Vincenzo Nibali w Trek-Segafredo?

"La Gazzetta dello Sport" zapewnia, że od następnego roku Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) przejdzie do ekipy Trek-Segafredo.

Na łamach głównej włoskiej sportowej gazety wypowiedział się Massimo Zanetti, prezes firmy Segafredo, zdradzając, że 34-latek z Mesyny tej zimy zmieni barwy i opuści Bahrain-Merida.

Bardzo tego chciałem i w końcu się udało. Vincenzo jest najlepszym włoskim zawodnikiem i jednym z najlepszych na świecie. Zauważyłem, ze dziś wszyscy kolarze potrzebują niemal rodzinnej atmosfery w ekipie. On to u nas znajdzie. Stworzymy wokół niego dobrą ekipę

– powiedział.

Amerykanie chcieli zatrudnić Włocha już w 2016 roku, lecz wtedy ten zdecydował, że dołączy do nowej ekipy znad Zatoki Perskiej. Sugeruje się, że tym razem podąży za nim brat Antonio, który często wspierał go np. na trasie tegorocznego Giro d'Italia oraz mały sztab. Oficjalne potwierdzenie ma nadejść 1 sierpnia, gdy ekipy będą mogły swobodnie ogłaszać transfery.

Vincenzo Nibali nie trafi do Trek-Segafredo

Po odejściu Nibalego, w ekipie Brenta Copelanda głównym liderem powinien zostać Mikel Landa. Bask ma przejść do ekipy z Movistaru.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: