Wyścig mjr. Hubala - Sante Tour 2019: etap 3. Maciej Paterski hegemonem

Maciej Paterski sięgnął po zwycięstwo w końcowej klasyfikacji generalnej Wyścigu mjr. Hubala - Sante Tour 2019. 

Kolarz Wibatech Merx Wrocław triumfował również na mecie ostatniego etapu , wyprzedzając na kresce Stanisława Aniołkowskiego (CCC Development Team) i Włocha Leonardo Bonifazio (Sangemini Travenagi).

Ostatniego dnia rywalizacji w Wyścigu mjr. Hubala - Sante Tour zawodnicy mieli do pokonania liczący zaledwie 154 kilometry etap z Radoszyc do Końskich. Odcinek był dość krótki, ale intensywny, bowiem czekało na nim wiele lotnych i górskich premii. Sprawiły one, że peleton jechał bardzo aktywnie przez cały dzień.

Akcję dnia uformowali, po licznych próbach, Mateusz Grabis (Voster ATS), Artur Detko (Hurom BDC Development) i Stephen Bradbury (Swidtcarbon Pro Cycling), którzy z zapasem około 2 minut przejechali większą część etapu na czele.

Sporo zamieszania do rywalizacji wniosła duża kraksa, do której doszło w peletonie. Na ziemię poleciało wielu zawodników i choć nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, grupa główna rozbiła się na wiele, wiele mniejszych części.

Ucieczkę doścignięto 40 kilometrów przed metą. Na ostatnim kilometrze defekt zatrzymał lidera wyścigu Grzegorza Stępniaka, ale dzięki Paterskiemu grupa Wibatech Merx Wrocław mogła świętować etap i końcowy sukces.

Wyniki 3. etapu Wyścigu mjr. Hubala - Sante Tour 2019 (2.1), Radoszyce - Końskie (154 km):

PEŁNE WYNIKI

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: