Daniel - odzież kolarska

Juan Jose Cobo straci sukces w Vuelta a España 2011?

Trybunał Antydopingowy Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) uznał, że Juan Jose Cobo w latach 2009 - 2011 złamał przepisy antydopingowe.

W paszporcie biologicznym Hiszpana organy walki z zabronionym wspomaganiem dopatrzyły się anomalii i zawyrokowały, że te spowodowane być mogły tylko użyciem zabronionych substancji.

Niejasności miały być wykryte w okresie 2009-2011. 38-latek, który ostatnio ścigał się w 2014 roku, został zawieszony na okres trzech lat i najprawdopodobniej straci pierwsze miejsce w Vuelta a España 2011.

Unia nie podała szczegółów sprawy, natomiast zawodnik ma prawo do apelacji.

Nie jest jasne, czy w takiej sytuacji na najwyższy stopień podium Vuelty awansuje Chris Froome, który w 2011 roku zajął drugie miejsce, czy też pierwsza lokata pozostanie bez właściciela. Mający wówczas 26 lat Froome przegrał z Hiszpanem o 13 sekund i wyprzedził Bradleya Wigginsa i Baukę Mollemę. Według informacji hiszpańskiej stacji "TVE", Brytyjczyk powinien zostać przesunięty na pierwszą pozycję.

Cobo podczas tamtej edycji hiszpańskiego wyścigu zwyciężył również w klasyfikacji kombinowanej i na trasie 15. etapu, z metą na Alto de l'Angliru. Ponadto grozi mu utrata wywalczonego w 2009 roku sukcesu na 19. odcinku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: