Tour of Norway 2019: etap 1. Cees Bol otwiera norweską rywalizację

Holender Cees Bol (Team Sunweb) sięgnął po zwycięstwo na etapie otwierającym rywalizację w wyścigu Tour of Norway.

W finałowej rozgrywce 24-latek pokonał Eduarda-Michaela Grosu (Delko Marseille Provence KTM) i Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates), obejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

W ramach pierwszego dnia zmagań w Tour of Norway na zawodników czekał liczący niespełna 170 kilometrów etap ze Stavanger do Egersund. Był to względnie płaski odcinek, nie nastręczający zawodnikom problemów.

W odjazd dnia zabrali się Norwedzy Fritjof Røinås (Joker Fuel of Norway), Torstein Træen (Uno-X Norwegian Development Team), Szwed Jacob Eriksson (Team Coop) oraz Holender Elmar Reinders (Roompot-Charles). Czwórka uzyskała solidną, przeszło 7-minutową przewagę nad peletonem i między sobą rozgrywała kolejne lotne i górskie premie.

Grupa zasadnicza nie miała jednak w planach odpuścić akcję całkowicie i w odpowiednim momencie zaczęła odrabiać straty, doprowadzając ostatecznie do sprinterskiej rozgrywki na finiszu 1. etapu Tour of Norway.

Wyniki 1. etapu Tour of Norway 2019 (2.HC), Stavanger - Egersund (168,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Cees BolTeam Sunweb3:55:12
2.Eduard-Michael GrosuDelko Marseille Provence KTM
3.Alexander KristoffUAE Team Emirates
4.Lawrence NaesenLotto Soudal
5.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
6.Moreno HoflandEF Education First
7.Trond Håkon TrondsenTeam Coop
8.Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy
9.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
10.Tim WellensLotto Soudal
11.Alex KirschTrek-Segafredo
12.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep
13.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
14.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
15.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
16.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
17.Luka MezgecMitchelton-Scott
18.Boy van PoppelRoompot-Charles
19.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
20.Edvald Boasson HagenDimension Data
21.Søren WærenskjoldJoker Fuel of Norway
22.Bram WeltenArkéa Samsic
23.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence KTM
24.Bjorg LambrechtLotto Soudal
25.Louis BendixenTeam Coop
26.Roy CurversTeam Sunweb
27.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
28.Franck BonnamourArkéa Samsic
29.Sondre EngerIsrael Cycling Academy
30.August JensenIsrael Cycling Academy
31.Kristian AasvoldTeam Coop
32.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
33.Sep VanmarckeEF Education First
34.Herman DahlJoker Fuel of Norway
35.Marc HirschiTeam Sunweb
36.Yves LampaertDeceuninck-QuickStep
37.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
38.Taco van der HoornTeam Jumbo-Visma
39.Ben SwiftTeam Ineos
40.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma
41.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
42.Robert StannardMitchelton-Scott
43.Christopher LawlessTeam Ineos
44.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA
45.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
46.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
47.Dries Van GestelSport Vlaanderen-Baloise
48.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
49.Luis León SanchezAstana Pro Team
50.Nikita StalnovAstana Pro Team
51.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
52.Sven Erik BystrømUAE Team Emirates
53.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
54.Alexander Aranburu DebaCaja Rural-Seguros RGA
55.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
56.Jacob ErikssonTeam Coop
57.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
58.Julien VermoteDimension Data00:07
59.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway
60.Rasmus Christian QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
61.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
62.Davide MartinelliDeceuninck-QuickStep
63.Rasmus TillerDimension Data
64.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
65.Connor SwiftArkéa Samsic
66.Vasil KiryienkaTeam Ineos
67.James WhelanEF Education First
68.Torstein TræenUno-X Norwegian Development Team
69.Pieter WeeningRoompot-Charles
70.Callum ScotsonMitchelton-Scott
71.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
72.Michael Valgren AndersenDimension Data
73.Koen de KortTrek-Segafredo
74.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
75.Sebastian LangeveldEF Education First
76.Nikolas MaesLotto Soudal
77.Brenton JonesDelko Marseille Provence KTM
78.Fritjof RøinåsJoker Fuel of Norway
79.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway
80.Sander ArmeeLotto Soudal
81.Elmar ReindersRoompot-Charles
82.Florian StorkTeam Sunweb
83.Alexander EdmondsonMitchelton-Scott
84.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
85.Gino MäderDimension Data
86.Tim DeclercqDeceuninck-QuickStep
87.Michał GołaśTeam Ineos
88.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
89.Eirik LunderTeam Coop
90.Preben Van HeckeSport Vlaanderen-Baloise
91.Hernando BohorquezAstana Pro Team
92.Yuriy NatarovAstana Pro Team00:20
93.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
94.Andre SotbergTeam Coop
95.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team00:21
96.Ian StannardTeam Ineos
97.Ole ForfangJoker Fuel of Norway
98.Iuri FilosiDelko Marseille Provence KTM00:24
99.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise00:28
100.Maarten WynantsTeam Jumbo-Visma00:29
101.Julius van den BergEF Education First
102.Amael MoinardArkéa Samsic
103.Florian VachonArkéa Samsic
104.Ryan MullenTrek-Segafredo00:33
105.Tom ScullyEF Education First
106.Roberto FerrariUAE Team Emirates00:45
107.Sindre Skjøstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team01:20
108.Alex FrameTrek-Segafredo01:31
109.Mads PedersenTrek-Segafredo
110.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence KTM00:07
111.Manuele MoriUAE Team Emirates02:13
112.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
113.Kenny De KeteleSport Vlaanderen-Baloise
114.Lars BoomRoompot-Charles02:14
115.Rory SutherlandUAE Team Emirates
116.Stephen CummingsDimension Data
117.Remco EvenepoelDeceuninck-QuickStep00:07
118.Maxime DanielArkéa Samsic03:40
119.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA00:07
120.Danny van PoppelTeam Jumbo-Visma10:53
121.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma
122.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy17:11
DNF.Maurits LammertinkRoompot-Charles
DNF.Nick van der LijkeRoompot-Charles

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Cees BolTeam Sunweb3:55:02
2.Eduard-Michael GrosuDelko Marseille Provence KTM00:04
3.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:06
4.Jacob ErikssonTeam Coop00:09
5.Lawrence NaesenLotto Soudal00:10
6.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
7.Moreno HoflandEF Education First
8.Trond Håkon TrondsenTeam Coop
9.Tom Van AsbroeckIsrael Cycling Academy
10.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
11.Tim WellensLotto Soudal
12.Alex KirschTrek-Segafredo
13.Alvaro HodegDeceuninck-QuickStep
14.Aleksandr RiabushenkoUAE Team Emirates
15.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
16.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
17.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
18.Luka MezgecMitchelton-Scott
19.Boy van PoppelRoompot-Charles
20.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
21.Edvald Boasson HagenDimension Data
22.Søren WærenskjoldJoker Fuel of Norway
23.Bram WeltenArkéa Samsic
24.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence KTM
25.Bjorg LambrechtLotto Soudal
26.Louis BendixenTeam Coop
27.Roy CurversTeam Sunweb
28.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
29.Franck BonnamourArkéa Samsic
30.Sondre EngerIsrael Cycling Academy
31.August JensenIsrael Cycling Academy
32.Kristian AasvoldTeam Coop
33.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
34.Sep VanmarckeEF Education First
35.Herman DahlJoker Fuel of Norway
36.Marc HirschiTeam Sunweb
37.Yves LampaertDeceuninck-QuickStep
38.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
39.Taco van der HoornTeam Jumbo-Visma
40.Ben SwiftTeam Ineos
41.Bert-Jan LindemanTeam Jumbo-Visma
42.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
43.Robert StannardMitchelton-Scott
44.Christopher LawlessTeam Ineos
45.Sebastian Mora VedriCaja Rural-Seguros RGA
46.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
47.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
48.Dries Van GestelSport Vlaanderen-Baloise
49.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
50.Luis León SanchezAstana Pro Team
51.Nikita StalnovAstana Pro Team
52.Floris De TierTeam Jumbo-Visma
53.Sven Erik BystrømUAE Team Emirates
54.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
55.Alexander Aranburu DebaCaja Rural-Seguros RGA
56.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
57.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
58.Fritjof RøinåsJoker Fuel of Norway00:11
59.Elmar ReindersRoompot-Charles00:13
60.Torstein TræenUno-X Norwegian Development Team00:16
61.Julien VermoteDimension Data00:17
62.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway
63.Rasmus Christian QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
64.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
65.Davide MartinelliDeceuninck-QuickStep
66.Rasmus TillerDimension Data
67.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
68.Connor SwiftArkéa Samsic
69.Vasil KiryienkaTeam Ineos
70.James WhelanEF Education First
71.Pieter WeeningRoompot-Charles
72.Callum ScotsonMitchelton-Scott
73.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
74.Michael Valgren AndersenDimension Data
75.Koen de KortTrek-Segafredo
76.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
77.Sebastian LangeveldEF Education First
78.Nikolas MaesLotto Soudal
79.Brenton JonesDelko Marseille Provence KTM
80.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway
81.Sander ArmeeLotto Soudal
82.Florian StorkTeam Sunweb
83.Alexander EdmondsonMitchelton-Scott
84.Petr VakocDeceuninck-QuickStep
85.Gino MäderDimension Data
86.Tim DeclercqDeceuninck-QuickStep
87.Michał GołaśTeam Ineos
88.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
89.Eirik LunderTeam Coop
90.Preben Van HeckeSport Vlaanderen-Baloise
91.Hernando BohorquezAstana Pro Team
92.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence KTM
93.Remco EvenepoelDeceuninck-QuickStep
94.Nelson Soto MartinezCaja Rural-Seguros RGA
95.Yuriy NatarovAstana Pro Team00:30
96.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
97.Andre SotbergTeam Coop
98.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team00:31
99.Ian StannardTeam Ineos
100.Ole ForfangJoker Fuel of Norway
101.Iuri FilosiDelko Marseille Provence KTM00:34
102.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise00:38
103.Maarten WynantsTeam Jumbo-Visma00:39
104.Julius van den BergEF Education First
105.Amael MoinardArkéa Samsic
106.Florian VachonArkéa Samsic
107.Ryan MullenTrek-Segafredo00:43
108.Tom ScullyEF Education First
109.Roberto FerrariUAE Team Emirates00:55
110.Sindre Skjøstad LunkeRiwal Readynez Cycling Team01:30
111.Alex FrameTrek-Segafredo01:41
112.Mads PedersenTrek-Segafredo
113.Manuele MoriUAE Team Emirates02:23
114.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
115.Kenny De KeteleSport Vlaanderen-Baloise
116.Lars BoomRoompot-Charles02:24
117.Rory SutherlandUAE Team Emirates
118.Stephen CummingsDimension Data
119.Maxime DanielArkéa Samsic03:50
120.Danny van PoppelTeam Jumbo-Visma11:03
121.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma
122.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy17:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: