Tour de France 2019. Geraint Thomas spodziewa się ostrzejszej konkurencji

Geraint Thomas drogą przez Tour de Suisse, a nie "Delfinat" dojedzie do zbliżającego się Tour de France. Broniący we Francji tytułu kolarz Team Ineos, liczy że znów przygotuje najwyższą formę, ale spodziewa się ostrzejszej konkurencji niż w czasie ostatniej edycji.

33-letni Brytyjczyk spokojnie wszedł w sezon. Po męczącej, pełnej obowiązków, zimie miał nadwagę i dopiero w Tour de Romandie pojechał dobry wyścig, zajmując 3. miejsce.

Postanowiłem powoli wracać do formy. Nie chciałem się spieszyć. W sumie to się udało

– mówi teraz w "The Daily Telegraph".

Thomas właśnie ukończył dwutygodniowy obóz treningowy na Teneryfie. Niemal wrócił na wagi docelowej i jest przekonany, że w lipcu osiągnie ten sam poziom, co w zeszłym roku.

Z tym, że zobaczymy, czy to wystarczy. Wszyscy są coraz lepsi. Zawody będą w tym roku bardziej zacięte. Myślę, że jest o wiele więcej zawodników, którzy mogą osiągnąć miejsce na podium. Muszę po prostu trzymać się mojej filozofii, że robię to co w mojej mocy i na co mnie stać. Nie mam wpływu na innych, Dumoulina, Adama Yatesa, Richiego Porte, Stevena Kruijswijka czy Primoza Roglica.

Trasa Tour de France 2019

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Ed

  5 czerwca 2019, 11:58 o 11:58

  HahA bardziej martwilbym się o Frooma i Bernala

  • kolarz

   7 czerwca 2019, 12:15 o 12:15

   Masz racje 🙂 chodź wydaje mi się, że z tej trójki największe szanse na wygranie TdF ma jednak Froom

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: