Tour de Luxembourg 2019: etap 1. Rozpędzony Christophe Laporte

Christophe Laporte (Cofidis) zwyciężył na mecie pierwszego etapu wyścigu dookoła Luksemburga.

Lider wyścigu pokonał na finiszu z peletonu Justina Julesa (Wallonie-Bruxelles) i Eduarda Michaela Grosu (Delko Marseille Provence).

Jules po upadku na kresce został karetką przewieziony do szpitala.

Wyniki 1. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2019 (2.HC), Luksemburg Ville - Bascharage (191,3 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits4:48:31
2.Justin JulesWallonie-Bruxelles
3.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
4.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
5.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
6.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles
7.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
8.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
9.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team
10.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
11.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF
12.Michael BrescianiBardiani-CSF
13.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
14.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
15.Kevin GenietsLuxembourg
16.Ty MagnerRally UHC Cycling
17.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
18.Ken ConterLuxembourg
19.Luca WackermannBardiani-CSF
20.Jonas RutschTeam Lotto-Kern Haus
21.Mario GonzalezEuskadi Basque Country-Murias
22.João RodriguesW52 / FC Porto
23.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team
24.Delio FernandezDelko Marseille Provence
25.Thomas DeruetteTeam Differdange-GeBa
26.Mathias de WitteRoompot-Charles
27.César FonteW52 / FC Porto
28.Jan PetelinTeam Differdange-GeBa
29.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
30.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise
31.Romain CombaudDelko Marseille Provence
32.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
33.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling
34.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
35.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
36.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
37.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
38.Gaëtan PonsLeopard Pro Cycling
39.Dries de BondtCorendon-Circus
40.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
41.Pit LeyderLeopard Pro Cycling
42.Luca HennTeam Lotto-Kern Haus
43.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
44.Tiago Da SilvaTeam Differdange-GeBa
45.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
46.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie
47.Wesley MolTeam Differdange-GeBa
48.Joshua HuppertzTeam Lotto-Kern Haus
49.Maurits LammertinkRoompot-Charles
50.Rémy RochasDelko Marseille Provence
51.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias
52.Julien MortierWallonie-Bruxelles
53.Marcel MeisenCorendon-Circus
54.Robin CarpenterRally UHC Cycling
55.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
56.Javier MorenoDelko Marseille Provence
57.Otto VergaerdeCorendon-Circus
58.Filip MaciejukLeopard Pro Cycling
59.Julien El FaresDelko Marseille Provence
60.Dimitri PeyskensWallonie-Bruxelles
61.Jan HuggerTeam Lotto-Kern Haus
62.Mathias van GompelSport Vlaanderen-Baloise
63.Pieter WeeningRoompot-Charles
64.Gianni VermeerschCorendon-Circus
65.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
66.Huub DuijnRoompot-Charles
67.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
68.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
69.Angel SanchezW52 / FC Porto
70.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
71.Jack BurkeLeopard Pro Cycling
72.Colin JoyceRally UHC Cycling
73.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team
74.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
75.Adam de VosRally UHC Cycling
76.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
77.Andrea GuardiniBardiani-CSF
78.Marc DorrieTeam Lotto-Kern Haus
79.Raphael KockelmannTeam Differdange-GeBa
80.José FerreiraW52 / FC Porto
81.Tom ThillTeam Differdange-GeBa
82.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
83.Stijn DevolderCorendon-Circus
84.Stijn SteelsRoompot-Charles
85.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie
86.Jimmy JanssensCorendon-Circus
87.Beñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias
88.Ryan AndersonRally UHC Cycling
89.Alessandro TonelliBardiani-CSF
90.Joaquim SilvaW52 / FC Porto
91.Konrad GessnerLeopard Pro Cycling
92.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits
93.Tim DiederichLuxembourg
94.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
95.John MurphyRally UHC Cycling
96.Dorian LubbersTeam Lotto-Kern Haus
97.Arjen LivynsRoompot-Charles
98.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
99.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits
100.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias
101.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
102.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
103.Svein TuftRally UHC Cycling
104.Marco MaroneseBardiani-CSF
105.Maxime WeyrichLuxembourg
106.Gilles KirschLuxembourg00:45
107.Tobias KnaupTeam Lotto-Kern Haus00:50
108.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias00:59
109.Laurin WinterTeam Differdange-GeBa01:19
110.Sergio RodriguezEuskadi Basque Country-Murias01:36
111.Philipp WalslebenCorendon-Circus01:57
112.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles01:59
113.Damien GaudinTeam Total Direct Energie02:09
114.Raúl AlarconW52 / FC Porto04:09
115.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits12:15

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Christophe LaporteCofidis, Solutions Crédits4:51:34
2.Marcel MeisenCorendon-Circus00:11
3.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
4.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team00:13
5.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling
6.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits00:15
7.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
8.Kevin GenietsLuxembourg00:16
9.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
10.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits00:17
11.Adrien PetitTeam Total Direct Energie00:18
12.Konrad GessnerLeopard Pro Cycling
13.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
14.Maurits LammertinkRoompot-Charles00:19
15.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
16.Otto VergaerdeCorendon-Circus
17.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
18.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
19.Joshua HuppertzTeam Lotto-Kern Haus
20.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team00:20
21.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
22.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
23.Pit LeyderLeopard Pro Cycling
24.Gianni VermeerschCorendon-Circus
25.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise
26.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie00:21
27.Mario GonzalezEuskadi Basque Country-Murias
28.Huub DuijnRoompot-Charles
29.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
30.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie00:22
31.Jimmy JanssensCorendon-Circus
32.Gaëtan PonsLeopard Pro Cycling
33.Ty MagnerRally UHC Cycling
34.Justin JulesWallonie-Bruxelles
35.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
36.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
37.Robin CarpenterRally UHC Cycling00:23
38.Dries de BondtCorendon-Circus
39.Delio FernandezDelko Marseille Provence
40.Colin JoyceRally UHC Cycling
41.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF
42.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
43.Jan PetelinTeam Differdange-GeBa
44.Jonas RutschTeam Lotto-Kern Haus
45.Mauro FinettoDelko Marseille Provence00:24
46.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits
47.Kevin van MelsenWanty-Gobert Cycling Team
48.Mathias de WitteRoompot-Charles
49.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise00:25
50.Stijn SteelsRoompot-Charles
51.Julien MortierWallonie-Bruxelles
52.Luca WackermannBardiani-CSF
53.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
54.Thomas DeruetteTeam Differdange-GeBa
55.Adam de VosRally UHC Cycling00:26
56.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
57.Mathias van GompelSport Vlaanderen-Baloise
58.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
59.Ken ConterLuxembourg
60.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team00:27
61.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles
62.Dimitri PeyskensWallonie-Bruxelles
63.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team
64.Michael BrescianiBardiani-CSF
65.Ryan AndersonRally UHC Cycling00:28
66.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits
67.Stijn DevolderCorendon-Circus00:29
68.Jan HuggerTeam Lotto-Kern Haus
69.Arjen LivynsRoompot-Charles
70.Rémy RochasDelko Marseille Provence
71.Pieter WeeningRoompot-Charles
72.Raphael KockelmannTeam Differdange-GeBa
73.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
74.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
75.Dorian LubbersTeam Lotto-Kern Haus00:30
76.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
77.Yoann OffredoWanty-Gobert Cycling Team
78.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
79.Joaquim SilvaW52 / FC Porto
80.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
81.João RodriguesW52 / FC Porto00:31
82.Tom ThillTeam Differdange-GeBa
83.Beñat IntxaustiEuskadi Basque Country-Murias
84.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias00:32
85.John MurphyRally UHC Cycling
86.Julien El FaresDelko Marseille Provence00:33
87.Filip MaciejukLeopard Pro Cycling00:34
88.César FonteW52 / FC Porto00:35
89.Tim DiederichLuxembourg
90.Alessandro TonelliBardiani-CSF
91.Javier MorenoDelko Marseille Provence
92.Romain CombaudDelko Marseille Provence00:36
93.Wesley MolTeam Differdange-GeBa
94.José FerreiraW52 / FC Porto00:39
95.Tiago Da SilvaTeam Differdange-GeBa00:40
96.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
97.Luca HennTeam Lotto-Kern Haus
98.Jack BurkeLeopard Pro Cycling00:41
99.Svein TuftRally UHC Cycling00:43
100.Andrea GuardiniBardiani-CSF
101.Maxime WeyrichLuxembourg00:47
102.Angel SanchezW52 / FC Porto00:48
103.Marco MaroneseBardiani-CSF
104.Marc DorrieTeam Lotto-Kern Haus00:50
105.Garikoitz BravoEuskadi Basque Country-Murias00:57
106.Tobias KnaupTeam Lotto-Kern Haus01:23
107.Gilles KirschLuxembourg01:30
108.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias01:31
109.Laurin WinterTeam Differdange-GeBa02:00
110.Sergio RodriguezEuskadi Basque Country-Murias02:08
111.Damien GaudinTeam Total Direct Energie02:22
112.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles02:25
113.Philipp WalslebenCorendon-Circus02:30
114.Raúl AlarconW52 / FC Porto04:39
115.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits12:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: