Sunweb | |
63. | Paweł Bernas | CCC Team | |
64. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 21:20 |
65. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | |
66. | Laurens Ten Dam | CCC Team | 21:23 |
67. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 21:28 |
68. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 21:53 |
69. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
70. | Mark Padun | Bahrain-Merida | |
71. | Ian Stannard | Team Ineos | |
72. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
73. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
74. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 23:01 |
75. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 24:18 |
76. | Petr Vakoc | Deceuninck-Quick Step | |
77. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
78. | Johannes Frohlinger | Team Sunweb | |
79. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
80. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
81. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | |
82. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
83. | Stefan de Bod | Dimension Data | |
84. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | |
85. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
86. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | |
87. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
88. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
89. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
90. | Logan Owen | EF Education First | |
91. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
92. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
93. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
94. | Rafael Valls | Movistar Team | |
95. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | |
96. | Quentin Pacher | Vital Concept-B&B Hotels | |
97. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | |
98. | James Whelan | EF Education First | |
99. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
100. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
101. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
102. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
103. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
104. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
105. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
106. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
107. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
108. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
109. | Christoph Pfingsten | Bora-hansgrohe | |
110. | Jonas Koch | CCC Team | |
111. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | 26:35 |
112. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
113. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 27:57 |
114. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
115. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
116. | Julien Vermote | Dimension Data | |
117. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
118. | Julius van Den Berg | EF Education First | |
119. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
120. | Jaco Venter | Dimension Data | |
121. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | |
122. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 32:09 |
123. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 35:10 |
DNF | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
DNF | Maxime Cam | Vital Concept-B&B Hotels | |
DNF | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
DNF | Yoann Bagot | Vital Concept-B&B Hotels | |
DNF | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | |
DNF | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
DNF | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
DNF | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
DNF | Lorrenzo Manzin | Vital Concept-B&B Hotels | |
DNS | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
DNS | Davide Ballerini | Astana Pro Team | |
DNS | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
DNS | Tom Dumoulin | Team Sunweb | |
DNS | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 27:36:40 |
2. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 00:08 |
3. | Tejay van Garderen | EF Education First | 00:20 |
4. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 00:21 |
5. | Wout Poels | Team Ineos | 00:28 |
6. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 00:32 |
7. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:33 |
8. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 01:12 |
9. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:20 |
10. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 01:21 |
11. | Nairo Quintana | Movistar Team | 01:24 |
12. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 01:38 |
13. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
14. | Michael Woods | EF Education First | 02:24 |
15. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:13 |
16. | Bjorg Lambrecht | Lotto Soudal | 03:17 |
17. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:29 |
18. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 05:49 |
19. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 06:15 |
20. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 06:53 |
21. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 07:14 |
22. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 08:00 |
23. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 08:44 |
24. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 09:18 |
25. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 10:16 |
26. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 11:50 |
27. | Joey Rosskopf | CCC Team | 11:51 |
28. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | 14:20 |
29. | Alberto Bettiol | EF Education First | 14:57 |
30. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 16:12 |
31. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 19:03 |
32. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 20:06 |
33. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 20:48 |
34. | Gianni Moscon | Team Ineos | 22:49 |
35. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 23:16 |
36. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 24:33 |
37. | Rubén Fernandez | Movistar Team | 26:31 |
38. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 27:02 |
39. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 27:27 |
40. | Serge Pauwels | CCC Team | 27:45 |
41. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 28:31 |
42. | Carlos Verona | Movistar Team | 28:40 |
43. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 29:31 |
44. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 31:07 |
45. | Robert Power | Team Sunweb | 31:41 |
46. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 32:45 |
47. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 33:47 |
48. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 33:53 |
49. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 34:37 |
50. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert Cycling Team | 34:58 |
51. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 35:27 |
52. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 35:49 |
53. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 36:28 |
54. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 36:32 |
55. | Rafael Valls | Movistar Team | 39:53 |
56. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 41:52 |
57. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 42:05 |
58. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 42:07 |
59. | Jérémy Maison | Team Arkéa Samsic | 42:36 |
60. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 43:26 |
61. | Hernando Bohorquez | Astana Pro Team | 43:47 |
62. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 44:36 |
63. | Simon Clarke | EF Education First | 44:51 |
64. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 44:54 |
65. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 45:03 |
66. | Paweł Bernas | CCC Team | 45:08 |
67. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 45:40 |
68. | Jonas Koch | CCC Team | 45:59 |
69. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 46:54 |
70. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 47:45 |
71. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 47:57 |
72. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 48:23 |
73. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 48:38 |
74. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | 49:15 |
75. | Florian Stork | Team Sunweb | 50:59 |
76. | Mark Padun | Bahrain-Merida | 51:14 |
77. | Petr Vakoc | Deceuninck-Quick Step | 51:32 |
78. | Quentin Pacher | Vital Concept-B&B Hotels | 52:06 |
79. | Stefan de Bod | Dimension Data | 53:25 |
80. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | 53:57 |
81. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 54:28 |
82. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 54:41 |
83. | Logan Owen | EF Education First | 54:42 |
84. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 55:04 |
85. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 55:40 |
86. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 55:58 |
87. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 56:58 |
88. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 57:17 |
89. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 57:49 |
90. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 57:57 |
91. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 59:09 |
92. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 59:28 |
93. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 1:00:19 |
94. | Laurens Ten Dam | CCC Team | 1:02:11 |
95. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 1:03:02 |
96. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 1:04:03 |
97. | Christoph Pfingsten | Bora-hansgrohe | 1:04:12 |
98. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 1:06:29 |
99. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 1:06:40 |
100. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 1:06:53 |
101. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 1:07:06 |
102. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:08:04 |
103. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 1:09:38 |
104. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 1:11:20 |
105. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 1:11:21 |
106. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:11:44 |
107. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | 1:12:12 |
108. | Ian Stannard | Team Ineos | 1:12:18 |
109. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:12:20 |
110. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 1:12:23 |
111. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 1:12:35 |
112. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 1:13:48 |
113. | Johannes Frohlinger | Team Sunweb | 1:14:01 |
114. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 1:15:17 |
115. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 1:15:28 |
116. | James Whelan | EF Education First | 1:16:25 |
117. | Julien Vermote | Dimension Data | 1:18:03 |
118. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 1:18:53 |
119. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 1:18:55 |
120. | Jaco Venter | Dimension Data | 1:20:53 |
121. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | 1:21:12 |
122. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 1:22:28 |
123. | Julius van Den Berg | EF Education First | 1:23:08 |
ander_her
15 czerwca 2019, 22:02 o 22:02
Kwiato świetnie fajna jazda