Giro d'Italia 2019: etap 21 – przekroje/mapki

Zapowiedź 21. etapu Giro d'Italia. 2 czerwca: WeronaWerona (17 km; jazda indywidualna na czas ★★★☆☆).

Po trzech tygodniach Giro d'Italia w końcu dotarło do Werony, lecz nie oznacza to, że ostatniego dnia nie zobaczymy walki. Wręcz przeciwnie – wyścig zakończy jazda indywidualna na czas po ulicach miasta Romea i Julii.

Pierwsza część rywalizacji prowadzi po ulicach Werony i będzie nieco kręta, następnie rozpocznie się ostatni podjazd 102. Corsa Rosa – Torricelle. Jest  dość krótki, bo 4,5-kilometrowy i niezbyt stromy (średnio 4,6%). Zjazd będzie trochę kręty, a końcowe pięć kilometrów prowadzą ponownie po mieście. Tak jak w 2010 roku, gdy włoski wyścig po raz ostatni kończył się nad Adygą, metę wyznaczono na Piazza Bra, a następnie kolarze przejadą przez miejscową arenę, gdzie odbędzie się również wręczenie nagród.

Rywalizacja powinna sprzyjać przede wszystkim specjalistom od “czasówek” – wysoko uplasować powinni się Primoz Roglic (Jumbo-Visma), który musi ratować podium wyścigu, Victor Campenaerts (Lotto-Soudal) czy Bob Jungels (Deceuninck Quick-Step).

Premie górskie na trasie
Torricelle (9,5 km – 7,5 km przed metą; 4,5 km; 4,6%, kat. 4)

Lista startowa do etapu

Początek transmisji w stacji Eurosport 1: 13:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Ulle

  2 czerwca 2019, 10:04 o 10:04

  17 km jazdy na czas w wielkim tourze. Żart

  • Bedrzich

   2 czerwca 2019, 14:54 o 14:54

   To prawda, zwłaszcza na koniec. Przecież to nie prolog...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: