Tour of Norway 2019: etap 3. Podwójny łup Boassona Hagena

Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data) wygrał w Kristiansand trzeci etap wyścigu Tour of Norway.

W sprinterskiej rozgrywce na ostatnich metrach pokonał on Jorisa Nieuwenhuissa (Team Sunweb) i Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates). Do Boassona Hagena trafiła także koszulka lidera klasyfikacji generalnej rodzimego wyścigu.

Trzeciego dnia rywalizacji w Tour of Norway zawodnicy do pokonania mieli 180-kilometrowy odcinek z Lungdal do Kristiansand. Na niezbyt wymagającym odcinku harcowali Andreas Vangstad (Joker Fuel of Norway), Nikita Stalnov (Astana Pro Team) i Andre Sotberg (Team Coop). Przewaga norwesko-kazachskiego odjazdu osiągnęła 4 minuty, a peleton nie miał najmniejszych problemów z utrzymaniem kontroli na trasie.

Akcja trójki kolarzy przeszła do historii na finałowych rundach po Kristinsand. Wówczas peleton szykował się już do sprinterskiej rozgrywki, ale mimo to nie brakowało ataków "ostatniej szansy". Szczęścia szukał m.in. Ben Swift (Team Ineos), za kołem którego podążył Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data). Ku uciesze tłumnie zgromadzonych kibiców dwójka zdołała utrzymać niewielką przewagę do samego końca, a na kresce to właśnie Norweg pojawił się jako pierwszy.

Wyniki 3. etapu Tour of Norway 2019 (2.HC), Lyngdal - Kristiansand (179,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Edvald Boasson HagenDimension Data4:25:47
2.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb00:02
3.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:03
4.Cees BolTeam Sunweb
5.Alex KirschTrek-Segafredo
6.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
7.Luka MezgecMitchelton-Scott
8.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
9.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
10.Marc HirschiTeam Sunweb
11.Lawrence NaesenLotto Soudal
12.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
13.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
14.Tom ScullyEF Education First
15.Trond TrondsenTeam Coop
16.Bjorg LambrechtLotto Soudal
17.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
18.Sep VanmarckeEF Education First
19.Tim WellensLotto Soudal
20.Ben SwiftTeam Ineos
21.Moreno HoflandEF Education First
22.Michał GołaśTeam Ineos
23.Sondre Holst EngerIsrael Cycling Academy
24.Taco van der HoornJumbo-Visma
25.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
26.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
27.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
28.Luis León SanchezAstana Pro Team
29.August JensenIsrael Cycling Academy
30.Pieter WeeningRoompot-Charles
31.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
32.Hernando BohorquezAstana Pro Team
33.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
34.Maarten WynantsJumbo-Visma
35.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
36.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
37.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
38.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
39.Sander ArmeeLotto Soudal
40.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
41.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence
42.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
43.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
44.Kristian AasvoldTeam Coop
45.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
46.Jacob ErikssonTeam Coop
47.Floris de TierJumbo-Visma
48.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
49.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
50.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
51.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
52.Rasmus TillerDimension Data
53.Callum ScotsonMitchelton-Scott
54.Julius van Den BergEF Education First
55.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway
56.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
57.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
58.Koen de KortTrek-Segafredo
59.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
60.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
61.Manuele MoriUAE Team Emirates00:19
62.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team00:34
63.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team00:59
64.Rory SutherlandUAE Team Emirates
65.Louis BendixenTeam Coop
66.Boy van PoppelRoompot-Charles01:18
67.Elmar ReindersRoompot-Charles
68.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
69.Ian StannardTeam Ineos
70.Iuri FilosiDelko Marseille Provence
71.Nikolas MaesLotto Soudal
72.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
73.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
74.Yuriy NatarovAstana Pro Team
75.Vasil KiryienkaTeam Ineos
76.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
77.Roberto FerrariUAE Team Emirates
78.Sebastian LangeveldEF Education First
79.Gino MaderDimension Data01:24
80.Ole ForfangJoker Fuel of Norway01:30
81.Ryan MullenTrek-Segafredo
82.Michael ValgrenDimension Data01:38
83.Alex FrameTrek-Segafredo
84.Alex EdmondsonMitchelton-Scott01:52
85.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise02:46
86.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team00:03
87.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma04:02
88.Florian VachonTeam Arkéa Samsic04:22
89.Robert StannardMitchelton-Scott04:25
90.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy04:59
91.Julien VermoteDimension Data05:11
92.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
93.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
94.Steve CummingsDimension Data
95.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA
96.Nikita StalnovAstana Pro Team05:39
97.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
98.Brenton JonesDelko Marseille Provence
99.Søren WÆrenskjoldJoker Fuel of Norway06:11
100.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise
101.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic
102.Preben van HeckeSport Vlaanderen-Baloise06:29
103.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway07:48
104.James WhelanEF Education First08:17
105.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
106.Erik LunderTeam Coop08:28
107.Andre SotbergTeam Coop
108.Florian StorkTeam Sunweb
109.Herman DahlJoker Fuel of Norway
110.Roy CurversTeam Sunweb
111.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
112.Nelson Andrés SotoCaja Rural-Seguros RGA
113.Chris LawlessTeam Ineos
114.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence10:31
115.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA10:54
DNFLars BoomRoompot-Charles
DNFAmaël MoinardTeam Arkéa Samsic
DNSFridtjof RoinÅsJoker Fuel of Norway

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Edvald Boasson HagenDimension Data12:30:03
2.Cees BolTeam Sunweb00:07
3.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:09
4.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb00:10
5.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos00:11
6.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic00:12
7.Taco van der HoornJumbo-Visma00:14
8.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
9.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy00:16
10.Jacob ErikssonTeam Coop
11.Alex KirschTrek-Segafredo00:17
12.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
13.Lawrence NaesenLotto Soudal
14.Luka MezgecMitchelton-Scott
15.Trond TrondsenTeam Coop
16.Tim WellensLotto Soudal
17.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
18.Moreno HoflandEF Education First
19.Sep VanmarckeEF Education First
20.Bjorg LambrechtLotto Soudal
21.Marc HirschiTeam Sunweb
22.Sondre Holst EngerIsrael Cycling Academy
23.Ben SwiftTeam Ineos
24.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
25.August JensenIsrael Cycling Academy
26.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
27.Luis León SanchezAstana Pro Team
28.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
29.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
30.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
31.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
32.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
33.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
34.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
35.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
36.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
37.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
38.Floris de TierJumbo-Visma
39.Kristian AasvoldTeam Coop
40.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
41.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway00:18
42.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team00:23
43.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step00:24
44.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
45.Pieter WeeningRoompot-Charles
46.Hernando BohorquezAstana Pro Team
47.Michał GołaśTeam Ineos
48.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
49.Callum ScotsonMitchelton-Scott
50.Rasmus TillerDimension Data
51.Maarten WynantsJumbo-Visma
52.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
53.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
54.Sander ArmeeLotto Soudal
55.Koen de KortTrek-Segafredo
56.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence
57.Julius van Den BergEF Education First
58.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
59.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
60.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team00:48
61.Tom ScullyEF Education First01:11
62.Louis BendixenTeam Coop01:13
63.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
64.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step01:22
65.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence01:26
66.Boy van PoppelRoompot-Charles01:32
67.Elmar ReindersRoompot-Charles01:35
68.Vasil KiryienkaTeam Ineos01:39
69.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
70.Sebastian LangeveldEF Education First
71.Ian StannardTeam Ineos
72.Gino MaderDimension Data01:45
73.Ryan MullenTrek-Segafredo01:51
74.Ole ForfangJoker Fuel of Norway
75.Michael ValgrenDimension Data01:59
76.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team02:10
77.Roberto FerrariUAE Team Emirates02:11
78.Iuri FilosiDelko Marseille Provence02:12
79.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team02:27
80.Yuriy NatarovAstana Pro Team
81.Nikolas MaesLotto Soudal02:42
82.Alex FrameTrek-Segafredo03:50
83.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma04:16
84.Robert StannardMitchelton-Scott04:39
85.Florian VachonTeam Arkéa Samsic04:43
86.Brenton JonesDelko Marseille Provence06:00
87.Nikita StalnovAstana Pro Team06:22
88.Manuele MoriUAE Team Emirates06:32
89.Julien VermoteDimension Data06:35
90.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
91.Preben van HeckeSport Vlaanderen-Baloise07:23
92.Søren WÆrenskjoldJoker Fuel of Norway07:28
93.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA07:56
94.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway08:09
95.Chris LawlessTeam Ineos08:42
96.Erik LunderTeam Coop08:49
97.Alex EdmondsonMitchelton-Scott09:09
98.Andre SotbergTeam Coop09:20
99.James WhelanEF Education First09:40
100.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team09:52
101.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise10:03
102.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA10:14
103.Rory SutherlandUAE Team Emirates10:23
104.Steve CummingsDimension Data10:32
105.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence10:45
106.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise11:09
107.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA11:15
108.Herman DahlJoker Fuel of Norway12:28
109.Roy CurversTeam Sunweb15:38
110.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic16:40
111.Nelson Andrés SotoCaja Rural-Seguros RGA17:55
112.Florian StorkTeam Sunweb20:59
113.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb21:43
114.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team22:54
115.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy32:59

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: