Tour of Norway 2019: etap 2. Hodeg wygrywa w Mandal

Alvaro Hodeg (Deceuninck-QuickStep) sięgnął w Mandal po zwycięstwo na 2. etapie Tour of Norway.

W finałowym sprincie Kolumbijczyk pokonał Kristoffera Halvorsena (Team Ineos) i Edvalda Boassona Hagena (Team Dimension Data). Liderem Tour of Norway pozostał Cees Bol (Team Sunweb).

Drugiego dnia rywalizacji po norweskich szosach na kolarzy czekał 174-kilometrowy odcinek, wiodący z Kvinesdal do Mandal. Po drodze wyrastały dwa premiowane podjazdy 3. i 2. kategorii, a na koniec peleton trzykrotnie pokonywał jeszcze 10-kilometrową rundę z niewielką hopką.

Ucieczkę dnia uformowała tym razem siódemka zawodników. Byli to: Franck Bonnamour (Arkea Samsic), Markus Hoelgaard (Uno-X Norwegian Development Team), Omer Goldstein (Israel Cycling Academy), Taco van der Hoorn (Team Jumbo-Visma), Henrik Evensen (Joker Fuel of Norway), Elmar Reinders (Roompot-Charles) oraz Eirik Lunder (Team Coop).

Harcownicy uzyskali kilka minut zapasu nad peletonem i pozostawali na czele aż do finałowego okrążenia. Wtedy grupa główna, nakręcana m.in. przez ekipę Deceuninck - Quick Step, zakończyła ostatecznie akcję. O kolejności na mecie ponownie zadecydował masowy finisz.

Wyniki 2. etapu Tour of Norway 2019 (2.HC), Kvinesdal - Mandal (174 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep4:09:18
2.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
3.Edvald Boasson HagenDimension Data
4.Alexander KristoffUAE Team Emirates
5.Alex KirschTrek-Segafredo
6.Eduard-Michael GrosuDelko Marseille Provence KTM
7.Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy
8.Cees BolTeam Sunweb
9.Luka MezgecMitchelton-Scott
10.Boy van PoppelRoompot-Charles
11.Sep VanmarckeEF Education First
12.Lawrence NaesenLotto Soudal
13.Ben SwiftTeam Ineos
14.Sondre EngerIsrael Cycling Academy
15.Alexander Aranburu DebaCaja Rural-Seguros RGA
16.Taco van der HoornTeam Jumbo-Visma
17.Trond Håkon TrondsenTeam Coop
18.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
19.Dries Van GestelSport Vlaanderen-Baloise
20.Marc HirschiTeam Sunweb
21.Tim WellensLotto Soudal
22.Sven Erik BystrømUAE Team Emirates
23.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
24.Bjorg LambrechtLotto Soudal
25.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
26.Luis León SanchezAstana Pro Team
27.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
28.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
29.Connor SwiftArkéa Samsic
30.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
31.Moreno HoflandEF Education First
32.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
33.Hernando BohorquezAstana Pro Team
34.Ryan MullenTrek-Segafredo
35.Davide MartinelliDeceuninck-QuickStep
36.Michael Valgren AndersenDimension Data
37.Franck BonnamourArkéa Samsic
38.August JensenIsrael Cycling Academy
39.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence KTM
40.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
41.Pieter WeeningRoompot-Charles
42.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
43.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
44.Louis BendixenTeam Coop
45.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
46.Robert StannardMitchelton-Scott
47.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
48.Michał GołaśTeam Ineos
49.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
50.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma
51.Yves LampaertDeceuninck-QuickStep
52.Jacob ErikssonTeam Coop
53.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
54.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
55.Maarten WynantsTeam Jumbo-Visma
56.Florian VachonArkéa Samsic
57.Callum ScotsonMitchelton-Scott
58.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence KTM
59.Julius van den BergEF Education First
60.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
61.Tim DeclercqDeceuninck-QuickStep
62.Vasil KiryienkaTeam Ineos
63.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
64.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
65.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
66.Brenton JonesDelko Marseille Provence KTM
67.Rasmus TillerDimension Data
68.Torstein TræenUno-X Norwegian Development Team
69.Elmar ReindersRoompot-Charles
70.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway
71.Ole ForfangJoker Fuel of Norway
72.Eirik LunderTeam Coop
73.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway
74.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
75.Ian StannardTeam Ineos
76.Koen de KortTrek-Segafredo
77.Sebastian LangeveldEF Education First
78.Remco EvenepoelDeceuninck-QuickStep
79.Kristian AasvoldTeam Coop
80.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
81.Sander ArmeeLotto Soudal
82.Christopher LawlessTeam Ineos
83.Gino MäderDimension Data
84.Alex FrameTrek-Segafredo00:27
85.Roberto FerrariUAE Team Emirates00:32
86.Nikita StalnovAstana Pro Team00:33
87.Andre SotbergTeam Coop
88.Sindre Skjøstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team
89.Iuri FilosiDelko Marseille Provence KTM
90.Preben Van HeckeSport Vlaanderen-Baloise
91.Tom ScullyEF Education First00:47
92.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team00:48
93.Yuriy NatarovAstana Pro Team
94.James WhelanEF Education First01:02
95.Nikolas MaesLotto Soudal01:03
96.Julien VermoteDimension Data
97.Rasmus Christian QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
98.Søren WærenskjoldJoker Fuel of Norway
99.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
100.Kenny De KeteleSport Vlaanderen-Baloise02:31
101.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA
102.Stephen CummingsDimension Data02:53
103.Manuele MoriUAE Team Emirates03:46
104.Herman DahlJoker Fuel of Norway
105.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA04:49
106.Lars BoomRoompot-Charles
107.Roy CurversTeam Sunweb06:56
108.Alexander EdmondsonMitchelton-Scott
109.Rory SutherlandUAE Team Emirates
110.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise
111.Fritjof RøinåsJoker Fuel of Norway07:01
112.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA09:06
113.Bram WeltenArkéa Samsic10:15
114.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
115.Florian StorkTeam Sunweb12:10
116.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
117.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb15:43
118.Amael MoinardArkéa Samsic22:47

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Cees BolTeam Sunweb8:04:20
2.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep
3.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos00:04
4.Eduard-Michael GrosuDelko Marseille Provence KTM
5.Franck BonnamourArkéa Samsic00:05
6.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:06
7.Edvald Boasson HagenDimension Data
8.Taco van der HoornTeam Jumbo-Visma00:07
9.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
10.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy00:09
11.Jacob ErikssonTeam Coop
12.Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:10
13.Alex KirschTrek-Segafredo
14.Lawrence NaesenLotto Soudal
15.Trond Håkon TrondsenTeam Coop
16.Luka MezgecMitchelton-Scott
17.Boy van PoppelRoompot-Charles
18.Tim WellensLotto Soudal
19.Moreno HoflandEF Education First
20.Sondre EngerIsrael Cycling Academy
21.Sep VanmarckeEF Education First
22.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
23.Bjorg LambrechtLotto Soudal
24.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
25.Ben SwiftTeam Ineos
26.Marc HirschiTeam Sunweb
27.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
28.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
29.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence KTM
30.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
31.Dries Van GestelSport Vlaanderen-Baloise
32.August JensenIsrael Cycling Academy
33.Alexander Aranburu DebaCaja Rural-Seguros RGA
34.Louis BendixenTeam Coop
35.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
36.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
37.Sven Erik BystrømUAE Team Emirates
38.Luis León SanchezAstana Pro Team
39.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
40.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
41.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
42.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
43.Yves LampaertDeceuninck-QuickStep
44.Robert StannardMitchelton-Scott
45.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma
46.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
47.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
48.Kristian AasvoldTeam Coop
49.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
50.Christopher LawlessTeam Ineos
51.Elmar ReindersRoompot-Charles00:13
52.Torstein TræenUno-X Norwegian Development Team00:16
53.Connor SwiftArkéa Samsic00:17
54.Davide MartinelliDeceuninck-QuickStep
55.Michael Valgren AndersenDimension Data
56.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
57.Pieter WeeningRoompot-Charles
58.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
59.Hernando BohorquezAstana Pro Team
60.Callum ScotsonMitchelton-Scott
61.Vasil KiryienkaTeam Ineos
62.Rasmus TillerDimension Data
63.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway
64.Michał GołaśTeam Ineos
65.Ryan MullenTrek-Segafredo
66.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
67.Brenton JonesDelko Marseille Provence KTM
68.Tim DeclercqDeceuninck-QuickStep
69.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway
70.Koen de KortTrek-Segafredo
71.Sebastian LangeveldEF Education First
72.Maarten WynantsTeam Jumbo-Visma
73.Florian VachonArkéa Samsic
74.Julius van den BergEF Education First
75.Eirik LunderTeam Coop
76.Sander ArmeeLotto Soudal
77.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
78.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence KTM
79.Ole ForfangJoker Fuel of Norway
80.Gino MäderDimension Data
81.Ian StannardTeam Ineos
82.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
83.Remco EvenepoelDeceuninck-QuickStep
84.Nikita StalnovAstana Pro Team00:43
85.Roberto FerrariUAE Team Emirates00:49
86.Preben Van HeckeSport Vlaanderen-Baloise00:50
87.Andre SotbergTeam Coop
88.Iuri FilosiDelko Marseille Provence KTM
89.Tom ScullyEF Education First01:04
90.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team01:05
91.Yuriy NatarovAstana Pro Team
92.Søren WærenskjoldJoker Fuel of Norway01:13
93.James WhelanEF Education First01:19
94.Julien VermoteDimension Data01:20
95.Rasmus Christian QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
96.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
97.Nikolas MaesLotto Soudal
98.Sindre Skjøstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team02:03
99.Alex FrameTrek-Segafredo02:08
100.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA02:41
101.Herman DahlJoker Fuel of Norway03:56
102.Kenny De KeteleSport Vlaanderen-Baloise04:54
103.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA04:59
104.Stephen CummingsDimension Data05:17
105.Manuele MoriUAE Team Emirates06:09
106.Roy CurversTeam Sunweb07:06
107.Fritjof RøinåsJoker Fuel of Norway07:12
108.Alexander EdmondsonMitchelton-Scott07:13
109.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise
110.Lars BoomRoompot-Charles
111.Rory SutherlandUAE Team Emirates09:20
112.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA09:23
113.Bram WeltenArkéa Samsic10:25
114.Florian StorkTeam Sunweb12:27
115.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team14:33
116.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb16:00
117.Amael MoinardArkéa Samsic23:04
118.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy27:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: