Tour of Norway 2019: etap 6. Kristoffer Halvorsen zamyka zmagania

23-letni Kristoffer Halvorsen (Team Ineos) wygrał w Hønefoss ostatni etap Tour of Norway. Cały wyścig należał do Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates).

Halvorsen na finiszu z peletonu pokonał swojego rówieśnika Ceesa Bola (Team Sunweb) oraz Kristoffa.

Na 39. miejscu wyścig ukończył Michał Gołaś (Team Ineos).

Wyniki 6. etapu Tour of Norway 2019 (2.HC), Gran - Hønefoss (175,1 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos4:02:40
2.Cees BolTeam Sunweb
3.Alexander KristoffUAE Team Emirates
4.Luka MezgecMitchelton-Scott
5.Ben SwiftTeam Ineos
6.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
7.Alex KirschTrek-Segafredo
8.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
9.August JensenIsrael Cycling Academy
10.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
11.Bjorg LambrechtLotto Soudal
12.Edvald Boasson HagenDimension Data
13.Kristian AasvoldTeam Coop
14.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
15.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
16.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
17.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
18.Floris de TierJumbo-Visma
19.Julius van Den BergEF Education First
20.Tim WellensLotto Soudal
21.Marc HirschiTeam Sunweb
22.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
23.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
24.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
25.Sep VanmarckeEF Education First
26.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
27.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
28.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway
29.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
30.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
31.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
32.Robert StannardMitchelton-Scott
33.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence
34.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
35.Pieter WeeningRoompot-Charles
36.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
37.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
38.Jacob ErikssonTeam Coop
39.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
40.Sander ArmeeLotto Soudal
41.Luis León SanchezAstana Pro Team
42.Vasil KiryienkaTeam Ineos
43.Hernando BohorquezAstana Pro Team
44.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
45.Ian StannardTeam Ineos00:10
46.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
47.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
48.Michał GołaśTeam Ineos
49.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
50.Florian VachonTeam Arkéa Samsic00:19
51.Rory SutherlandUAE Team Emirates01:46
52.Lawrence NaesenLotto Soudal03:44
53.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA
54.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
55.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
56.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
57.Yuriy NatarovAstana Pro Team05:08
58.Nikita StalnovAstana Pro Team
59.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
60.Tom ScullyEF Education First05:09
61.Callum ScotsonMitchelton-Scott05:11
62.Erik LunderTeam Coop05:37
63.Taco van der HoornJumbo-Visma
64.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic
65.Florian StorkTeam Sunweb
66.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
67.Roy CurversTeam Sunweb
68.Koen de KortTrek-Segafredo
69.Alex FrameTrek-Segafredo
70.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
71.Michael ValgrenDimension Data
72.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
73.Maarten WynantsJumbo-Visma05:42
74.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma05:44
75.Elmar ReindersRoompot-Charles
76.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
77.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
78.Moreno HoflandEF Education First
79.Sebastian LangeveldEF Education First
80.Preben van HeckeSport Vlaanderen-Baloise
81.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise
82.Gino MaderDimension Data06:01
83.Sondre Holst EngerIsrael Cycling Academy09:00
84.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
85.Julien VermoteDimension Data
86.Rasmus TillerDimension Data09:02
87.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates10:42
88.Louis BendixenTeam Coop13:39
DNFSteve CummingsDimension Data
DNFHenrik EvensenJoker Fuel of Norway
DNFDennis van WindenIsrael Cycling Academy
DNFManuele MoriUAE Team Emirates
DNFKenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise
DNFMatteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
DNFRoberto FerrariUAE Team Emirates
DNFBoy van PoppelRoompot-Charles
DNFAlan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
DNFTorkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
DNFNikolas MaesLotto Soudal
DNFSøren WÆrenskjoldJoker Fuel of Norway
DNFKrister HagenRiwal Readynez Cycling Team
DNSTrond TrondsenTeam Coop
DNSSindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
DNSAndre SotbergTeam Coop

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alexander KristoffUAE Team Emirates25:19:58
2.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos00:03
3.Edvald Boasson HagenDimension Data00:05
4.Edoardo AffiniMitchelton-Scott00:06
5.Cees BolTeam Sunweb00:07
6.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team00:15
7.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb00:16
8.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
9.Sander ArmeeLotto Soudal
10.Carl Fredrik HagenLotto Soudal00:17
11.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic00:18
12.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team00:19
13.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:20
14.Tim WellensLotto Soudal
15.Marc HirschiTeam Sunweb
16.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
17.Floris de TierJumbo-Visma00:21
18.Jacob ErikssonTeam Coop00:22
19.Luka MezgecMitchelton-Scott00:23
20.Alex KirschTrek-Segafredo
21.Bjorg LambrechtLotto Soudal
22.Ben SwiftTeam Ineos
23.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
24.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
25.August JensenIsrael Cycling Academy
26.Sep VanmarckeEF Education First
27.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
28.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
29.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
30.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
31.Luis León SanchezAstana Pro Team
32.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
33.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway00:24
34.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team00:29
35.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic00:30
36.Pieter WeeningRoompot-Charles
37.Hernando BohorquezAstana Pro Team
38.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
39.Michał GołaśTeam Ineos00:40
40.Yevgeniy GidichAstana Pro Team00:44
41.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence01:46
42.Ian StannardTeam Ineos02:11
43.Lawrence NaesenLotto Soudal04:07
44.Petr VakocDeceuninck-Quick Step04:14
45.Robert StannardMitchelton-Scott04:45
46.Florian VachonTeam Arkéa Samsic05:08
47.Koen de KortTrek-Segafredo06:07
48.Maarten WynantsJumbo-Visma06:10
49.Julius van Den BergEF Education First07:24
50.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy07:49
51.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team08:13
52.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team08:35
53.Sondre Holst EngerIsrael Cycling Academy09:23
54.Vasil KiryienkaTeam Ineos10:39
55.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise11:01
56.Michael ValgrenDimension Data11:11
57.Sebastian LangeveldEF Education First11:49
58.Alex FrameTrek-Segafredo11:54
59.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team12:21
60.Callum ScotsonMitchelton-Scott12:41
61.Moreno HoflandEF Education First13:01
62.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates13:26
63.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step13:43
64.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step14:00
65.Tom ScullyEF Education First14:10
66.Taco van der HoornJumbo-Visma14:43
67.Kristian AasvoldTeam Coop16:24
68.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team17:05
69.Yuriy NatarovAstana Pro Team18:30
70.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA18:40
71.Elmar ReindersRoompot-Charles20:20
72.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma21:52
73.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step22:06
74.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team22:20
75.Gino MaderDimension Data22:46
76.Rasmus TillerDimension Data23:43
77.Roy CurversTeam Sunweb29:05
78.Nikita StalnovAstana Pro Team29:42
79.Preben van HeckeSport Vlaanderen-Baloise30:03
80.Rory SutherlandUAE Team Emirates30:21
81.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo32:23
82.Julien VermoteDimension Data33:47
83.Louis BendixenTeam Coop35:32
84.Florian StorkTeam Sunweb37:31
85.Erik LunderTeam Coop39:01
86.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise40:22
87.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic43:03
88.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb54:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: