Wyścig mjr. Hubala - Sante Tour 2019: etap 1. Stępniak wygrywa w Opocznie

Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław) wygrał w Opocznie 1. etap Wyścigu mjr. Hubala - Sante Tour 2019.

Na finiszu Stępniak wyprzedził Sylwestra Janiszewskiego (Voster ATS) i drużynowego kolegę Macieja Paterskiego. Jednocześnie objął on prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Etap otwierający zmagania w 14. odsłonie Wyścigu mjr. Hubala- Sante Tour liczył sobie 180 kilometrów i prowadził z Poświętnego do Opoczna. Na trasę składały się dwa duże okrążenia oraz pięć małych, wieńczących piątkowe zmagania. Dodatkowo na dużych pętlach do rozegrania były lotne i górskie premie w Drzewicy i Dęborzeczce.

Od samego startu peleton był bardzo aktywny. Ataków nie brakowało, ale przez pierwsze 40 kilometrów żaden z harcowników nie był w stanie oderwać się na dobre. Udało się to dopiero Samuelowi Orosowi (Dukla Banska Bystrica) i Ramisowi Dinmukhametovowi (Astana City), do których po samotnej pogoni dołączył jeszcze Jacopo Mosca (D’Amico um Tools). Trójka zyskała 2 minuty przewagi nad grupą zasadniczą, ale ta dość szybko podjęła pościg i zakończyła akcję tuż przed półmetkiem etapu.

Przez kolejne kilometry znów na próżno było szukać ucieczki. Peleton kręcił prawie 60km/h, nie pozwalając na żadne odjazdy. Dopiero na 50 kilometrów przed metą, kiedy zaczęło lekko wiać, do przodu odskoczyła 14-osobowa grupka. Współpraca nie układała się jednak najlepiej, w efekcie czego czołówka podzieliła się i na finałowe rundy po Opocznie jako pierwsi wjechali: Adam Stachowiak (Voster ATS), Wojciech Sykała (Wibatech Merx Wrocław), Robert Kessler i Jan Kuhn (Lotto Kern Haus) oraz Ben Hardy (Swiftcarbon). Ich przewaga w tym momencie wynosiła nieco ponad pół minuty, ale stopniowo malała za sprawą mocnej pracy ekip CCC Development i Hurom BDC Development.

Uciekinierzy robili co w ich mocy, jednak na ostatnim okrążeniu peleton skasował akcję, a o kolejności na mecie zadecydowali sprinterzy. Najszybszy na kresce okazał się Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław), wyprzedzając Sylwestra Janiszewskiego (Voster ATS) i drużynowego kolegę Macieja Paterskiego. Do Stępniaka trafiła również żółta koszulka lidera klasyfikacji generalnej.

Inf. prasowa

Wyniki 1. etapu Wyścigu mjr. Hubala - Sante Tour 2019 (2.1), Poświętne - Opoczno (180,6 km):

1 Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław)
2 Sylwester Janiszewski (Voster ATS)
3 Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław)
4 Adrian Banaszek (Voster ATS)
5 Kamil Zieliński (Hurom BDC Development)

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: