Criterium du Dauphine 2019: etap 3. Sam Bennett najszybszy z peletonu

Sam Bennett (Bora - hansgrohe) odniósł zwycięstwo na mecie trzeciego odcinka wyścigu Criterium du Dauphine.

Irlandzki kolarz pokonał na ostatnich metrach najlepszego młodzieżowca wyścigu Wouta van Aerta (Team Jumbo - Visma) oraz Davide Balletriniego (Astana Pro Team). Liderem zmagań pozostał Belg Dylan Teuns (Bahrain-Merida).

Kolarze trzeciego dnia przemieszczali się ponownie drogami regionu Owernia-Rodan-Alpy, z departamentu Górnej Loary kierując się do Puy-de-Dome. W pierwszej części niezbyt trudnego odcinka wyrastała wprawdzie Cote de Allegre (24,5 km; 2,1 km, 4,7%), ale zważywszy, że wszystkie górskie premie oznaczone były premią czwartej kategorii, nawet nagromadzenie Cote de Augerolles (105,5 km; 4,9 km, 3,5%), Cote de Courpiere (117,5 km; 2 km, 4,7%) oraz Cote de Coulaud (121 km; 1,2 km, 5,6%) na 50 kilometrów przed metą nie mogło wstrząsnąć peletonem.

Warunki pogodowe, w jakich przyszło kolarzom pokonywać trasę 3. etapu Criterium du Dauphine, były zgoła odmienne od tych, jakie aktualnie panują w Polsce. Deszcz nie oszczędził peletonu, a temperatura była raczej umiarkowana, oscylując na poziomie 13 stopni Celsjusza.

W tak rześkich okolicznościach przyrody do harców zabrali się dziś Natnael Berhane (Cofidis) i Quentin Pacher (Vital Concept). Francuski duet szybko i sprawnie uformował ucieczkę dnia, oddajając się od peletonu na nieco ponad 3 minuty.

Dwójka kręciła na czele, w spokoju między sobą rozgrywając kolejne premie czekające na trasie do Riom... i to z grubsza tyle, jeśli chodzi o przebieg rywalizacji na wtorkowym etapie.

Im bliżej było mety, tym przewaga czołówki stopniowo malała. Do pracy w grupie głównej włączały się kolejne ekipy liczące dziś na swoich sprinterów.  Na 30 kilometrów różnica wynosiła już tylko pół minuty.

Żywot ucieczki dobiegł końca tuż po przekroczeniu lotnego finiszu w Entraigues, skąd do mety pozostawało już tylko 16 kilometrów. 10 kilometrów dalej doszło w peletonie to niewielkiej kraksy, w której na szczęście obyło się bez większych szkód.

Kilometr przed metą do przodu wysunął się Sam Bennett (Bora - hansgrohe), na kole którego siedział lider klasyfikacji generalnej Dylan Teuns (Bahrain - Merida). Irlandczyk nie dał jednak się już wyprzedzić rywalom i pewnie minął linie mety jako pierwszy.

Wyniki 3. etapu Criterium du Dauphine 2019 (2.WT), Le Puy-en-Velay – Riom (177 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sam BennettBora-hansgrohe4:15:25
2.Wout van AertJumbo-Visma
3.Davide BalleriniAstana Pro Team
4.Clément VenturiniAG2R La Mondiale
5.Edward TheunsTrek-Segafredo
6.Edvald Boasson HagenDimension Data
7.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
8.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
9.Luka MezgecMitchelton-Scott
10.Bjorg LambrechtLotto Soudal
11.Magnus CortAstana Pro Team
12.Casper PedersenTeam Sunweb
13.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
14.Jonas KochCCC Team
15.André GreipelTeam Arkéa Samsic
16.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
17.Sonny ColbrelliBahrain-Merida
18.Rudy MolardGroupama-FDJ
19.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
20.Shane ArchboldBora-hansgrohe
21.Lorrenzo ManzinVital Concept-B&B Hotels
22.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
23.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
24.Neilson PowlessJumbo-Visma
25.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
26.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
27.Alexey LutsenkoAstana Pro Team
28.Harm VanhouckeLotto Soudal
29.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
30.Ian StannardTeam Ineos
31.Thibaut PinotGroupama-FDJ
32.Anthony RouxGroupama-FDJ
33.Vasil KiryienkaTeam Ineos
34.Jack HaigMitchelton-Scott
35.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
36.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
37.Florian VachonTeam Arkéa Samsic
38.Niklas EgTrek-Segafredo
39.Nairo QuintanaMovistar Team
40.Dylan TeunsBahrain-Merida
41.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
42.Chris FroomeTeam Ineos
43.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
44.Alberto BettiolEF Education First
45.Julius van Den BergEF Education First
46.Imanol ErvitiMovistar Team
47.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
48.Michael WoodsEF Education First
49.Jens KeukeleireLotto Soudal
50.Simon ClarkeEF Education First
51.Steff CrasKatusha-Alpecin
52.Jakob FuglsangAstana Pro Team
53.Hugo HouleAstana Pro Team
54.Tom DumoulinTeam Sunweb
55.Koen de KortTrek-Segafredo
56.David GauduGroupama-FDJ
57.Romain BardetAG2R La Mondiale
58.Richie PorteTrek-Segafredo
59.Toms SkujinsTrek-Segafredo
60.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
61.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
62.Joey RosskopfCCC Team
63.Tejay van GarderenEF Education First
64.Carlos VeronaMovistar Team
65.Wout PoelsTeam Ineos
66.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
67.Rubén FernandezMovistar Team
68.Jaco VenterDimension Data
69.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
70.Serge PauwelsCCC Team
71.Nils PolittKatusha-Alpecin
72.Stefan de BodDimension Data
73.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic
74.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
75.Cristian Camilo MunozUAE Team Emirates
76.Dan MartinUAE Team Emirates
77.Warren BarguilTeam Arkéa Samsic
78.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic
79.Simone PetilliUAE Team Emirates
80.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
81.Steven KruijswijkJumbo-Visma
82.William BonnetGroupama-FDJ
83.Sepp KussJumbo-Visma
84.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
85.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
86.Gianni MosconTeam Ineos
87.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
88.Adam YatesMitchelton-Scott
89.Damien HowsonMitchelton-Scott
90.Johannes FrohlingerTeam Sunweb
91.Gorka IzagirreAstana Pro Team
92.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
93.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
94.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
95.Hernando BohorquezAstana Pro Team
96.Rafael VallsMovistar Team
97.Marco MinnaardWanty-Gobert Cycling Team
98.Nick SchultzMitchelton-Scott
99.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin
100.Dion SmithMitchelton-Scott
101.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
102.Peter StetinaTrek-Segafredo
103.Rémy MertzLotto Soudal
104.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
105.Bart de ClercqWanty-Gobert Cycling Team
106.José GoncalvesKatusha-Alpecin
107.Laurens Ten DamCCC Team
108.Florian StorkTeam Sunweb
109.Edward RavasiUAE Team Emirates
110.Yoann BagotVital Concept-B&B Hotels
111.Robert PowerTeam Sunweb
112.Julien BernardTrek-Segafredo
113.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
114.Julien VermoteDimension Data
115.Matthieu LadagnousGroupama-FDJ
116.Maxime CamVital Concept-B&B Hotels
117.Pascal EenkhoornJumbo-Visma
118.Lennard HofstedeJumbo-Visma
119.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels
120.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step
121.Jan TratnikBahrain-Merida00:26
122.Dylan van BaarleTeam Ineos
123.Michał KwiatkowskiTeam Ineos
124.Cesare BenedettiBora-hansgrohe
125.Martijn TusveldTeam Sunweb
126.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale
127.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
128.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale00:36
129.Mark PadunBahrain-Merida
130.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic00:44
131.Paweł BernasCCC Team00:49
132.Petr VakocDeceuninck-Quick Step00:56
133.Logan OwenEF Education First
134.Alex DowsettKatusha-Alpecin
135.Jacques Janse van RensburgDimension Data
136.James WhelanEF Education First
137.Alessandro de MarchiCCC Team01:02
138.Luka PibernikBahrain-Merida
139.Rory SutherlandUAE Team Emirates03:27
140.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits
141.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
142.Jérémy MaisonTeam Arkéa Samsic
143.Eduardo SepulvedaMovistar Team13:10
DNFNelson OliveiraMovistar Team
DNFRuben GuerreiroKatusha-Alpecin

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Dylan TeunsBahrain-Merida11:52:28
2.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team00:03
3.Alexey LutsenkoAstana Pro Team00:20
4.Jakob FuglsangAstana Pro Team
5.Nairo QuintanaMovistar Team00:24
6.Thibaut PinotGroupama-FDJ
7.Michael WoodsEF Education First
8.Chris FroomeTeam Ineos
9.Wout PoelsTeam Ineos
10.Adam YatesMitchelton-Scott
11.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step00:49
12.Rudy MolardGroupama-FDJ00:55
13.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
14.Tejay van GarderenEF Education First
15.Romain BardetAG2R La Mondiale
16.Richie PorteTrek-Segafredo
17.Dan MartinUAE Team Emirates
18.Steven KruijswijkJumbo-Visma
19.Mickaël CherelAG2R La Mondiale01:32
20.Wout van AertJumbo-Visma01:50
21.Edvald Boasson HagenDimension Data
22.Sonny ColbrelliBahrain-Merida01:59
23.Bjorg LambrechtLotto Soudal
24.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
25.Nils PolittKatusha-Alpecin
26.Magnus CortAstana Pro Team02:00
27.Harm VanhouckeLotto Soudal
28.Alberto BettiolEF Education First
29.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
30.Serge PauwelsCCC Team
31.Steff CrasKatusha-Alpecin
32.Simone PetilliUAE Team Emirates
33.Warren BarguilTeam Arkéa Samsic
34.Rafael VallsMovistar Team
35.Carlos VeronaMovistar Team
36.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
37.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
38.Damien HowsonMitchelton-Scott02:27
39.Nick SchultzMitchelton-Scott02:34
40.Joey RosskopfCCC Team03:24
41.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
42.Lennard HofstedeJumbo-Visma04:03
43.Petr VakocDeceuninck-Quick Step05:10
44.Jonas KochCCC Team05:45
45.David GauduGroupama-FDJ
46.Gianni MosconTeam Ineos
47.Gorka IzagirreAstana Pro Team
48.Jan TratnikBahrain-Merida06:11
49.Toms SkujinsTrek-Segafredo- 11:52:28
50.Tom DumoulinTeam Sunweb09:01
51.Rubén FernandezMovistar Team
52.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team09:28
53.Neilson PowlessJumbo-Visma09:35
54.Maxime BouetTeam Arkéa Samsic
55.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
56.José GoncalvesKatusha-Alpecin
57.Matthieu LadagnousGroupama-FDJ
58.Robert PowerTeam Sunweb
59.Paweł BernasCCC Team10:24
60.Oliver NaesenAG2R La Mondiale11:47
61.Peter StetinaTrek-Segafredo12:37
62.Julien BernardTrek-Segafredo
63.Stefan de BodDimension Data12:51
64.Michał KwiatkowskiTeam Ineos14:20
65.Alessandro de MarchiCCC Team14:56
66.Jack HaigMitchelton-Scott14:59
67.Cristian Camilo MunozUAE Team Emirates
68.Hernando BohorquezAstana Pro Team
69.Clément VenturiniAG2R La Mondiale15:25
70.Dylan van BaarleTeam Ineos
71.Jérémy MaisonTeam Arkéa Samsic16:04
72.Davide BalleriniAstana Pro Team16:27
73.Daryl ImpeyMitchelton-Scott16:29
74.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
75.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
76.Florian StorkTeam Sunweb
77.Sepp KussJumbo-Visma
78.Julian AlaphilippeDeceuninck-Quick Step
79.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step16:31
80.Marco MinnaardWanty-Gobert Cycling Team
81.Eduardo SepulvedaMovistar Team16:34
82.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale16:55
83.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale17:05
84.Mark PadunBahrain-Merida17:07
85.Simon ClarkeEF Education First18:49
86.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe19:33
87.Logan OwenEF Education First19:45
88.Luka MezgecMitchelton-Scott20:09
89.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step20:19
90.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
91.Anthony RouxGroupama-FDJ
92.Jens KeukeleireLotto Soudal
93.Anthony DelaplaceTeam Arkéa Samsic
94.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
95.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
96.Edward RavasiUAE Team Emirates
97.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
98.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
99.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels21:10
100.Rémy MertzLotto Soudal22:45
101.Dion SmithMitchelton-Scott
102.Natnael BerhaneCofidis, Solutions Crédits23:43
103.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels23:44
104.Laurens Ten DamCCC Team24:39
105.Hugo HouleAstana Pro Team24:40
106.Pascal EenkhoornJumbo-Visma25:45
107.Casper PedersenTeam Sunweb25:55
108.Bart de ClercqWanty-Gobert Cycling Team26:59
109.Sam BennettBora-hansgrohe27:05
110.Christoph PfingstenBora-hansgrohe27:15
111.Mads Wurtz SchmidtKatusha-Alpecin
112.Cesare BenedettiBora-hansgrohe27:41
113.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic27:59
114.Alex DowsettKatusha-Alpecin28:11
115.Niklas EgTrek-Segafredo28:20
116.Vasil KiryienkaTeam Ineos28:21
117.Koen de KortTrek-Segafredo
118.Jacques Janse van RensburgDimension Data29:17
119.Rory SutherlandUAE Team Emirates30:42
120.Martijn TusveldTeam Sunweb31:54
121.William BonnetGroupama-FDJ32:40
122.Jens DebusschereKatusha-Alpecin32:51
123.Edward TheunsTrek-Segafredo
124.Ian StannardTeam Ineos
125.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
126.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
127.Johannes FrohlingerTeam Sunweb
128.Yoann BagotVital Concept-B&B Hotels
129.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels
130.Maxime CamVital Concept-B&B Hotels
131.James WhelanEF Education First33:36
132.Luka PibernikBahrain-Merida33:53
133.Florian VachonTeam Arkéa Samsic36:53
134.Julien VermoteDimension Data37:01
135.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step37:04
136.André GreipelTeam Arkéa Samsic
137.Lorrenzo ManzinVital Concept-B&B Hotels
138.Imanol ErvitiMovistar Team
139.Julius van Den BergEF Education First
140.Shane ArchboldBora-hansgrohe
141.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
142.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
143.Jaco VenterDimension Data
.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: