Wyścig mjr. Hubala - Sante Tour 2019. Grzegorz Stępniak: "wygraliśmy doświadczeniem i chłodną głową"

Ekipa Wibatech Merxx Wrocław z powodzeniem rozpoczęła w piątek rywalizację w 14. Wyścigu mjr. Hubala - Sante Tour.

Podopieczni Wiesława Ciasnochy jechali aktywnie przez cały etap z Poświętnego do Opoczna, a na końcu wywalczyli etapowe zwycięstwo po znakomitym finiszu Grzegorza Stępniaka. Trzeci na kresce był inny z kolarzy Wibatechu, Maciej Paterski. Obaj zawodnicy założyli także na podium koszulki liderów - Stępniak w klasyfikacji generalnej, zaś Paterski w klasyfikacji sprinterskiej.

Dziś był dość spokojny etap, mimo wysokiego tempa było spokojnie na trasie. Była też fajna pogoda, co mnie cieszy najbardziej

– mówił na mecie w Opocznie świeżo upieczony zwycięzca etapowy Wyścigu mjr. Hubala.

W samej końcówce trzeba było być cierpliwym, wyczekać do końca. Wszyscy się wypstrykali na kilka rund przed metą. My poczekaliśmy na 2 kilometry do mety, wtedy wyszliśmy i zrobiliśmy swoje. Myśle, że doświadczeniem i chłodną głową udało się dzisiaj wygrać ten etap.

Jestem zadowolony, ale nie wpadam też w jakiś hurra-optymizm bo wiem, że wyścig się dopiero rozpoczął. Chcę się dziś spokojnie wyspać i jutro walczyć dalej

– dodał Stępniak.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: