OVO Energy Women's Tour 2019: etap 3. Jolien D'Hoore jeszcze raz

Jolien D’Hoore

Belgijka Jolien D'Hoore zwyciężyła w hrabstwie Oxfordshire na trzecim odcinku Women's Tour.

Zawodniczka ekipy Boels Dolmans pokonała na ostatnich metrach Lisę Brennauer (WNT Rotor). Trzecie miejsce zajęła Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg).

Brennauer została nową liderką zmagań, koszulkę przejmując od wycofanej w trakcie etapu Marianne Vos (CCC-Liv).

Trzeciego dnia rywalizacji na Wyspach Brytyjskich zawodniczki pokonywały stosunkowo płaski odcinek w hrabstwie Oxfordshire. Dwie górskie premie, zlokalizowane na pierwszych 21 kilometrach, szybko rozstrzygnęły kwestię ucieczki oraz punktów. Koszulkę najlepszej góralki utrzymała Christine Majerus (Boels Dolmans), punktowała także Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), a w ucieczce dnia znalazła się samotnie Anna Plichta (Trek-Segafredo), budując minutową przewagę nad peletonem.

Wyścig nieszczęśliwie zakłóciła kraksa na 67 kilometrze etapu. Sędziowie wobec sporej liczby poszkodowanych zarządzili neutralizację, a peleton opuściły poszkodowane Marianne Vos, Jeanne Korevaar (CCC-Liv) oraz Trixi Worrack (Trek-Segafredo). Po wznowieniu ścigania prowadząca Plichta dysponowała 55 sekundami przewagi.

Polka na czele kręciła dość długo, a jej przewaga wahała się między 40 sekundami a półtorej minuty. Peleton skasował tę akcję na 41 kilometrów przed metą, ale poprawić nie udało się żadnej z zawodniczek, choć prób nie brakowało.

Witany przez tłumy kibiców peleton przemknął przez brytyjskie pola i miasteczka, kierując się na Blenheim Palace. Ekipa Boels Dolmans nogami Christine Majerus próbowała kontrolować sytuację, a w końcówce zdołała na dobrej pozycji ustawić Jolien D'Hoore, która nie zmarnowała szansy i zapisała na swoim koncie drugie w tej edycji zwycięstwo.

Wyniki 3. etapu OVO Energy Women's Tour 2019 (2.WWT), Henley-on-Thames - Blenheim Palace (145,1 km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Jolien D'hooreBoels-Dolmans Cycling Team3:46:04
2.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling
3.Demi VolleringParkhotel Valkenburg
4.Roxane FournierMovistar Team
5.Sarah RoyMitchelton-Scott
6.Elizabeth DeignanTrek-Segafredo Women
7.Eugénie DuvalFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
8.Maria Giulia ConfalonieriValcar Cylance Cycling
9.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing
10.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling
11.Chloe HoskingAlé Cipollini
12.Coryn RiveraTeam Sunweb
13.Susanne AndersenTeam Sunweb
14.Małgorzata JasińskaMovistar Team
15.Martina AlziniBigla Pro Cycling
16.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team
17.Liane LippertTeam Sunweb
18.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women00:03
19.Aude BiannicMovistar Team
20.Grace BrownMitchelton-Scott
21.Leah KirchmannTeam Sunweb
22.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling
23.Alison JacksonTeam TIBCO-SVB
24.Abby-Mae ParkinsonDrops
25.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling
26.Sheyla GutierrezMovistar Team
27.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
28.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing
29.Leah ThomasBigla Pro Cycling
30.Ashleigh MoolmanCCC-Liv
31.Femke MarkusParkhotel Valkenburg
32.Christine MajerusBoels-Dolmans Cycling Team
33.Brodie ChapmanTeam TIBCO-SVB
34.Marta CavalliValcar Cylance Cycling
35.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
36.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women
37.Riejanne MarkusCCC-Liv
38.Romy KasperAlé Cipollini
39.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling
40.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
41.Eri YonamineAlé Cipollini
42.Sara PentonTeam Virtu Cycling
43.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling
44.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling
45.Eleanor DickinsonDrops
46.Floortje MackaijTeam Sunweb
47.Jessica AllenMitchelton-Scott
48.Abigail van TwiskTrek-Segafredo Women
49.Alexandra ManlyMitchelton-Scott
50.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
51.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling
52.Elizabeth HoldenDrops
53.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling
54.Amalie DideriksenBoels-Dolmans Cycling Team
55.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team
56.Sarah RijkesWNT-Rotor Pro Cycling
57.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling
58.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team
59.Georgia WilliamsMitchelton-Scott
60.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing
61.Manon LloydDrops
62.Roxane KnetemannParkhotel Valkenburg
63.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
64.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
65.Anna ChristianDrops
66.Julia SoekTeam Sunweb
67.Nadia QuagliottoAlé Cipollini00:15
68.Alicia GonzalezMovistar Team
69.Sophie de BoerParkhotel Valkenburg
70.Esther van VeenParkhotel Valkenburg
71.Lisa KleinCanyon SRAM Racing
72.Asja PaladinValcar Cylance Cycling00:33
73.Gracie ElvinMitchelton-Scott00:39
74.Alice BarnesCanyon SRAM Racing01:00
75.Pauliena RooijakkersCCC-Liv01:45
76.Marjolein van 't GeloofAlé Cipollini03:38
77.Lourdes OyarbideMovistar Team
78.Nina KesslerTeam TIBCO-SVB06:48
79.Hannah PaytonDrops
80.Shannon MalseedTeam TIBCO-SVB07:52
81.Alice CobbTeam TIBCO-SVB
82.Rozanne SlikTeam TIBCO-SVB11:04
83.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women
84.Belle de GastParkhotel Valkenburg18:09
DNFElena CecchiniCanyon SRAM Racing
DNFAnouska KosterTeam Virtu Cycling
DNFJeanne KorevaarCCC-Liv
DNFTrixi WorrackTrek-Segafredo Women
DNFValerie DemeyCCC-Liv
DNFBarbara GuarischiTeam Virtu Cycling
DNFMarianne VosCCC-Liv
DNFJulie LethBigla Pro Cycling
DNFKatrine AalerudTeam Virtu Cycling

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling9:29:21
2.Coryn RiveraTeam Sunweb00:05
3.Elizabeth DeignanTrek-Segafredo Women00:06
4.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team
5.Sarah RoyMitchelton-Scott00:08
6.Jolien D'hooreBoels-Dolmans Cycling Team00:10
7.Roxane FournierMovistar Team00:12
8.Maria Giulia ConfalonieriValcar Cylance Cycling
9.Liane LippertTeam Sunweb
10.Susanne AndersenTeam Sunweb00:13
11.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling00:15
12.Eugénie DuvalFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:16
13.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing
14.Sheyla GutierrezMovistar Team
15.Małgorzata JasińskaMovistar Team
16.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women00:18
17.Demi VolleringParkhotel Valkenburg00:19
18.Ashleigh MoolmanCCC-Liv
19.Christine MajerusBoels-Dolmans Cycling Team
20.Eleanor DickinsonDrops00:22
21.Abby-Mae ParkinsonDrops00:23
22.Romy KasperAlé Cipollini00:25
23.Leah KirchmannTeam Sunweb00:26
24.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling
25.Alice Maria ArzuffiValcar Cylance Cycling
26.Leah ThomasBigla Pro Cycling
27.Tiffany CromwellCanyon SRAM Racing
28.Brodie ChapmanTeam TIBCO-SVB
29.Alison JacksonTeam TIBCO-SVB
30.Grace BrownMitchelton-Scott
31.Floortje MackaijTeam Sunweb
32.Marta CavalliValcar Cylance Cycling
33.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
34.Sara PentonTeam Virtu Cycling
35.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling
36.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing
37.Elizabeth HoldenDrops
38.Femke MarkusParkhotel Valkenburg
39.Amalie DideriksenBoels-Dolmans Cycling Team
40.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women
41.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling
42.Riejanne MarkusCCC-Liv
43.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team
44.Martina AlziniBigla Pro Cycling00:34
45.Chloe HoskingAlé Cipollini00:35
46.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:37
47.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling
48.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
49.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
50.Eri YonamineAlé Cipollini
51.Georgia WilliamsMitchelton-Scott
52.Alexandra ManlyMitchelton-Scott
53.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling
54.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling
55.Sarah RijkesWNT-Rotor Pro Cycling
56.Roxane KnetemannParkhotel Valkenburg
57.Aude BiannicMovistar Team00:38
58.Lisa KleinCanyon SRAM Racing
59.Nadia QuagliottoAlé Cipollini
60.Jessica AllenMitchelton-Scott00:49
61.Sophie de BoerParkhotel Valkenburg
62.Julia SoekTeam Sunweb00:54
63.Alicia GonzalezMovistar Team00:55
64.Gracie ElvinMitchelton-Scott01:02
65.Alice BarnesCanyon SRAM Racing01:34
66.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling01:35
67.Asja PaladinValcar Cylance Cycling01:40
68.Anna ChristianDrops02:02
69.Manon LloydDrops
70.Pauliena RooijakkersCCC-Liv02:39
71.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope03:03
72.Esther van VeenParkhotel Valkenburg03:23
73.Karol-Ann CanuelBoels-Dolmans Cycling Team03:27
74.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope03:49
75.Marjolein van 't GeloofAlé Cipollini04:45
76.Abigail van TwiskTrek-Segafredo Women04:47
77.Nina KesslerTeam TIBCO-SVB07:11
78.Alice CobbTeam TIBCO-SVB08:26
79.Lourdes OyarbideMovistar Team10:11
80.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women11:40
81.Rozanne SlikTeam TIBCO-SVB14:12
82.Hannah PaytonDrops15:50
83.Shannon MalseedTeam TIBCO-SVB17:10
84.Belle de GastParkhotel Valkenburg18:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: