Małopolski Wyścig Górski 2019: etap 1. Zwycięstwo Anatolia Budiaka

Anatolii Budiak (Wibatech Merx Wrocław) wygrał w Wieliczce pierwszy etap 57. Małopolskiego Wyścigu Górskiego, obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na mecie wyznaczonej na stromym, brukowanym podjeździe Budiak pokonał Adama Stachowiaka (Voster ATS) i Karola Domagalskiego (Hurom BDC Development).

Rywalizacja na etapie otwierającym zmagania w Małopolskim Wyścigu Górskim od samego startu była bardzo zacięta. Od startu peleton był bardzo aktywny, a kolarze licznie podejmowali próby ucieczek. Pierwsza konkretna akcja zawiązała się jednak dopiero po ponad 30 kilometrach. Wówczas do przodu odskoczył Emanuel Piaskowy (Hurom BDC Development) i Tomas Jakoubek (CK Pribram Gastro).

Dwójka zawodników uzyskała ponad 4 minuty przewagi, a peleton się uspokoił. Po 30 kilometrach rozpoczęła się kolejna tura harców, w wyniku których powstał pięcioosobowy kontratak w składzie: Karol Domgalski (Hurom BDC), Anatolii Budiak (Wibatech Merx Wrocław), Adam Stachowiak (Voster ATS), Andrea Di Renzo (VPM Porto) i Vitaliy Buts (Ukraina).

15 kilometrów przed metą czołówka się podzieliła, ale z uwagi na dużą, około 4-minutową przewagę nad kolejnymi zawodnikami, wiadomo było, że to ona między sobą rozstrzygnie o losach 1. etapu.

Wyniki 1. etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2019 (2.1), Myślenice - Wieliczka (120 km):

1 Analotii Budiak (Wibatech Merx Wrocław)
2 Adam Stachowiak (Voster ATS)
3 Karol Domagalski (Hurom BDC Development)

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: